Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klocki Niszczą Obręcz - Pomocy

klocki hamulce okładziny shimano 10

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wieszak

wieszak
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 maj 2014 - 21:17

Zwracam się z prośbą o poradę:

Od paru dni jeżdżę na kołach zbudowanych na obręczach kinlin (xr 300)

Już po paru hamowaniach z okolic tylnego hamulca zaczęły dobiegać dziwne odgłosy ocierania.

Okazało się, że w klocku są powbijane drobinki metalu pochodzące z obręczy, a na rancie pojawiły się rowki oraz zadziory.

Zaznaczam, że używam oryginalnych klocków shimano 105; klocki przed założeniem nowych kół były sprawdzone, czyste, nie uszkodzone i dobrze wyregulowane.

Czy jest możliwe, żeby te klocki były za twarde do tych obręczy? Jeśli tak, to jakich używać?

Do tej pory jeździłem na kołach shimano wh-rs10 i nigdy nic się nie działo.

Pomóżcie zanim 'zajadę' nowe kółka, zanisię nimi nacieszę ;-)

Z góry dziękuję



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2014 - 21:28

Wygląda na to że obręcze są bardzo miękkie.

Jeździłeś w suchych czy deszczowych warunkach?

Zazwyczaj w klockach tak czy inaczej pojawiają się opiłki jednak po paru dniach obręcz nie będzie mocno "napętnowana" tak jak piszesz. 



#3 wieszak

wieszak
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 maj 2014 - 21:36

Było sucho. Pewnie, że obręcz z czasem się 'zużywa', ale w tym wypadku jest to zaledwie 100km czyli kilkanaście hamowań i już TAKIE objawy



#4 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 11 maj 2014 - 22:10

efekt adekwatny do jakosci obeczy.... <kinlin nie jest znany z jakosci, tylko z niskich cen. Jak to bylo w pewnej przypowiesci "nie ma darmowych obiadow". 


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#5 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 11 maj 2014 - 23:14

Bez paniki. Może były jakieś niedoskonałości na rawce, które wbiły się w klocki i rysowały obręcz. Albo drobiny piachu dostały się na okładziny. Przeczyść klocki, albo wymień i powinno być git.



#6 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 18 maj 2014 - 11:33

Jak klocki z korka hamowałyby na aluminium..? Napewno są delikatniejsze.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#7 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maj 2014 - 12:30

efekt adekwatny do jakosci obeczy.... <kinlin nie jest znany z jakosci, tylko z niskich cen. Jak to bylo w pewnej przypowiesci "nie ma darmowych obiadow". 

Można powiedzieć podobne rzeczy o prawie każdym producencie - zawsze da się znaleźć pojedyncze negatywne opinie o jego produktach. Według mnie Kinliny są o kilka klas lepsze niż Mavici, z którymi wiele osób miało złe doświadczenia, a które są sporo droższe. Mam wrażenie, że sporo osób jedzie po Kinlinach bo ich swędzi, że zapłacili kilka razy tyle za obręcze innej marki i chcą usprawiedliwić taki wydatek (a Kinlinów zwykle nie widzieli na oczy, ale skoro są tanie, to nie mogą być dobre).

 

Albo trafiłeś pechowo na słaby egzemplarz obręczy, albo na trefne klocki. Może klocki były stare i stwardniały ze starości? Dzieje się tak w obu kołach, czy tylko w jednym? Na pewno nie obciera szufladka na klocek o obręcz? Może pokaż jakieś zdjęcia. 



#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 maj 2014 - 21:28

.............pierdolamento ..................

 

Nie wiem czy to Wieszak ma te koła czy  kto inny , ale jedna ...dosłownie jedna osoba zgłosiła do mnie na 3 lata taki problem że mu własnie klocki szorują o te felgi ....a dlaczego - bo ma wspaniałe klocki Shimano i na bank stwardniałe  ( choć mogą  być nówki ze sklepu !!! ).

Po zmianie klocków na Baradine problem ustał .

Kumplowi , który używa  też moich kół firmowych tak samo przy dłuższym hamowaniu tarło, zwłaszcza było to widać po ostatnim Pucharze Równicy :-D  na którym warunki były wybitnie cudne , tak samo zmiana klocków- wkładki  na Baradine i zero problemów.

Poza tym produkty Kinlina są najwyższej jakości , koła na nich budują najlepsi za granicą też , oczywiscie wszystko pod określoną wage i przeznaczenie .

 

Używam sam swoich 3 kompletów kół  i wszystkie powierzchnie hamowania mam gładkie , ,żadnych klocków Shimano.

 

Swojego czasu jak były mtb na v-ki to oryginalne tam klocki Shimano dokładnie zachowywały się tak samo, początkowo hamulec był mocny, ale jak się go przytrzymało dłużej to zaczynał trzeć i rżnąć obręcz , wtedy jak pamiętam śmigało się na klockach Ritcheya bo były o niebo lepsze .

 

Także dobór klocka do obręczy to ważna rzecz ......


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#9 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 22 maj 2014 - 13:49

.............pierdolamento ..................

 

 żadnych klocków Shimano.

 

Także dobór klocka do obręczy to ważna rzecz ......

I tak trzymać !!! Ja uzywam od dawna klocków KOOLSTOP, czerwone "wet", obręcze są gładkie i czyste nawet po mokrej jeździe.



#10 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2014 - 15:13

A ja już miałem kupować do swoich canti takie stare szufladki Shimano:
http://allegro.pl/kl...4225048703.html

Ale i tak pewnie samych wkładek już nie dostanie, a guma stwardniała.
A jakaś alternatywa szufladkowa pod canti?
Może takie:
http://allegro.pl/kl...4252085913.html ?

Obecnie mam klocki Fibrax (żółte http://www.ebay.co.u...Y-/231219738600). Bardzo wolno się ścierają, ale czuć, że są twarde, więc obręcz chyba trochę cierpi.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: klocki, hamulce okładziny shimano 10