Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2121 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 09 październik 2018 - 21:30

Ja używam czasami na Galaxy Tab S2 I mocowanie Taxa na kierownicę. Wszystko chodzi ok.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



#2122 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 10 październik 2018 - 06:54

Do Zwift przetestowałem wszystko od laptopa z dotykowym ekranem i5 faja opcja, iPhone na kablu do tv, ale jednak najlepszy moim zdaniem jest appletv. Zajmuje mało miejsca szybko sie uruchamia i przedewszystkim super grafika. Pamiętać trzeba ze laptop to na Ant+ a sprzęty przenośne i Apple TV na Bluetooth.

#2123 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 13 październik 2018 - 09:34

A jak wygląda połączenie pomiaru tętna do aplikacji typu zwift, roadtrainer czy dowolnej innej? Są jakieś dedykowane paski które łączą sie z kompem/trenażerem czy wystarczy jakiś dowolny najtańszy pasek pomiaru tętna?

#2124 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 październik 2018 - 17:52

Każdy z Ant+ i/lub BT będzie dobry. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2125 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 14 październik 2018 - 06:59

Technik jak chcesz już laptopa to ja używam takiego z ekranem dotykowym i przekręconym ekranem. Wtedy działa to idealnie bo obslugujesz spoconymi palcami nie klawature lecz ekran. Procesor wydaje mi się minimum i3. Ja używałem i5 to daje już płynna grafikę ale tez czasem potrafił się przycinać przy większej ilości kolarzy. przerzuciłem się na tv z aplletv4k piękna grafika zero jakichkolwiek zacięć.

#2126 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 14 październik 2018 - 07:02

Każdy z Ant+ i/lub BT będzie dobry.


Moim zdaniem każdy Ant+, mam chiński i adidas indziala bez problemu.

#2127 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 14 październik 2018 - 07:09

A jak wygląda połączenie pomiaru tętna do aplikacji typu zwift, roadtrainer czy dowolnej innej? Są jakieś dedykowane paski które łączą sie z kompem/trenażerem czy wystarczy jakiś dowolny najtańszy pasek pomiaru tętna?


Ja używam dwóch pasków mio na ant+ bonjuzntskinmialem ale do iPhone czy appletv już musiałem mieć na Bluetooth. Najlepiej kup sobie pasek tentna chiński obsługujący jednocześnie Bluetooth i ant+. Dałem jakieś 50zl. Wada tych dwusystemowych ze bateria starcza na max dwa miesiące. Pasek na jeden system ant+ starcza mi na 2 lata! Widać ze Bluetooth jest bardziej prądożerne.

#2128 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 14 październik 2018 - 07:09

A jak wygląda połączenie pomiaru tętna do aplikacji typu zwift, roadtrainer czy dowolnej innej? Są jakieś dedykowane paski które łączą sie z kompem/trenażerem czy wystarczy jakiś dowolny najtańszy pasek pomiaru tętna?


Ja używam dwóch pasków mio na ant+ bonjuzntskinmialem ale do iPhone czy appletv już musiałem mieć na Bluetooth. Najlepiej kup sobie pasek tentna chiński obsługujący jednocześnie Bluetooth i ant+. Dałem jakieś 50zl. Wada tych dwusystemowych ze bateria starcza na max dwa miesiące. Pasek na jeden system ant+ starcza mi na 2 lata! Widać ze Bluetooth jest bardziej prądożerne.

#2129 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 14 październik 2018 - 11:24

Ok, dzięki

#2130 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 14 październik 2018 - 11:24

Ok, dzięki

#2131 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 16:20

Witam
Mam pytanie odnośnie trenazera trax flux i gwarancji...Zastanawiam się nad zakupem za granicą i chciałem zapytać jak w tym wypadku wygląda ewntuana gwarancja?
Czy można reklamować w Pl czy tylko wysyłka do sprzedawcy?

#2132 mopiaty

mopiaty
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:22

Jak często czyścicie/smarujecie napęd w czasie sezonu trenażerowego?
Zakładając brak jeżdżenia na zewnątrz.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



#2133 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:00

Ja niezależnie od tego czy trenażer czy nie biorę to na słuch i wzrok.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#2134 mopiaty

mopiaty
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:32

I jak często to wychodzi? Doświadczenia w serwisowaniu roweru to ja za dużo nie mam...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



#2135 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 30 grudzień 2018 - 08:20

Spokojnie wystarczy wyczyścić szmatką do sucha i przesmarować co jakieś 300km.



#2136 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 styczeń 2019 - 20:22

Obecnie używam trenażera Elite Force z ośmiostopniową regulacją oporu. Niedawno zacząłem treningi z wykorzystaniem miernika mocy i od razu ujawnił się pewien mankament tego trenażera.
Przy interwałach, kiedy chcę ustawić jakiś wyższy opór, niemalże za każdym razem nie jestem w stanie ustawić takiego samego, przy zadanej kadencji i przełożeniu zachodzą spore wahania w generowanej mocy. Opór zmienia się również samoczynnie w trakcie interwałów. Nie są to jakieś duże wahania, ale przekłada się to na różnice do 15 Watów. Dochodzi do tego, że w trakcie treningu zaczynam przestawiać opór i zmieniać przełożenia, żeby "znaleźć" żądany opór, albo kombinuję z kadencją, co na pewno dobre nie jest.

Nie szykuję się do żadnych wyścigów, poza ultramaratonami. Trenuję raczej rekreacyjnie, ale ten trenażer zaczyna mi działać na nerwy. W z związku z tym zacząłem rozważać zakup jakiegoś "smart" trenażera.

Czy ktoś mógłby polecić jakiś solidny, niezawodny trenażer, na którym można by wykonywać treningi utworzone uprzednio np. w Garmin Connect po sparowaniu go z Garminem Edge? Czy są takie trenażery, które będą dostosowywać opór zgodnie z danymi z takiego treningu jeśli chodzi o moc? Nie jestem w ogóle zainteresowany kompatybilnością z Zwift itp. Trenażer nie musi też być "direct drive". Szukam czegoś w rozsądnej cenie, choć nie jestem w stanie podać kwoty maksymalnej którą chciałbym wydać, bo po prostu nie mam pojęcia ile taki trenażer może kosztować.

 

 

 

 



#2137 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 styczeń 2019 - 20:43

Wahoo Kickr Core jest ok. Może być też używany Tacx Neo (lub I gen z wyprzedaży). Z opisu wynika że szukasz trenażera "interaktywnego" który będzie mógł pracować w trybie ERG. Każdy interaktywny jest smart ale nieodwrotnie. 


  • 4gotten lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2138 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 20:50

Potrzebujesz interaktywnego trenażera smart i oprogramowania z funkcją power match (sterowanie oporem trenażera na podstawie mocy z miernika). Wtedy wystarczy nawet tańszy trenażer interaktywny typu Tacx Flow Smart czy Vortex Smart. Garmin nie ma power match więc temu nie podoła. Są za to darmowe aplikacje które mają taką możliwość: PowerPeaks na Androida i ErgVideo na PC.


  • 4gotten lubi to

#2139 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 18 styczeń 2019 - 21:29

 

Czy ktoś mógłby polecić jakiś solidny, niezawodny trenażer, na którym można by wykonywać treningi utworzone uprzednio np. w Garmin Connect po sparowaniu go z Garminem Edge? Czy są takie trenażery, które będą dostosowywać opór zgodnie z danymi z takiego treningu jeśli chodzi o moc?

Polecam Elite Direto - robię dokładnie tak jak planujesz - treningi z GC do Garmina a on sobie steruje trenażerem. W sumie nie potrzeba nawet miernika mocy bo ten w Direto jest bardzo dokładny. 


  • 4gotten lubi to

#2140 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 styczeń 2019 - 21:49

Polecam Elite Direto - robię dokładnie tak jak planujesz - treningi z GC do Garmina a on sobie steruje trenażerem. W sumie nie potrzeba nawet miernika mocy bo ten w Direto jest bardzo dokładny. 

Dzięki za namiar. Chodzi mi właśnie o coś takiego. Już odkurzam swoją świnkę skarbonkę i zaczynam zbierać na ten trenażer :) Na przyszły sezon będzie jak znalazł.





Dodaj odpowiedź