Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie kupujecie Sapimy?


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 czerwiec 2007 - 19:36

Witam,
problem mam z nabyciem Sapimów (konkretnie - Laser). W Krakowie wszystkie obdzwonione sklepy (włącznie z Dobrymi Sklepami Rowerowymi - Grupa Accent - Velo) migają się, tłumacząc koniecznością nabycia w Velo całej paczki 100 szt. ("a tu do szosy to ze trzy długości trzeba i co oni będą z resztą potem robić?")
Na stronie Velo nie ma telefonu, żeby zadzwonić...
Ktoś podrzuci litościwie radę?

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 czerwiec 2007 - 20:26

musialbys sie wybrac do naprawde dobrego sklepu rowerowego, ktory ma spory obrot.
taka paka szprych to jakies 200zl.

a jaka dlugosc potrzebujesz?
i czemu az 3 dlugosci? pleciesz jak karbon?

jesli na 3 krzyze to spokojnie wystarcza dwie dlugosci. (ja to nawet mam wsio na jednej ;-))

#3 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 czerwiec 2007 - 20:35

Tylko, że nie wszyscy widzą sens pleść na 3x, a do niskich obręczy potrzeba idealnych długości.

i czemu az 3 dlugosci?

Tak się pytają w sklepach jak chcą coś wcisnąć bo w Polsce taka kultura.
Wchodzisz do sklepu w Niemczech i masz CX-Ray w kolorze czarnym i czarnym, wszystkie długości i główki klasyczne lub proste. Spróbuj kupić jakiekolwiek w Polsce. Nawet tych dwóch długości wymyślonych nie dostaniesz.

#4 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 czerwiec 2007 - 21:22

musialbys sie wybrac do naprawde dobrego sklepu rowerowego, ktory ma spory obrot. taka paka szprych to jakies 200zl.


To ja wiem, ale gdzie taki sklep znaleźć?

a jaka dlugosc potrzebujesz?
i czemu az 3 dlugosci? pleciesz jak karbon?


Jeszcze nie wiem, bo zastanawiam się nad piastami. Obręcze M Open Pro.

jesli na 3 krzyze to spokojnie wystarcza dwie dlugosci. (ja to nawet mam wsio na jednej ;-))


Rzeczywiście, porachowałem i wychodzi jako mówisz (tył różnica 1,5 mm pewnie da się oszukać).
Ale pytanie jest: gdzie kupić? A może ktoś ma tel. do Velo?

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 czerwiec 2007 - 07:16

jutro moge skolowac nr jesli chcesz.

u siebie mamy lasery tylko nie pamietam jakiej dlugosci, ale chyba 293. na tyl by spokojnie starczylo.

#6 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 czerwiec 2007 - 09:50

jutro moge skolowac nr jesli chcesz.


Będę wdzięczny

u siebie mamy lasery tylko nie pamietam jakiej dlugosci, ale chyba 293. na tyl by spokojnie starczylo.


Dzięki. Jak zdecyduje sie na piasty, dam znać.

#7 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 17 czerwiec 2007 - 12:24

Nic pocieszającego w tym co czytam dla osoby która też składa nowe koła. O ile problem piast i obręczy mam rozwiązany to zostały mi szprychy. Jeszcze nie sprawdzałem w kalkulatorze jakie długości będą mi potrzebne ale może gdyby zebrało się Nas więcej było by łatwiej coś zorganizować ?
Konik interesują Cię srebrne czy anodowane (czarne) szprychy ?
Popytam jeszcze w Łodzi może tam będą mieli - Karbon masz rozeznanie może ?

#8 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 czerwiec 2007 - 13:14

Konik interesują Cię srebrne czy anodowane (czarne) szprychy?


Mogą być nawet różowe, byle po 2,50 zł/szt :mrgreen:

#9 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 czerwiec 2007 - 14:48

Nigdzie w Łodzi nie ma szprych Sapima - żadnych. Chciałem czarne i dlatego kupiłem Revo niestety.

#10 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 czerwiec 2007 - 16:17

Nigdzie w Łodzi nie ma szprych Sapima - żadnych. Chciałem czarne i dlatego kupiłem Revo niestety.


Będę walczył :mrgreen: Zadzwonię do Velo (jak można coś sprzedawać na warunkach, przy których nikt nie jest w stanie tego czegoś kupić), a jak nie da skutku, to wysmaruję tekst do Sapima. Może coś da. Na razie jedyny sklep, który nie powiedział kategorycznie "NIE" z sprawie Sapima, to Windsport w Krakowie. Zobaczymy...

#11 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 17 czerwiec 2007 - 20:12

Karbon - porażka straszna :/

Konik ja potrzebuje 293 mm i 291 mm ale jak twiedzi Malik powinno wydać przy samych 293 mm. Jak się nie uda dostać sapim to kupie mach1 (100 sztuk).

#12 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 czerwiec 2007 - 12:06

kiedyś szukałem w necie sapimów i nic, a tu dzisiaj miła niespodzianka:
http://www.rower.com...1e47a6561f97461
:-):-)

Ale mam też pytanie odnośnie długości. Zupełnie nie mam doświadczenia w dobieraniu długości szprych,dlatego chciałbym się upewnić. Użyłem kalkulatora DT (dla obręczy mavic ma3 i piast Campa 100mm i 130mm) i wyszły mi długości 298 przód i 298+296 tył. Tylko rodziaj szprych wybrałem DT 2,0-1,8 a będę składał na Sapimach Race. Czy dobrze to obliczyłem??? W rubryce "No. of intersections" chodzi o liczbę krzyży?? Wpisałem 3. Prosze o poradę, bo nie chcę kupić źle.
z góry dzięki

#13 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:11

looknij na stronę kolegi Karbona
http://karbonkrieg.o...elbuilding.html

W rubryce "No. of intersections" chodzi o liczbę krzyży ?

tak chodzi o liczbę krzyży

#14 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:31

kiedyś szukałem w necie sapimów i nic, a tu dzisiaj miła niespodzianka:
http://www.rower.com...1e47a6561f97461
:-):-)

Ale mam też pytanie odnośnie długości. Zupełnie nie mam doświadczenia w dobieraniu długości szprych,dlatego chciałbym się upewnić. Użyłem kalkulatora DT (dla obręczy mavic ma3 i piast Campa 100mm i 130mm) i wyszły mi długości 298 przód i 298+296 tył. Tylko rodziaj szprych wybrałem DT 2,0-1,8 a będę składał na Sapimach Race. Czy dobrze to obliczyłem??? W rubryce "No. of intersections" chodzi o liczbę krzyży?? Wpisałem 3. Prosze o poradę, bo nie chcę kupić źle.
z góry dzięki


troche dlugie.
spokojnie mozesz zapodac na przod 296, a na tyl 294.

#15 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:19

długie, czy nie długie. Tak wyszło z kalkulatora, a skoro producent ma wymiary do 302 to chyba nie są za długie? Może się mylę, bo sie zupełnie nie znam. Dlaczego Twoim zdaniem "spokojnie mogę zapodać" krótsze?????? Aha, w tym kalkulatorze dla obręczy Open Pro wyszło mi właśnie 296 i 294 ale raczej zdecyduję się na MA3 bo są połowę tańsze. Czy to dobry wybór?
pozdro

#16 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 czerwiec 2007 - 06:25

troche tych kol juz zlozylem, na roznych obreczach stad wiem jakie szprychy dadza rade, a ktore nie bardzo.
kalkulator dt tez troche zawyza te dlugosci.

#17 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2007 - 07:24

troche tych kol juz zlozylem, na roznych obreczach stad wiem jakie szprychy dadza rade, a ktore nie bardzo.
kalkulator dt tez troche zawyza te dlugosci.


To może zaoszczędzisz mi fatygi ;) To ile wg ciebie dać do OPEN PRO z Novatecami (przód ten cięższy 113g - te same co Accenty) wszystko na 2 krzyże? Szacuję 292 z przodu i 290 z tyłu.

#18 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 czerwiec 2007 - 07:37

troche tych kol juz zlozylem, na roznych obreczach stad wiem jakie szprychy dadza rade, a ktore nie bardzo.
kalkulator dt tez troche zawyza te dlugosci.


To może zaoszczędzisz mi fatygi ;) To ile wg ciebie dać do OPEN PRO z Novatecami (przód ten cięższy 113g - te same co Accenty) wszystko na 2 krzyże? Szacuję 292 z przodu i 290 z tyłu.


moga byc za dlugie. ja przy 3 krzyzach, tych samych obreczach i piastach recorda, ktore budowa sa zblizone do novateca mam 293mm.

predzej 290 na przod i cos kolo 286-288 na tyl moze nawet i mniej by dalo rade.

#19 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2007 - 08:07

Piasty już mam, lada dzień obręcze - to wtedy wszystko se pomierze i zobacze co kalkulatory powiedzą, to wtedy jeszcze ewentualnie popytam. Generalnie jak zaokrąglać to w dół?

Aha, a co powiesz na 2 krzyże przód i tył? Karbon tak radzi skoro ważę niecałe 60kg.

#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 czerwiec 2007 - 08:17

karbon tez twierdzil, ze szprychy revo sa super ekstra i kola na nich zlozone sa super sztywne.
i co najlepsze.. sam sie przekonal, ze jest inaczej.

ja bym zrobil na 3 i bylby swiety spokoj, no ale skoro wazysz tyle co nic to moznaby dac i te 2.



Dodaj odpowiedź