Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobry Licznik Czy Endomondo?


41 odpowiedzi w tym temacie

#1 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 14 luty 2014 - 22:10

Witam.

 

Panowie jak myślicie lepiej dobra sigme czy korzystac z tak popularnego ost. endomondo?



#2 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 luty 2014 - 22:28

ehlo,

 

To zależy czego potrzebujesz: danych o prędkości i długości trasy na podstawie GPS, "archiwizacji" treningów, "lajków" i serwisu społecznościowego czy też danych na podstawie tego co wprowadzisz do licznika (obwód koła). 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z obu rozwiązań. ;-)

 


-- 

Marcin Trzaska


#3 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 14 luty 2014 - 23:04

endomondo to erzac dzienniczka treningowego-używam : wygodna rzecz , ale nie licz na niezawodność tego softu - wiesza się dość często  i zdarza sie że gubi sygnał GPS, natomiast dobra sigma pokaże Ci na bieżąco prędkości na podstawie obwodu koła , kadencję itp. ale jak wspomniał czach spokojnie możesz używać i endo i sigmy -gryzły się nie będą :-D

a najlepiej to nabyć EDGE'a - ogarnia wszystko co trzeba , zrzucasz z niego dane do endomondo i możesz wówczas porzucić sigmę , a telefon mieć przy sobie tylko na wszelki...



#4 grzybu_blaz

grzybu_blaz
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądRzeszów k. Błażowej

Napisano 15 luty 2014 - 08:40

Nie wyobrażam sobie endomondo działającego na telefonie przez 8 godzin.



#5 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 15 luty 2014 - 10:19

Ja bym brał jakiegoś Garmina.Masz dwa w jednym.


  • macomac lubi to

#6 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 15 luty 2014 - 10:44

Nie wyobrażam sobie endomondo działającego na telefonie przez 8 godzin.

 

Wycieczka 165 km. w 8 godzin na beznadziejnym HTC One S z beznadziejną baterią, kilka meldunków z trasy i przeglądaniem mapy. Z wyłączonym wyświetlaczem obyło się bez powerbanku i jeszcze pare procent miał. No chyba, że ktoś chce jeździć z telefonem na kierownicy i cały czas z włączonym ekranem to 3-4 h max.



#7 grzybu_blaz

grzybu_blaz
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądRzeszów k. Błażowej

Napisano 15 luty 2014 - 13:51

Wycieczka 165 km. w 8 godzin na beznadziejnym HTC One S z beznadziejną baterią, kilka meldunków z trasy i przeglądaniem mapy. Z wyłączonym wyświetlaczem obyło się bez powerbanku i jeszcze pare procent miał. No chyba, że ktoś chce jeździć z telefonem na kierownicy i cały czas z włączonym ekranem to 3-4 h max.

 

Właśnie to miałem na myśli, dla mnie licznik to po pierwsze pomiar czasu i prędkości i nie dla samego faktu mierzenia, ale po to żebym miał te parametry na bieżąco.

 

A po drugie telefony na których trzeba odpalać Endo jednak nie są projektowane na długie wystawianie na słońce lub deszcz, ewentualne zderzenia z ziemią też zniosą gorzej.

 

A do dobrego licznika przeważnie da się podłączyć pomiar kadencji, nie wspominając już o tych kombajnach Garminach itd.



#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 luty 2014 - 15:08

Dodatkowo aplikacja endomodo nie najlepiej obsługuje czujniki pulsu itp. przynajmniej na androida w urządzeniach obsługujących ANT+. Ponoć podobnie z czujnikami BT. Oczywiście w Windows Phone takiego problemu nie ma, bo ten system po prostu nie obsługuje czujników pulsu BT o innych urządzeniach i systemach transmisji danych (np. ANT) nie wspominając.

Jest całe multum lepszych aplikacji na andka, działających lepiej. No chyba, że ktoś chce się ograniczać tylko i wyłącznie do rejestracji danych opartych o sygnał gps i wrzucaniu do serwisu endo.

 

Proponuję zaglądnąć do wątku: Smartphone z ANT+ alternatywa dla liczników z pulsometrem żeby nie odgrzewać kotla...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 chris_01

chris_01
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 luty 2014 - 15:29

Jeżdze z Sigma na kierownicy i Endomondo w kieszonce, występują róznice w sredniej prędkości( zapewne przez gubienie sygnału GPS),

nie wyobrazam sobie jazdy z telefonem na kierownicy (bo rozumiem ze taki wariant zakladasz)  przy właczonym ekranie, nie wiem jaki masz telefon ale zapewne bateria nie polubi się z tym pomysłem a dochodzi jeszcze Słońce które zagotuje podzespoły, i trzeba tez brac pod uwage że jak gdzieś w szczerym polu przy samotnej jezdzie bedziesz potrzebował pomocy to sie moze okazać że telefon padł i nie masz jak zadzwonić, jeżeli masz $$$ to lepiej kupic jakiegoś lepszego Garmina, jezeli nie to wariant taki jak ja jest chyba najkorzystniejszy - na Sigmie mam info na bierząco na Endomondo dziennik tras

osobiscie mam zamiar wypróbować w tym roku Strave, zawartościowo podobne do Endomondo a dodatkowo jak dla mnie fajne opcje wyzwań (pokonaj dany dystans w konkretnym czasie, podjazd o nachyleniu X w czasie Z i wiele innych)- rywalizacja chyba zawsze dobrze wpływa na osiągi :D



#10 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 15 luty 2014 - 15:35

Licznik rowerowy na kierownicy a telefon z GPS w kieszonce (lub plecaku). Największa dokładność i niezawodność uzupełniona śladem trasy i ewentualnie bajerami społecznościowymi. Aczkolwiek bardziej polecam Stravę niż Endomondo :) 

Pozdr.



#11 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 luty 2014 - 15:42

ehlo,

 

Ja zacząłem jeździć ze smartfonem z Endo, później doszedł licznik, pulsometr. Po pewnym czasie dorzuciłem do smartfona pulsometr Polar H7 (BT) i korzystałem z zestawu smatfon ze Strava/Endo i Polar i licznik. ;-) A teraz jeżdżę z licznikiem Mio Cyclo 105 HC (z czujnikiem kadencji/prędkości i pulsu).

Smartfon z włączonym BT (sparowany z Polarem) i 3G to ok. 3-4h działania, Mio z 15-17h rejestruje.

 

Jak znam życie, to nie ważne co @kujawiak wybierzesz. Skończysz z Garminem albo czymś w tym stylu. ;-)


-- 

Marcin Trzaska


#12 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 luty 2014 - 16:53

Zawsze jeszcze jest coś w stylu VDO Z3 PcLink czy Sigma Rox.. Bateria żyje rok, a wycieczki można sobie zrzucić na dowolne portale społecznościowe.
Czach.. A ja nie mam Garmina i raczej nie przewiduję możliwości zmiany tej sytuacji. Kocham swoją Xperię Active :)

#13 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 luty 2014 - 16:59

ehlo,

 

@pajak ja też lubię swojego smartfona, ale jako datalogger/licznik do jazdy dłuższej niż 8h to raczej się nie nadaje. ;-) Nooo, chyba że w plecaku dodatkowo powerbank i doładowywać w trakcie jazdy. ;-)

 


-- 

Marcin Trzaska


#14 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 15 luty 2014 - 17:02

Powerbanki są często tak małe i lekkie, że nie potrzeba plecaka :) 

A jeśli podczas długiego treningu nie potrzebujemy mieć bieżącego kontaktu z rodziną lub innymi osobami to możemy telefon przełączyć w tryb samolotowy i włączyć tylko niezbędne rzeczy do GPSa. Zawsze to jakaś oszczędność baterii.



#15 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 luty 2014 - 17:30

ehlo,

 

No to włączając tryb samolotowy to tak jakbyś korzystał z Garmina/Mio/Holuksa. ;-)


-- 

Marcin Trzaska


#16 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 15 luty 2014 - 17:31

To była opcja dla tych co już smartfona mają a Garmina jeszcze nie :)



#17 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 luty 2014 - 11:40

jako datalogger/licznik do jazdy dłuższej niż 8h to raczej się nie nadaje.

Hm.. Na ANT+ Xperka przejechała razu pewnego 350km (skończyłem się ja, a bateria jeszcze była). Na GPSie ciągnie też w okolicyach 10h. Jeżeli ma służyć jako licznik, to faktycznie 2-6h zależnie od ustawień. Ja troszkę rozbebeszyłem swoją (doprowadzenie +5V przez plecki do podłączenia power banku/dynamo).. i problem pozostaje jedynie z czasem, którego się nie ma :)

#18 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 16 luty 2014 - 12:52

nie obchadza mnie "lajki" i portale spolecznosciowe i pokazywanie wszystkim dookola jakie to ja trasy jezdze. Wiec postawie na sigme badz jakiegos garmina. dzieki panowie pozdrawiam

 



#19 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 15 marzec 2014 - 16:16

Nie włączajcie transmisji danych podczas jazdy tylko GPS - wtedy zużycie baterii jest dużo mniejsze.

Dopiero po zakończeniu treningu zgrywamy na serwer czy to po transmisji danych czy po Wifi.

 

S...



#20 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 07 maj 2014 - 10:26

napiszę tu żeby nowego tematu nie zakładać. Jak zabezpieczacie smartfona przed zalaniem ?? w sensie pot ,deszcz ?


u2250y2014v3.gif




Dodaj odpowiedź