Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2141 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 22:03

Mam Tacx Neo, Vortex Smart i rolkę z oporem Elite Quick Motion. Jak zrozumiałem, posiadasz już pomiar mocy w rowerze. Ja jako najlepsze rozwiązanie polecam więc rolkę z oporem i pomiar mocy. Robię na niej wszystkie treningi od 150 do 700W, ścigam się na Zwift etc. Jest stabilna i wygodna. Neo jeżdżę tylko na Zwift, bo ERG na nim to męka - symulowane koło zamachowe nie daje rady. Ale w trybie slope jest idealny i najlepszy. Vortex dla ćwiczeń ERG jest lepszy od NEO. Ja polecam rolkę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


  • puchaty, Arked i 4gotten lubią to

#2142 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:45

Co prawda to prawda, rolki są przyjemniejsze niż trenażery stacjonarne. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2143 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 styczeń 2019 - 20:40

Neo jeżdżę tylko na Zwift, bo ERG na nim to męka - symulowane koło zamachowe nie daje rady. Ale w trybie slope jest idealny i najlepszy. Vortex dla ćwiczeń ERG jest lepszy od NEO.

 

Serio? To ja już nienawidziłem ERG w Vortex, ten nieunaturalniany opór przy korbach zbliżających się do pionu. Dlatego też zdecydowanie wolę hydraulikę Muin'a. Może nie ma sterowania, ale trening na nim uczy generowania odpowiedniej mocy. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2144 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 22:16

Vortex ma koło zamachowe, małe, ale jednak. Coś w trakcie ERG te magnesy stabilizuje i pomaga się przez martwe punkty przeciskać. Neo ze swoją mocą i prockami to bestia, wszystko na ERG w okolicach 100% FTP i dłuższe niż 5 minut kończy się spiralą śmierci. Każdy spadek kadencji to natychmiastowa kontra oporem, aż do zatrzymania. Ale w slope jest rewelacyjny, cichy, i na podjazdach można większymi mocami eksplodować, niż na rolce Elite Quick Motion. Ale i tak wszystkie jazdy dłuższe, niż 90 minut robię na rolce. Gdybym miał mieć jedno urządzenie, to byłaby to Elite Nero (na następny sezon na 100% będzie).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#2145 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 20 styczeń 2019 - 08:03

Vortex ma koło zamachowe, małe, ale jednak. Coś w trakcie ERG te magnesy stabilizuje i pomaga się przez martwe punkty przeciskać. Neo ze swoją mocą i prockami to bestia, wszystko na ERG w okolicach 100% FTP i dłuższe niż 5 minut kończy się spiralą śmierci. Każdy spadek kadencji to natychmiastowa kontra oporem, aż do zatrzymania. Ale w slope jest rewelacyjny, cichy, i na podjazdach można większymi mocami eksplodować, niż na rolce Elite Quick Motion. Ale i tak wszystkie jazdy dłuższe, niż 90 minut robię na rolce. Gdybym miał mieć jedno urządzenie, to byłaby to Elite Nero (na następny sezon na 100% będzie).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Da się tym Elite Nero sterować jakimś oprogramowaniem off-line ? Tak żeby sobie zainstalować na laptopie i używać bez subskrypcji internetu i abonamentów.



#2146 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:21

Jak każdym Smart. Ale go jeszcze w sprzedaży nie ma i chyba circa 3kpln będzie kosztował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2147 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 05 luty 2019 - 08:43

Ciekawe czym jeszcze zaskoczą nas dalekowschodni towarzysze: https://pl.aliexpres....html?spm=a2g17


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#2148 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 luty 2019 - 09:12

Oj tam, jak szaleć to nie tylko kopia Wahoo Kickr Core, ale i Kickr: https://pl.aliexpres...7.13339.90158.0

A, że nazwali toto Thinkrider X5 i X7 to małe piwo... Ciekawe, czy bebechy skopiowane 1:1, czy tylko zewnętrznie "prawie" to samo.

Z drugiej strony opłacalność zakupu raczej niewielka. Cena X7 to ok. 2850, ale dochodzą koszty dodatkowe: przesyłka 1680, razem 4530. Żeby było ciekawiej jest to wartość netto, tu nie ma możliwości uniknąć minimum podatku VAT, czyli już 5571,90, a jeśli dojdzie do tego cło (nawet skromne 2%) to kwota, którą trzeba będzie wyłożyć przy zakupie i odbiorze z UC wyniesie ok. 5,6 tysiąca złociszy. 

Dla X5 będzie to ok. 3,9 tysiaka. 

Gdyby ktoś sprowadzał to w kontenerach i legalnie sprzedawał (wątpliwe z uwagi na naruszenia minimum wzorów towarowych, a być może całości produktu), to może kwota byłaby mniejsza, aczkolwiek raczej nie więcej niż tysiak w dół - w końcu dystrybutor/sprzedawca też chcieliby zarobić...

W PL na Wahoo Kickr trzeba wydać ok. 5,2 tysiaka. Core ok. 3,5 tysiąca. Z pełną gwarancją. Gdzie sens zakupu podróbki? 

Może ma to sens na ich lokalnym rynku, ale na pewno nie sprowadzanie tego do nas.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2149 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 05 luty 2019 - 10:53

Ciekawe, czy bujanie się X7 na boki (Wow - Wahoo tego nie ma) to wynik własnych opcji koncepcyjnych (bo Neo to ma), czy konstrukcji marnej???

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#2150 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 05 luty 2019 - 10:54

Opłacalność po prostu żadna. Trenażery to awaryjne urządzenia. Lepiej mieć realną gwarancje i wsparcie techniczne na miejscu. Inaczej potencjalnie wdeptuje się na minę.



#2151 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 05 luty 2019 - 13:20

W chwili obecnej pewnie tak, ale przypuszczam, że wkrótce cena spadnie i to znacząco.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#2152 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 06 luty 2019 - 08:42

Jak każdym Smart. Ale go jeszcze w sprzedaży nie ma i chyba circa 3kpln będzie kosztował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Czyli mogę ściągnąć oprogramowanie od Tacx'a i używać z Elite ? To z Elite chyba bez podłączenia do internetu nie będzie działało.
 



#2153 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 11 październik 2019 - 19:43

Czy ktoś miał do czynienia z rolkami Cycleops z oporem magnetycznym?
Zainteresowałem się tym modelem tylko z jednego powodu, aluminiowe rolki. Z racji mieszkania w blokowisku nie mogę sobie pozwolić by rolki były zbyt głośne, a konwencjonalny trenażer jakoś mnie nie bawi. Jednak ryzyko wyrżnięcia na rolkach nabicia sobie guza jest bardziej emocjonujące :)
Ewentualnie czy jakiś producent oferuje ciche trenażery rolkowe z aluminiowymi rolkami?

9501.png

Mam Tacx Neo, Vortex Smart i rolkę z oporem Elite Quick Motion.


Jak wygląda kwestia hałasu w Elite Quick Motion?



#2154 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 październik 2019 - 07:17

Rolki są ciche tylko jeśli używasz dedykowanych pod trenażer opon i tylko przy relatywnie niskich prędkościach. Opór magnetyczny jest tym silniejszy im większa jest prędkość obrotowa rolki więc powyżej 250W jest już zdecydowanie głośno. Wg. mnie materiał z którego wykonana jest rolka raczej ma niewielki wpływ na poziom hałasu. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2155 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 październik 2019 - 10:16

Czy ktoś miał do czynienia z rolkami Cycleops z oporem magnetycznym?
Zainteresowałem się tym modelem tylko z jednego powodu, aluminiowe rolki. Z racji mieszkania w blokowisku nie mogę sobie pozwolić by rolki były zbyt głośne, a konwencjonalny trenażer jakoś mnie nie bawi. Jednak ryzyko wyrżnięcia na rolkach nabicia sobie guza jest bardziej emocjonujące :)
Ewentualnie czy jakiś producent oferuje ciche trenażery rolkowe z aluminiowymi rolkami?
 

Ciche aluminiowe, ale drogie i nie wiem, czy można dokupić jakiś moduł magnetyczny.
https://www.crownroller.com/
https://www.youtube....h?v=1kYi_pBgeqs

Mnie również trenażer przestał bawić i jestem w trakcie podpinania mechanizmu z trenażera pod rolkę tacx.

Co do Elite Quick Motion to testowałem tylko te starsze konstrukcyjnie modele na ramie (chociaż bębny wyglądają na te same wszędzie) i jakość w porównaniu do tacx to przepaść. Szczególnie w kwestii bicia na rolkach.
Tu o tym piszę
https://szosa.org/to...ualem/?p=398795

Elite wydało też nowy model sterowany ERG z dwoma cięższymi kołami zamachowymi.
Elite Nero. Jeden z forowiczów ma i zachwala w temacie Trenażer z "wirtualem".

 

Test edycji wątku na zgłoszenie użytkownika - działa klawo, problem być może po stronie użytkownika.


Użytkownik shmoo edytował ten post 13 październik 2019 - 23:23
Test edycji wątku

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2156 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 październik 2019 - 11:48

Powiem szczerze że jakbym mieszkał z kimś kto korzysta z rolek w mieszkaniu to bym raczej nie był z tego faktu zadowolony. Moje aluminiowe rolki które stoją w garażu podczas interwałów słychać dość wyraźnie 2 piętra wyżej na poddaszu. Za hałas odpowiadają opony a nie rolki same w sobie. Prawda jest taka że naprawdę ciche mogą być tylko trenażery direct drive. Używam kickra oraz rolek także mam porównanie. 

 

Jako ciekawostkę dodam że cycleops nie robi rolek tylko sprzedaje pod swoją marką produkty sportcrafters. 

 

Można rozważyć też Kreitler Alloy Roller 4.5 które mają rolki o znacznie większej średnicy niż konkurencja


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2157 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 12 październik 2019 - 19:15

Ciche aluminiowe, ale drogie i nie wiem, czy można dokupić jakiś moduł magnetyczny.
https://www.crownroller.com/
https://www.youtube....h?v=1kYi_pBgeqs


Co do Elite Quick Motion to testowałem tylko te starsze konstrukcyjnie modele na ramie (chociaż bębny wyglądają na te same wszędzie) i jakość w porównaniu do tacx to przepaść. Szczególnie w kwestii bicia na rolkach.
Tu o tym piszę
https://szosa.org/to...ualem/?p=398795

Elite wydało też nowy model sterowany ERG z dwoma cięższymi kołami zamachowymi.
Elite Nero. Jeden z forowiczów ma i zachwala w temacie Trenażer z "wirtualem".

Zawsze w sumie sądziłem, ze to właśnie Elite jest jakby wyżej w jakości rolek niż Tacx.
Rolki Crown z linka bardzo fajne. Ale ta cena boli okropnie, 650$.
Ciągle zastanawiam się jak oni te rolki robią, zarówno te w Crown jak i te aluminiowe, jak to wygląda w środku, jak to jest wszystko obsadzone na osi i łożyskach. W Crown zaskoczył mnie kształt rolek, co to za materiał, mosiądz?. Zrobienie ramy to w zasadzie nie problem, ale zdobycie rolek niestety również jest kosztowne. Zastanawiam się czy można by wykorzystać rolki z taśm przemysłowych.

 

Powiem szczerze że jakbym mieszkał z kimś kto korzysta z rolek w mieszkaniu to bym raczej nie był z tego faktu zadowolony. Moje aluminiowe rolki które stoją w garażu podczas interwałów słychać dość wyraźnie 2 piętra wyżej na poddaszu. Za hałas odpowiadają opony a nie rolki same w sobie. Prawda jest taka że naprawdę ciche mogą być tylko trenażery direct drive. Używam kickra oraz rolek także mam porównanie. 

 

Jako ciekawostkę dodam że cycleops nie robi rolek tylko sprzedaje pod swoją marką produkty sportcrafters. 

 

Można rozważyć też Kreitler Alloy Roller 4.5 które mają rolki o znacznie większej średnicy niż konkurencja

Dlatego mam zagwozdkę gdyż chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia jaki to generuje hałas. Myślałem o rolkach by się po prostu nie zastać, wsiąść na chwilę bez jakichś ambitnych planów treningowych i pokręcić. Ale jednocześnie nie być uciążliwym dla sąsiadów.
 

Kreitler mam nawet w ulubionych bo widziałem że mają właśnie różne warianty średnicy rolek. Ale cena samych rolek jest również dość wysoka..

Wczoraj właśnie trafiłem na informację na zagranicznym forum, że Cycleops to tak naprawdę Sportcrafters, choć podobno jakaś różnica w jakości samych rolek jest nie wiem ile w tym prawdy. Na naszym rynku chyba Sportcrafters jest nie do kupienia, a i cena chyba wysoka.
 



#2158 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 październik 2019 - 19:44

Tutaj dobrze słychać typowe dla rolek "wycie" opony. Czym szybciej kręcą się koła tym jest głośniej. 

 

 

Co do budowy to rolka w środku ma 2 łożyska i stalowy pręt przez całą długość. Wolna przestrzeń jest wypełniona styropianem. W sumie nic ciekawego. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2159 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 12 październik 2019 - 20:30

Mam rolki Sportcrafters i zwykły Elite Novo force za 500 zł jest od nich cichszy przy niskich prędkościach koła.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#2160 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2019 - 21:19

To chyba nawet nie wycie opon (a przynajmniej nie tylko),  raczej wycie łożysk - każda z rolek jest łożyskowana dwoma łożyskami, rolek trzy, łożysk sześć. To musi powodować hałas. Na dodatek dudnienie całej konstrukcji przenosi drgania na podłogę i resztę budynku. Nie ma możliwości, żeby nie być uciążliwym dla sąsiadów mniej niż na prostym trenażerze magnetycznym. Tam jest tylko jedna rolka, a potrafi to być i hałaśliwe i dudniące. 

Sam myślałem kiedyś o rolkach, ale z uwagi na chęć utrzymania dobrych stosunków z sąsiadami (trenuję na ogół wieczorami) zrezygnowałem z tego pomysłu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź