Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#41 siwyex

siwyex
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądRybnik

Napisano 08 czerwiec 2007 - 18:13

Ten BELL jest konkretny... Ja niestety nie mam takich funduszy, aby za sponsorować sobie kask za pół tysiąca :) Na razie śmigam w takim za stówkę i jest wygodny więc nie zmieniam :)

#42 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 czerwiec 2007 - 14:47

A ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem kasku Giro Transfer :-):-) Narazie jestem zadowolony i chyba sie to nie zmieni, bo bardzo mi się on podoba i jest wygodny. Jeśli wierzyć "metce" to waży tylko 258g :-) Poza tym, co jest bardzo ważne, kosztował tylko 150 złociszy co za taką jakość jest niewielką kwotą :-):-)
pozdro!

#43 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 09 czerwiec 2007 - 18:27

i co, na codzien bys w nim smigal?


Nie, powiesiłbym go na łóżkiem i podziwaiłbym go codziennie rano :-D a jeździłbym nim na czasówkach, ale to dopiero za rok w juniorach :-P

a teraz mam nowy stary kask :mrgreen: przemalowałem mojego Meta Estro na czarno i... efekt powalający =D swietnie teraz wygląda. Mam nadzieję, że choćby miesiąc ta farba na kasku zostanie. Dodam, że kask malowałem zwykłą farbą w spray'u :-) jutro poprawię lakierem xD

#44 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 09 czerwiec 2007 - 19:35

pochwal się jak to Ci wyszło :P

#45 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 09 czerwiec 2007 - 19:55

w kasku czasowym mozesz startowac juz w juniorze mlodszym, przynajmniej rok temu tak bylo... nie mozesz tylko uzywac kol ponizej chyba 18 szprych

#46 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 09 czerwiec 2007 - 20:08

w kasku czasowym mozesz startowac juz w juniorze mlodszym, przynajmniej rok temu tak bylo... nie mozesz tylko uzywac kol ponizej chyba 18 szprych



a no racja :mrgreen: lemondek nie mozna zakładać.. co do kół to nie wiem, i tak zawsze jeżdże na kołąch z Pawlaka :-/ :lol:


co do malowanego kasku - nie mam narazie aparatu, jak bede mial mozliwosc to napewno zrobie zdjecie i wrzuce je w tym temacie ;-)

#47 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 19 czerwiec 2007 - 14:10

przemalowałem mojego Meta Estro na czarno i... efekt powalający =D swietnie teraz wygląda. Mam nadzieję, że choćby miesiąc ta farba na kasku zostanie. Dodam, że kask malowałem zwykłą farbą w spray'u :-) jutro poprawię lakierem xD


miałeś sie pochwalić :-P

#48 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2007 - 15:31

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem kasku, teraz do tego sytuacja mnie do tego zmusiła. Poszedłem do sklepu rozglądnąć się i jak zobaczyłem na ceny to aż się przestraszyłem. Poradźcie mi co mogę dostać fajnego do 200zł

#49 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 lipiec 2007 - 15:38

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem kasku, teraz do tego sytuacja mnie do tego zmusiła. Poszedłem do sklepu rozglądnąć się i jak zobaczyłem na ceny to aż się przestraszyłem. Poradźcie mi co mogę dostać fajnego do 200zł


do 200 zl calkiem niezla opcja jest met duello, ale ja na twoim miejscu dorzucilbym jeszcze troche wiecej grosza i kupilbym model estro. cena kat tego kasku to 279.

#50 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 16 lipiec 2007 - 09:58

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem kasku, teraz do tego sytuacja mnie do tego zmusiła. Poszedłem do sklepu rozglądnąć się i jak zobaczyłem na ceny to aż się przestraszyłem. Poradźcie mi co mogę dostać fajnego do 200zł


Ja za swój Met Tesstagrossa dałem 199 - wyglada na solidny i do tego jest dla mnie bardzo wygodny.
  • gxtreme2 lubi to

#51 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 16 lipiec 2007 - 11:48

Nie wiecie czy Rudy P. ma coś takiego, że jak się rozwali kask w wypadku to można nabyć ten sam model tylko, że taniej? :P Coś takiego ma chyb Met. Wczoraj miałem pechową krakse, upadłem na potyliicę i tyłem kasku przygrzałem w asfalt. Kask niestety pękł, naszczęście ja wyszedłem z tego cało.:)

#52 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 lipiec 2007 - 13:53

kolejny dowod na to, ze warto miec kask na bance.

firma velo (przedstawiciel meta na pl) prowadzi taka akcje. jesli dobrze pamietam cena kasku wynosi wtedy 60% ceny katalogowej.
jest tez kilka warunkow, ktore trzeba spelnic.
1. wymienic mozna tylko na ten sam model ewentualnie w tej samej cenie.
2. potrzebny jest opis zdarzenia
3. hmm chyba tyle :D

czy inne firmy takie cos prowadza? nie wiem.. cza pomeczyc dystrybutorow naszych kochanych.

#53 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 18 lipiec 2007 - 09:15

Najbardziej co mnie zdenerwowało to to, że wszelkie kaski szosowe nie pasowały mi na głowę a jeśli już pasowały to cena mi nie odpowiadała.
Skończyło się na Met Testagrossa który w sumie niby jest do MTB no i ma tylko 1 rozmiar. Przez to dość dziwnie to wygląda - kask jest dość szeroki, nie jest tak przylegający jak typowo szosowe.
W sklepie mi powiedzieli, że Met jeszcze zajmuje się tą wymianą zniszczonych kasków na nowe po niższej cenie.

#54 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 18 lipiec 2007 - 15:04

Najbardziej co mnie zdenerwowało to to, że wszelkie kaski szosowe nie pasowały mi na głowę a jeśli już pasowały to cena mi nie odpowiadała.
Skończyło się na Met Testagrossa który w sumie niby jest do MTB no i ma tylko 1 rozmiar. Przez to dość dziwnie to wygląda - kask jest dość szeroki, nie jest tak przylegający jak typowo szosowe.
W sklepie mi powiedzieli, że Met jeszcze zajmuje się tą wymianą zniszczonych kasków na nowe po niższej cenie.


Mi tęż tylko Testagrossa spasował, tylko daszek od razu w odstawkę poszedł.

#55 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:43

Ja jak kupowalem kask to w 2 sklepach sprzedawcy wmawiali mi ze testargossa najbardziej bedzie mi pasowal, ale poniewaz bardzo mi nie odpowiadal jego wyglad poszedlem do 3ciego sklepu i tam mi doradzili Met Transfer ktory juz wczesniej mi sie podobal. Cena: ok.140zl
pozdro

#56 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 21:01

http://allegro.pl/it...d_chamonix.html
z odpinanym daszkiem xD

#57 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2007 - 13:27

Na allegro jest dużo podobnych aukcji jak ta
I zastanawiam się czemu są one takie tanie. Ważą one dziwnie mało i względnie fajnie wyglądają. Ostatnio mam mnóstwo innych wydatków, dopiero co zaczołem się interesować kolarstwem, ale kask potrzebuje choć nie stać mnie narazie na jakiś "super wypasiony"/
Co wy myślicie o kaskach firmy Meteor które zalały allegro?

#58 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2007 - 15:47

Jeśli już kupować kask to znanej firmy i nie oszczędzać na tym. Powiedz ile możęsz wydać na kask to coś Ci poradzimy.

#59 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2007 - 16:38

No chwilowo tylko w tych okolicach czyli 60 - 70. Najważniejsze byle najtaniej bo przydały by się drugie spodenki, jakaś potówka, wiatrówka do tego bagażnik, sakwa i pare innych pierdół. Mam mało kasy i czasu żeby się zastanawiać, a 6 sierpnia wyjeżdżam na 2 tygodnie na rowerze i musze już wszyskie te rzeczy posidać.

#60 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 28 lipiec 2007 - 16:50

60-70 to mało. Na twoim miejscu zrezygnowałbym z drugiej pary spodenek i potówki a kupił porządniejszy kask, np. MET Estro jest bardzo fajny (ok. 280)



Dodaj odpowiedź