Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trenażer

2081 odpowiedzi w tym temacie

#2081 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 14 czerwiec 2018 - 06:21

Odświeżę temat - w końcu kupiłem Turno z wyprzedaży na wiosnę (więc Decathlonowego Btwina się pozbędę jak jesień przyjdzie :) ) i z ciekawości sprawdziłem jakie podaje wartości mierzonej mocy (branej z czujnika prędkości jak rozumiem) w stosunku do Power2Max.

No wiec nie jestem w stanie dostrzec różnic i nie chodzi tu tylko o tendencję z przekłamaniem o stałą wartość, po prostu pokazuje to samo / prawie to samo, przynajmniej w polu "średnia z 5s" czy "średnia z 3s", czyli na ekranie. Wyświetlałem sobie moc z P2M w Trainerroad i moc z trenażera na liczniku. Upewniłem się milion razy, że nie pomieszałem sparowanych czujników. Jedyna różnica jest taka, że przestając pedałować moc nie spadnie do zera tylko zawiesi się na ostatniej wartości i będzie tak trwać aż znów nie zaczniemy pedałować. 

Ciekawi mnie czy przypadkiem taki mi się trafił czy one wszystkie są tak dokładnie kalibrowane? 

#2082 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 4959 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2018 - 23:25

Obstawiam, że są kalibrowane. Przynajmniej tak pisali w Elite ;) - jedyna możliwość rozjeżdżania się to początek lub po mocnym rozgrzaniu, no chyba, że w obecnej wersji Misuro zaimplementowali poprawki uwzględniające wpływ czasu pracy przy określonej mocy. No i możesz założyć, że po jakimś dłuższym czasie pasek będzie się rozciągać, przez co moce będą się rozjeżdżać, ale wystarczy nieco podciągnąć pasek śrubką regulacyjną (ale nie kręcić wcześniej, niż po stwierdzeniu rozciągnięcia paska, bo kalibrację fabryczną diabli wezmą...).

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

Dodaj odpowiedź