Skocz do zawartości


Wyścigi Amatorskie Na Mazowszu

wyścigi kolarstwo amatorstwo licencja brak licencji szosa

60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2014 - 20:50

Witam. Jestem z Pułtuska, nie jestem w żadnym klubie, lecz chciałbym dołączyć. Interesują mnie wyścigi kolarskie po szosie, nie mam licencji. Najlepiej, żeby były wyścigi na mazowszu. Pytanie, czy jest ktoś z tych stron, kto jeździ na wyścigi, lub czy wie ktoś jakie są wyścigi na mazowszu, żebym mógł startować bez licencji ? Oraz, czy dałoby się wejść dalej w ten sposób w tym sporcie, z czasem bym zdobył licencję itd ? Mam 17 lat, a chciałbym się zacząć ścigać jakoś od lipca. Proszę pomożcie, dzięki. Chętnie pośmigam z kimś z moich okolic na wyścigach i treningach. :)



#2 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marzec 2014 - 22:17

 http://www.ztc.pl/  sporo ludzi z mazowsza ściga się na ich imprezach, powodzenia



#3 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2014 - 23:52

http://www.mwzkol.pl...endarz-2014.pdf kalendarz MWZKOL imprezy właśnie na terenie Mazowsza.



#4 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 09:46

Dzięki, a czy w moim wieku 17 lat można jeszcze coś wygrać, np w kolejnym sezonie, jeśli jeżdżę od 14 roku życia ? Na poważnie - dużo tysięcy kilometrów zrobię w tym roku, a w pierwszym roku jazdy zrobiłem 2k, potem kolejny 4k i teraz chcę zrobić naprawdę dużo. Mój rekord to przy 122km na płaskim średnia 32 km/h na rowerze mtb, korba 42t , wielotryb 14t, koła 26", opony 1,95 slick. 14kg. Wietrzenie, ponieważ po powrocie za pół godz była burza :)

PS : Nie mam szosy, kupiłem rower crossowy Cube SL Cross można powieddzieć, że szosa na prostej kierze, ale dałem 1400zł tanio za używkę, więc jak będzie potrzebna szosa to na lato kupie używkę jakąś tanią i sprzedam crossa i tamtego górala którym ciągle cisnąłem . Tylko, czy na wyścigi można mieć tańszy używany rower szosowy do 2500 zł ?



#5 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 09:47

Na pewno :) Jeśli byś powiedział z której okolicy warszawy jesteś mógł bym ci zaproponować jakiś klub do którego mógł byś dołączyć. :)



#6 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 09:49

Odczytaj wcześniejszy post jeszcze raz, bo dopisałem hehe :D Jestem z Pułtuska, sprawdź na mapaszukacz.pl i poleć coś. Będę bardzo wdzięczny :)



#7 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 09:58

U mnie w klubie spokojnie na wyścigach amatorskich czyli tych z kalendarza mwzkol startują nawet na góralach, a co do szosy to cena nie gra większej roli ważne było, żeby nic się nie posypało :) , a co do klubu to mógł byś dojeżdżać na treningi do warszawskiego "BSA Pro Tour" albo "Wkk", jest jeszcze Wołomiński "UKK BDC Huragan Wołomin" no i klum trenujący w Mińsku mazowieckim (mój klub :D ) "V-max Mińsk Mazowiecki".



#8 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 10:28

Tylko ja do V - Max mam 89 km, na same dojazdy będę miał przeszło 200km, bo bym dojeżdżał spokojnymi drogami. Jedynie w dni wyścigów bym musiał innym transportem dojeżdżać, żeby się nie zmęczyć tymi 100km. Do tamtych klubów mam bliżej, powiedz, który klub z tych czterech polecasz najbardziej ? Ja generalnie nie umiem jeździć po Warszawie, jeśli obrzeża to ok, ale jak mam się wbijać w te korki to nie wiem jak to będzie, nigdy tego nie robilem - jeżdżę tylko po wiejskich, bocznych drogach, prawie wcale po przelotówkach i ekspresowych



#9 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 10:42

Ogólnie w UKK BDC Huragan trenują dość mocni zawodnicy, natomiast w tych warszawskich głównie stawiają na mtb, spróbuj zobaczyć właśnie bdc jak to wygląda.



#10 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 10:48

Właśnie najbardziej mi pasuje ten Wołomin, bo mam najbliżej. Czy mnie tam przyjmą, czy ze względu na wiek czy coś jeszcze mnie odrzucą  ? 

PS : Jest tam kolarstwo szosowe i jeżdżą na szosowe wyścigi ?



#11 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 12:34

Na szosowe wyścigi jeżdżą bo się z nimi ścigam ;) A raczej nie powinno być problemu z przyjęciem.



#12 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 12:40

No to super, dobrych kolarzy szosowych mają ? No i pytanie,czy ten klub jest tak bardziej w centrum miasta, czy na obrzeżach, gdzie będę miał spokojny dojazd ? Spróbuję w maju/ czerwcu



#13 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 13:47

Na obrzeżach, dokładniej w Wołominie, nie trenują w warszawie. No wiesz trenuje u nich jeden z najlepszych w tej okolicy z kategorii junior młodszy ;) I co do startowania w maju/czerwcu, to jednak lepiej by było trochę wcześniej, ponieważ w kwietniu zaczynają się pierwsze wyścigi, a zawodnicy w klubach są już przygotowani, dlatego lepiej jak byś zapisał się wcześniej.



#14 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 13:58

Hmm jak będzie ciepło, to zajrzę tam w kwietniu na początku. A powiedz mi jeszcze, jak mam sprawdzić siebie, czy jestem w miarę dobry w tym sporcie, czy nie ? Może po wynikach indywidualnych na treningach, może po prostu trzeba się sprawdzić na wyścigach ? :)



#15 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 14:06

Raczej trzeba się sprawdzić na wyścigach ;) nigdy na treningach nawet w klubie nie będziesz w stanie się w 100% ocenić, w warszawie w zeszłym roku (w tym też pewnie będzie) była seria wyścigów na torze wyścigów konnych na słuzewcu, tam było świetne miejsce do ocenienia swoich możliwości i progresu.



#16 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 14:12

Ok dzięki za pomoc. Ty masz dobre wyniki ? Może gdy będę jechał do tego klubu, pojechałbyś ze mną ? Byśmy się zgadali kiedy itp ?



#17 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 14:21

Wyniki nie są jeszcze jakieś świetne, ale liczę na progres na ten sezon :D , ja myślę, że najpierw najlepiej by było jak byś po prostu zadzwonił tam i pogadał z jakimś trenerem on ci wszystko powie i wytłumaczy, tak było w moim przypadku ;)



#18 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 14:23

Najpierw mam dzwonić tam ? :)



#19 Gosc_milosz216_*

Gosc_milosz216_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 14:47

No pewnie :)



#20 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 14:53

Dobra to potrenuje od połowy marca, zrobię pierwsze sprinty - czasówki, potem pierwsze 100km. Zobaczę jak mi idzie i zadzwonię do klubu i postaram się dostać :) W zimę robiłem sprinty na rowerku stacjonarnym, 100km w 2h 33min na kadencji, bo prawie najniższy opór więc kręcilem ponad 100 kadencji napewno. Czekam na sezon i się pościgam, powiedz czy takie zawody wygrywają ludzie tylko z licencjami, którzy mają konkretne sprzęty po 10tysięcy i drożej ? Tak z ciekawości





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyścigi, kolarstwo, amatorstwo, licencja, brak licencji, szosa