Skocz do zawartości


Zakup spodenek- pytanie


45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 07 sierpień 2007 - 20:12

zanim to wezmiesz dowiedz sie jaka firma dla nich to robi.

#22 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpień 2007 - 12:25

"Ata sport" nie znam tej firmy i nie wiem czy warto zainwestować te 200pln w strój na szose, podobno istnieje dopiero od 5 miesięcy
jeśli chodzi o rozmiar to L powinno pasować, wkładki w spodenkach są "verge"

#23 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 08 sierpień 2007 - 20:48

całość 200pln, można w tej cenie upolować coś ciekawszego?


Na pewno można! na BCM Novatex, firma i jej wyroby powszechnie sprawdzone wśród forowiczów.
Musisz szukać w promocjach.

#24 winiak15

winiak15
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądZrazim

Napisano 13 kwiecień 2008 - 16:31

Witam
Wpadło trochę kasy i chcę kupić ciuchy:) Ale nie wiem czy lepiej kupić spodenki z szelkami czy bez? Jak jeździ się w jednych lub drugich?

#25 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2008 - 17:07

Witam
Wpadło trochę kasy i chcę kupić ciuchy:) Ale nie wiem czy lepiej kupić spodenki z szelkami czy bez? Jak jeździ się w jednych lub drugich?

Pewnie ,że lepsze są z szelkami. Przy takich bez szelek czasami odczuwam dyskomfort. Mam takie wrażenie jakby sie zsuwały i czasami gumka uciska. :mrgreen:

#26 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 13 kwiecień 2008 - 17:11

arnoldzik jak zwykle masz rację. spodenki kolarskie to tylko z szelkami i koniecznie z pampersem.hahaha. sam mam takie i to nie jest ich pierwszy sezon. :mrgreen: ale dają radę. pozdrawiam.

#27 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2008 - 17:13

Tylko spodenki z szelkami bo zakrywają nerki - a ten narząd szczególnie u kolarzy jest bardzo przeciążony i narażony na przewianie. Szelek w ogóle się nie czuje.

Chcesz mieć zdrowe nerki to dużo pij i kup szelki.

Pozdrawiam

#28 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 kwiecień 2008 - 17:45

bez szelek sa okropne. Mi się ciągle zsuwają, więc już po paru km od siodełka oddziela mnie juz tylko cienki materiał zamiast miękkiej gąbki pampersa :-/
Właśnie przymierzam się do kupna nowych (pierwszych z szelkami) od BCM. mam nadzieje, że sie sprawdzą.

#29 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2008 - 18:34

Właśnie przymierzam się do kupna nowych (pierwszych z szelkami) od BCM. mam nadzieje, że sie sprawdzą.



ja mam 3 pary spodenek z szelkami z BCM'u i wszystkie są bardzo dobre 8-)

#30 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 13 kwiecień 2008 - 18:40

ja dziś zaliczyłam "pierwszy raz" w naszych nowych ciuszkach, właśnie w BCM`ie uszyte. Jak dla mnie są super, a wkładki jeszcze takiej wygodnej w żadnych spodenkach nie miałam ;p Oczywiście spodenki z szelkami, z siatki.

#31 winiak15

winiak15
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądZrazim

Napisano 13 kwiecień 2008 - 19:46

Dzięki za rady biore od BCM z szelkami:)

#32 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 kwiecień 2008 - 19:48

no to mnie przekonaliście :-) :mrgreen: Dzięki :mrgreen:
Mika, czy te wasze nowe "ciuszki" to są zwyczajne BCM'y czy może ta ich nowość czyli "Vezuvio" ? Bo ja ze względu na koszty zamierzam nabyć te zwyczajne ;-)

#33 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2008 - 19:59

zakupiłem też ostatnio spodenki Vezuvio, jeszcze w nich nie jeździłem, ale w porównaniu do zwykłych BCM'owych spodenek - to niebo a ziemia (na + dla Vezuvio), lepszy materiał, lepsze szwy, duuużo lepsza wkładka, i lepszy wygląd, ale jak bedzie w praktyce to czas pokarze... (za spodenk dałem 120zł) 8-)

#34 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 13 kwiecień 2008 - 21:04

o czym wy mowicie jakie zsuwanie sie spodenek bez szelek?? ja jezdze tylko i wylacznie bez szelek bo takowe po prostu mi dzialaja na nerwy i jakos spodenki mi sie nie zsuwaja, nie mowiac juz o tym zeby sie pampers przesuwal bo to juz smiech na sali normalnie;p

#35 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 13 kwiecień 2008 - 22:18

Pewnie ,że lepsze są z szelkami. Przy takich bez szelek czasami odczuwam dyskomfort. Mam takie wrażenie jakby sie zsuwały i czasami gumka uciska. :mrgreen:

Z szelkami mają jedną pewną irytującą wadę. Jak się zachce w trasie siku to porażka, a jak mocno ciśnie to prawie można zerwać szelki byle szybko załatwić potrzebę.
Ja już wszystkie mam na szelkach. Wcześniej miałem 2 pary bez szelek. Letnie - dość długo na nich jeździłem, nie zsuwały się no chyba że zahaczyłem siodełkiem o nie to wtedy tak. I zimowe - pojeździłem w nich kilka razy mając ciągle wrażenie, że mi z tyłka spadają.
Teraz na zimę mam biemme blues z suwakiem z przodu, szkoda tylko że suwak nie jest dłuższy to przy oddawaniu moczu bardziej by się przydał. Jak to było z letnimi już nie pamiętam, może niedługo wróci słonko do naszego kraju to zobaczymy...

#36 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 kwiecień 2008 - 22:19

ja mówię o moich doświadczeniach z spodenkami bez szelek i o niczym innym. A moje spodenki są jakieś stare bezfirmowe, co być może również ma znaczenie.
Może wynika to z mojego bardzo niewielkiego doświadczenia ze strojami kolarskimi, ale nie potrafię pojąć jaką widzisz różnice między zsuwającymi się spodenkami a przesuwającym pampersem. Przecież pampers jest przyszyty więc logiczne, że jak zsuwają się spodenki to i pampers, nie?
może takie wady mają tylko moje spodenki, nie wiem, nie znam się. Ale zima jeżdżę w długich spodniach z szelkami i jest super, dlatego zamierzam wypróbować szelki latem :-)
pozdro

#37 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 kwiecień 2008 - 06:09

karrol, szczerze mówiąc to nie wiem... :roll: nie przeglądałam oferty i nie wiem czym się jedne od 2 różnią, ale wydaje mi się, że to te vezuvio bo moja siostra ma z BCM spodenki jedne i mają inną wkładkę... ale mogę się mylić ;p

#38 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 14 kwiecień 2008 - 11:06

karrol to logiczne ze jak siedzisz na pampersie to on sie nie bedzie zsuwal :-P jak pisales wczesniej o zsuwaniu sie spodenek to ja to odebralem tak ze ten gorny pasek Ci sie zsuwa i masz "gole" plecy :roll:

#39 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 14 kwiecień 2008 - 13:48

Od tygodnia jeżdże w całym komplecie firmy BCM - powiem Wam rewelacja. Już chyba nigdy nie kupie ciuchów innej firmy:-)

#40 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 14 kwiecień 2008 - 13:51

widocznie źle to opisałem;-) U mnie jest tak, że zsuwają się całe spodenki. Jak wstaje, siadam, przesuwam się raz do przodu raz do tyłu to po pewnym czasie mam coraz mniej pampersa pod tylkiem i mniej komfortowo sie jedzie :-P A pleców raczej gołych nie mam, bo spodenki jednak sa dość wysokie i nie odkrywają, a koszulka dość długa i zakrywa ;-)
Mika, ja kupie narazie te zwykłe. Mam nadzieje, że Twoja siostra na nie nie narzeka, że dobrze się spisują.

Arthur, i znów moje stałe pytanie. Masz "zwyczajne" BCM, czy Vezuvio??



Dodaj odpowiedź