Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#21 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 14 styczeń 2007 - 21:27

Nie jeździłem na rolce... tylko czytałem o tym i widziałem filmy na youtube. Przewiduje , że początki mogą być trudne. Myśle , że dzięki tej trudności właśnie trening na niej nie będzie taki nudny. Jeszcze nie zdecydowałem o kupnie oporu magnetycznego chciałbym sprawdzić jak będzie bez tego.

#22 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 15 styczeń 2007 - 08:21

Mnie, właśnie opór symulujący ciężki podjazd z kadencją 50-60, wymuszający stawanie na pedały interesuje. Tylko nie wiem czy przy takiej kadencji i niskiej prędkości utrzymałbym równowagę. Na razie trening siły zaczynam przeprowadzać na siłowni z żelazem, a już niedługo,od wiosny... na żywo, :-D

pozdro horny

#23 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 21 styczeń 2007 - 22:28

Jestem tu nowy i witam serdecznie wszystkich szosowców . :-)
Wsobotę zakupiłem rolki ,jak przetestuje je to podziele się wrażeniami. :lol:
Pozdrawiam

#24 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 21 styczeń 2007 - 22:46

Czekamy z niecierpliwością na relację

#25 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 23 styczeń 2007 - 09:01

Witam
Z niecierpliwością wczoraj pierwszy trening uff…. :-/ Przyznam szczerze nie było łatwe, ale po około 10 min. Zacząłem łapać równowagę i szło całkiem nie źle ,pół godzinki jazdy i jechałem już dobrze. :lol: Na początek nie polecam zapinać buty w pedały ponieważ można nie źle wylądować na ziemi .Jeżeli chodzi o obciążenie magnetyczne to na początek lepiej potrenować bez ,żeczywiście przy większym oporze można stracić równowagę jak się dojdzie do wprawy to można dokupić .Budowa rolek jest z jakiegoś tworzywa, łożyska maszynowe dwa ceowniki z aluminium + pasek waga około 5-6 kg całość .Ogólnie jak na 40 minut jazdy bo niemiałem więcej czasu jestem zadowolony. Jak co to proszę pytać chętnie odpowiem. Pozdrawiam

#26 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 styczeń 2007 - 11:25

Takie naiwne pytanie, bo jeszcze na żywo nie widziałem rolki. Jak to jest z przednim kołem? Też oparte jest o rolkę, ale jak się ono obraca, jeżeli w ogóle? :mrgreen:

pozdro horny

#27 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 23 styczeń 2007 - 14:42

horny ZASADA JEST bardzo prosta --wpadasz tylnym kołem między dwie rolki a przednie koło opiera sie o trzecja rolke i to wszystko ,,a twoje pytanie połączone jest takim,, skromnym gumowym paskiem ,,jedna z rolek tylnego koła -ta srodkowa połaczona z ta przednia rolką ,,,JAREK.. :lol: :-| :shock: :mrgreen:

#28 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:46

Dzięki jarek, ,... tak też myślałem. Zaoszczędziłem parę stówek, bo już chciałem kupić rolkę tylko dlatego, żeby zobaczyć jak to ustrojstwo jest zbudowane :shock: :mrgreen:

pozdro horny

#29 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 24 styczeń 2007 - 12:31

Witam!
Mam już za sobą 3 godzinki jazdy na rolkach i powiem szczerze , że jestem zadowolony tylko najgorszym utrapieniem jazdy w domu jest własny pot ,przydał by się wentylator i to ze sporą prędkością .Głośność rolek nie jest mecząca tylko słychać wycie opony poprzez tarcie, spokojnie oglądam telewizor lub słucham muzyki w czasie treningu i sąsiedzi nie pukają w ściany :mrgreen: .Pozdrawiam

#30 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2007 - 17:29

:) Gratuluje naprawde trafnego wyboru.

Co do potu polecam uchylone okno lub wentylator ( albo i to i to) + reczniczek. Warto wtedy oprocz spodenek miec takze potowke bo mozna sie przeziebic. No i oczywiscie 1,5 wody obowiazkowe jest :D

pozdrawiam

#31 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 25 styczeń 2007 - 08:48

Dzięki DXM Mam zamiar kupić wentylator teraz na pewno są obniżki bo upały nam nie grożą :lol:

#32 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 08 luty 2007 - 23:52

Kup sobie rolkę ;-) Świetnie trenujesz technikę, nie nudzisz się, i ogólnie jest ok ;-) ;-)

#33 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 09 luty 2007 - 11:12

Na jakich biegach jeździcie wysokich , czy niskich mowa o rolkach?

#34 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 09 luty 2007 - 11:18

Zależy, w większości to na tych "średnich" - znaczy, żeby było w strefie tlenowej, i ze
"średnią" kadencją. Konkretnie nie powiem Ci, jaka jest kadencja - nie mam jej pomiaru w swoim liczniku... :-)

#35 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 09 luty 2007 - 21:18

najczesciej 42-16 z kadencja ~95 obr/min co daje jakies 31 km/h (oczywiscie mowa o tlenie i tetnie <=150 ud/min)

#36 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 luty 2007 - 22:09

Ja też mam rolki świetna sprawa ciągle trzeba zachować ostrożność i dlatego tak się nie nudzi jeżeli jeszcze ktoś będzie miał dylemat niech śmiało wybiera rolki szybko się uczy na nich jeździć a zabawa jest niezła i przy szosówce wcale tak głośno nie chodzi co innego przy jeździe nie na gładkich oponach

#37 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 luty 2007 - 11:56

piot, masz zwykłe rolki czy z oporem magnetycznym?
Czy zwykłe rolki daja jakiś opór w ogóle? Daje się na tym trenować czy chodzi o to, żeby pokręcić i rozgrzać mięśnie?
Rolki z oporem to dobry wybór czy zostać przy trenażarze?

#38 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 luty 2007 - 12:46

nie mam jeszcze oporu ( choć na niego zbieram) kupiłem rolki bo kumpel se coś takiego sprawił, miał większe doświadczenie i mówił że rolki są dużo lepsze od zwykłego trenażera przyznam że bałem się ich trochę bo jak na jego rolkach próbowałem jeździć to mi w ogóle nie wyszło i tylko sobie jajka obiłem ( dlatego też teraz już wiem żeby na początek trochę obniżyć siodełko i nie wpinać butów dobrze jest też jechać przy ścianie ) minusem jest to że chyba nie ma sklepu przynajmniej we Wrocławiu gdzie można by spróbować sobie pojeździć i trzeba zamówić na ślepo jednak według mnie to się opłaca. W zwykłym trenażerze rzeczywiście masz od razu opór, w samych rolkach tego brak, wiesz mi to na razie wystarcza jednak wszystko zależy od tego jaki trening chcesz wykonać ja kupiłem rolki składane ale są też stacjonarne o 200 zł tańsze za tę różnicę można dokupić opór i na pewno będzie lepiej niż zwykły trenażer. Mam rolki już 3 miechy i jestem z nich zadowolony mogę już spokojnie jechać i oglądać telewizję bez strachu że wyjadę na balkon :mrgreen: reasumując nie mając oporu w rolkach też da się jeździć ale chyba jego zakup i tak będzie konieczny.

#39 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 22 luty 2007 - 19:52

Pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego przedstawie Wam moje rolki wykonane samodzielnie. Jeżeli ktoś ma dostęp do tokarki (jest niezbędna) to można to zrobić za ~ 50 % fabryki.

#40 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 22 luty 2007 - 22:25

mam pytanie, czy opłaca się teraz (na początku sezonu) kupić rolki ?? w sumie to technika się trenuje, ale z drugiej strony robi się coraz cieplej... ??? :-?



Dodaj odpowiedź