Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do Zamknięcia


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrs

mrs
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:53

do zamknięcia


  • Mr_Woytek lubi to

#2 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:21

Sądzę, że najpilniej należy wymienić linki hamulcowe, pewnie razem z pancerzami, bo są już połamane (jakoś sensownie trzeba je też poprowadzić przy okazji). Mostek też należałoby obniżyć, bo wydaję mi się, że jest wyciągnięty ponad zakres, wysokość siodła wyregulować pod jeźdźca. Wałek suportu wygląda na wytarty w miejscu osadzenia klinu (ramiona korb nie leżą na jednej osi), więc trzeba by go wymienić, a w sklepach raczej nie mają (ew. jakiś dawca). Można też wymienić korbę na jakąś tanią japońską używkę na kwadrat- jakieś Sugino, czy coś, co nie będzie się gryzło z całością roweru (trzeba wymienić wtedy wałek suportu na współpracujący z takim systemem, przy okazji kontrola łożysk i misek suportu). Jeżeli hamulce działają w zadowalający sposób, to bym poczekał z wymianą- mnie jednak denerwowały, bo się odkręcały śruby na piwotach i ogólnie słabo działały.

Łańcuch chyba był szeroki, ale nie jestem teraz pewien. 

No i jeżeli chodzi o opony to dla standardu 27' ja znam tylko Kendy jako zamienniki obecnie założonych. Gdyby obręcze były pod 28' byłoby prościej.

Lakier wygląda zdrowo, więc piaskowanie i lakierowanie proszkowe to zbędny wydatek, poza tym to historyczna cecha tego roweru: )



#3 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:53

Wałek suportu wygląda na wytarty w miejscu osadzenia klinu (ramiona korb nie leżą na jednej osi), więc trzeba by go wymienić, a w sklepach raczej nie mają (ew. jakiś dawca). Można też wymienić korbę na jakąś tanią japońską używkę na kwadrat- jakieś Sugino, czy coś, co nie będzie się gryzło z całością roweru (trzeba wymienić wtedy wałek suportu na współpracujący z takim systemem, przy okazji kontrola łożysk i misek suportu). 

Oś suportu na klin do misek wkręcanych jeszcze można dostać, ale nie wiem jak z długością, czy będzie odpowiednia:

http://www.sporti.pl...i-wkrecane.html

 

Możliwe, że klin lewej korby jest wbity od niewłaściwej strony (w prawej jest dobrze). Najpierw trzeba zdemontować i zobaczyć stan części.

Jakaś stara korba na kwadrat może faktycznie być jedynym rozwiązaniem, jeśli otwór w korbie rozkalibrowany (na zdjęciu jakoś kiepsko to wygląda).

 

Lakieru faktycznie nie ma co ruszać - dobra pasta ścierna (polecam T-CUT http://www.cerbermd....ATCH...,17.html), a potem na wierzch jakaś woskowa (np. Turtle Wax) i będzie błyszczeć.



#4 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 kwiecień 2014 - 07:11

W starcyh rometach są gwinty angielskie, więc łatwo możesz tam wstawić zwykły suport shimano na kwadrat, należy tylko zwrócić uwagę na długość ośki. Pancerze, linki, dętki opny do wymiany, możesz rozważyć wymianę obręczy na 28", gdyż stalowe 27 są bardzo ciężkie. Lakieru absolutnie nie zdzierać!



#5 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 02 maj 2014 - 16:16

koła moze wogole warto zrobic od nowa bo tu same nieszczszczęscia
piasty na łozyskach stana dęba po pierwszym deszczu/taki model cudowny/
felga lubieje sie rozpiac na łaczniku oba wypadki zaliczyłem 20 lat temu czy dawniej
zakup gum na 630 innych niz model do krowy graniczy z cudem
 





Dodaj odpowiedź