Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chamstwo Na Drodze


317 odpowiedzi w tym temacie

#41 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 kwiecień 2014 - 19:06

Karetka na sygnale czy bez?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#42 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 19:13

Nie no bez, proszę Cię... Grupa ze 40os., droga pusta tylko my i karetka, której kierowca wpadł na pomysł żeby między nas wjechać...
Zamiast nowej bluzy wystarczy next time nie zapomnieć włączyć GoPro i uczynić z pana bohaterem Faktów na TVN'ie :-)

#43 Adr

Adr
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądBIAŁYSTOK

Napisano 05 maj 2014 - 20:13

Ktoś od nas?



#44 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 maj 2014 - 20:45

Kolejny dowód na to, jak niebezpieczna jest jazda przy samym krawężniku, kiedy z naprzeciwka jadą samochody...

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#45 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 05 maj 2014 - 20:56

Mikroos poniekąd się zgadzam, ale to jest trochę broń obosieczna z tą jazdą środkiem pasa, nie sądzisz?



#46 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 maj 2014 - 20:56

Co dokładnie masz na myśli?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#47 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 05 maj 2014 - 21:05

Może uratować życie na zasadzie, że nie będą wyprzedzać na gazetę, że będziesz bardziej respektowany itd. Z drugiej strony potrafię sobie wyobrazić, że ktoś, przeceniając swoją prędkość, bierze się za wyprzedzanie nas jadących na środku pasa i normalnie byśmy się w trójkę zmieścili, ale że zajmuję pół pasa...



#48 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 maj 2014 - 21:11

Zgadza się, to jest problem. Choć z drugiej strony zawsze masz po swojej prawej 1,5 metra miejsca i zawsze możesz uciec - w najgorszym wypadku wyjdzie więc na to samo, ale zanim tak się potencjalnie stanie, 3/4 kierowców zreflektuje się i jednak zrezygnuje - tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#49 Troi87

Troi87
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 maj 2014 - 20:13

Kolejny dowód na to, jak niebezpieczna jest jazda przy samym krawężniku, kiedy z naprzeciwka jadą samochody...

 

Ja nieraz miałem podobna sytuację na drodze. Nie jechałem bardzo blisko krawędzi jezdni, mimo to kierowca w takim sam sposób jak na tym filmiku wyprzedzał inne samochody jadąc prosto na mnie... Dziwie się, ze ten kto to nagrywał nie uciekał na bok. Strach w oczy zagląda...



#50 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 07 maj 2014 - 20:16

Festiwal idiotów dziś miałem po drodze do pracy. Pierwszy mało mnie nie rozjechał wyprzedzając na wysepce oddzielającej pasy ruchu. Potem dwóch kierowców autobusów postanowiło stanąć na środku drogi i uciąć sobie pogawędkę. Na koniec kretyn wyprzedzający na skrzyżowaniu po którym droga mocno się zwęża. Oczywiście na żyletkę. Strzelałbym w kolana i zostawiał na poboczu daleko od miasta...
  • ojcie_c lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#51 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 08 maj 2014 - 09:13

Ja Was naprawdę podziwiam - kiedyś będąc w Polsce na wakacje postanowiłem się przejechać - pożyczyłem od teściowej damkę i ruszyłem do boju :). Jakieś boczne dróżki jeszcze ok, ale jazda po wojewódzkiej trasie, niby z szerokim poboczem, była absolutnie koszmarna. 90% kierowców było po prawdzie ok, ale nie mogłem się wyzbyć strachu przed pozostałym 10% populacji. Skoro takie rzeczy jak wyprzedzanie na żyletkę czy jazda na czołówkę są normą w przypadku samochodów, to trudno tutaj oczekiwać, że rowerzyści będą traktowani lepiej. Autentycznie zadziwia mnie jak można świadomie ryzykować życiem innych osób tylko dlatego, by o parę sekund wcześniej dojechać do roboty czy gdzie dam się Ci wszyscy durnie śpieszą.



#52 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 08 maj 2014 - 10:29

Idiota z Garwolina. Swoją drogą, gdyby podrzucić ten film na policję, czy nie poskutkowałoby tym, żeby temu sk... wlepić kilka stów mandatu.



#53 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 08 maj 2014 - 11:02

Idiota z Garwolina.

WGM to Grodzisk Mazowiecki


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#54 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 maj 2014 - 11:38

Idiota z Garwolina. Swoją drogą, gdyby podrzucić ten film na policję, czy nie poskutkowałoby tym, żeby temu sk... wlepić kilka stów mandatu.

Bardzo mała szansa. Nie widać twarzy sprawcy, bo słońce odbija się od szyby, a policji zwyczajnie się nie chce drążyć w tego typu sprawach.

W dodatku podejrzany nie ma obowiązku zeznawać na swoją niekorzyść (czyli np. nie musi się przyznawać), więc szansa na ukaranie go jest jeszcze mniejsza.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#55 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2014 - 09:20

sądzę że jak by dostał pismo z komisariatu nawet aby wyjaśnić i by nawet nie wyszło nic z tego jak mówicie, to i tak byłoby dobrze. Ludzie sądzą, że są bezkarni oraz anonimowi na ulicy, tacy zwalniają tylko przy radarze czy patrolu policji. Po takim liście czy jakimkolwiek zainteresowaniu władzy pewnie byłby uważniejszy na ulicy.



#56 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 09 maj 2014 - 11:49

mikroos - mylisz się. Jesteś ofiarą policyjnej _świadomej_ działalności, mającej na celu namieszać ludziom w głowach tak, żeby myśleli że "i tak go nie złapią". A sprawa wygląda inaczej - po oficjalnym zgłoszeniu oni _muszą_ się tym zająć. Jeśli nie zgłosisz - nie ma papieru, nie ma sprawy, statystyka niewykrytych wykroczeń jest lepsza. Jeśli zgłosisz i jest papier - mają przesrane, bo psują sobie statystyki, a tylko to na nich działa!

 

Zgłaszać, zgłaszać, zgłaszać! To nic nie kosztuje! Inaczej za kilka lat swołocz zarówno ta na drogach, jak i ta w mundurach zamieni nasze życie w piekło.


  • ojcie_c lubi to

#57 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 maj 2014 - 11:52

sprawa wygląda inaczej - po oficjalnym zgłoszeniu oni _muszą_ się tym zająć

Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej. Ale mamy takie prawo, że jeżeli na zdjęciu nie widać sprawcy, to nic nie można kierowcy zrobić, nawet jeżeli policja zajmie się sprawą. A nawet jeżeli sprawa trafi do sądu, to każdy sąd uwali sprawę, w której nie można jednoznacznie wskazać sprawcy.

Zgłaszać, zgłaszać, zgłaszać!

Nigdzie nie powiedziałem, że nie należy zgłaszać.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#58 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 09 maj 2014 - 13:36

Na jakiej zasadzie dzialaja zatem fotoradary?

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka



#59 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 09 maj 2014 - 14:02

Ale mamy takie prawo, że jeżeli na zdjęciu nie widać sprawcy, to nic nie można kierowcy zrobić, nawet jeżeli policja zajmie się sprawą. A nawet jeżeli sprawa trafi do sądu, to każdy sąd uwali sprawę, w której nie można jednoznacznie wskazać sprawcy.

 

 

Powtarzasz takie typowe polskie slogany, takie teksty to rzucają wąsaci janusze przed tv, narzekający na rząd i piłkę nożną ;)

To nie jest prawda co piszesz - przynajmniej nie w 100%.

 

A po drugie - jak możesz pisać "Nigdzie nie powiedziałem, że nie należy zgłaszać." skoro wszystko co powyżej wystukałeś zniechęca do zgłaszania? Kręcisz jak polityk. Po co w ogóle to piszesz? Typowe polskie malkontenctwo, to przez takich jak ty właśnie tak w tym kraju wygląda, wybacz. Nic nie zrobią, tylko narzekają, a jeszcze innych zniechęcają.



#60 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 maj 2014 - 14:46

Powtarzasz takie typowe polskie slogany, takie teksty to rzucają wąsaci janusze przed tv, narzekający na rząd i piłkę nożną ;)

Nie. Mówię to, co widzę z perspektywy kilku, a może nawet kilkunastu różnych zgłoszeń podobnego typu.

A po drugie - jak możesz pisać "Nigdzie nie powiedziałem, że nie należy zgłaszać." skoro wszystko co powyżej wystukałeś zniechęca do zgłaszania?

Każdy wyciągnie wnioski sam, ja niczego nie narzucam.

Typowe polskie

Hue hue, uwielbiam ten przytyk: TO TAKIE POLSKIE :D

Nic nie zrobią, tylko narzekają, a jeszcze innych zniechęcają.

Patrz: kilka zdań wyżej.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź