Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trenażer

2151 odpowiedzi w tym temacie

#2141 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 22:03

Mam Tacx Neo, Vortex Smart i rolkę z oporem Elite Quick Motion. Jak zrozumiałem, posiadasz już pomiar mocy w rowerze. Ja jako najlepsze rozwiązanie polecam więc rolkę z oporem i pomiar mocy. Robię na niej wszystkie treningi od 150 do 700W, ścigam się na Zwift etc. Jest stabilna i wygodna. Neo jeżdżę tylko na Zwift, bo ERG na nim to męka - symulowane koło zamachowe nie daje rady. Ale w trybie slope jest idealny i najlepszy. Vortex dla ćwiczeń ERG jest lepszy od NEO. Ja polecam rolkę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• puchaty, Arked i 4gotten lubią to

#2142 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:45

Co prawda to prawda, rolki są przyjemniejsze niż trenażery stacjonarne. 

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll

#2143 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5106 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 styczeń 2019 - 20:40

Neo jeżdżę tylko na Zwift, bo ERG na nim to męka - symulowane koło zamachowe nie daje rady. Ale w trybie slope jest idealny i najlepszy. Vortex dla ćwiczeń ERG jest lepszy od NEO.

Serio? To ja już nienawidziłem ERG w Vortex, ten nieunaturalniany opór przy korbach zbliżających się do pionu. Dlatego też zdecydowanie wolę hydraulikę Muin'a. Może nie ma sterowania, ale trening na nim uczy generowania odpowiedniej mocy. 

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#2144 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 22:16

Vortex ma koło zamachowe, małe, ale jednak. Coś w trakcie ERG te magnesy stabilizuje i pomaga się przez martwe punkty przeciskać. Neo ze swoją mocą i prockami to bestia, wszystko na ERG w okolicach 100% FTP i dłuższe niż 5 minut kończy się spiralą śmierci. Każdy spadek kadencji to natychmiastowa kontra oporem, aż do zatrzymania. Ale w slope jest rewelacyjny, cichy, i na podjazdach można większymi mocami eksplodować, niż na rolce Elite Quick Motion. Ale i tak wszystkie jazdy dłuższe, niż 90 minut robię na rolce. Gdybym miał mieć jedno urządzenie, to byłaby to Elite Nero (na następny sezon na 100% będzie).

#2145 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 374 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 20 styczeń 2019 - 08:03

Vortex ma koło zamachowe, małe, ale jednak. Coś w trakcie ERG te magnesy stabilizuje i pomaga się przez martwe punkty przeciskać. Neo ze swoją mocą i prockami to bestia, wszystko na ERG w okolicach 100% FTP i dłuższe niż 5 minut kończy się spiralą śmierci. Każdy spadek kadencji to natychmiastowa kontra oporem, aż do zatrzymania. Ale w slope jest rewelacyjny, cichy, i na podjazdach można większymi mocami eksplodować, niż na rolce Elite Quick Motion. Ale i tak wszystkie jazdy dłuższe, niż 90 minut robię na rolce. Gdybym miał mieć jedno urządzenie, to byłaby to Elite Nero (na następny sezon na 100% będzie).

Da się tym Elite Nero sterować jakimś oprogramowaniem off-line ? Tak żeby sobie zainstalować na laptopie i używać bez subskrypcji internetu i abonamentów.

#2146 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:21

Jak każdym Smart. Ale go jeszcze w sprzedaży nie ma i chyba circa 3kpln będzie kosztował.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2147 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 924 postów
  • SkądKT

Napisano 05 luty 2019 - 08:43

Ciekawe czym jeszcze zaskoczą nas dalekowschodni towarzysze: https://pl.aliexpres....html?spm=a2g17

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

#2148 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5106 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 luty 2019 - 09:12

Oj tam, jak szaleć to nie tylko kopia Wahoo Kickr Core, ale i Kickr: https://pl.aliexpres...7.13339.90158.0

A, że nazwali toto Thinkrider X5 i X7 to małe piwo... Ciekawe, czy bebechy skopiowane 1:1, czy tylko zewnętrznie "prawie" to samo.

Z drugiej strony opłacalność zakupu raczej niewielka. Cena X7 to ok. 2850, ale dochodzą koszty dodatkowe: przesyłka 1680, razem 4530. Żeby było ciekawiej jest to wartość netto, tu nie ma możliwości uniknąć minimum podatku VAT, czyli już 5571,90, a jeśli dojdzie do tego cło (nawet skromne 2%) to kwota, którą trzeba będzie wyłożyć przy zakupie i odbiorze z UC wyniesie ok. 5,6 tysiąca złociszy. 

Dla X5 będzie to ok. 3,9 tysiaka. 

Gdyby ktoś sprowadzał to w kontenerach i legalnie sprzedawał (wątpliwe z uwagi na naruszenia minimum wzorów towarowych, a być może całości produktu), to może kwota byłaby mniejsza, aczkolwiek raczej nie więcej niż tysiak w dół - w końcu dystrybutor/sprzedawca też chcieliby zarobić...

W PL na Wahoo Kickr trzeba wydać ok. 5,2 tysiaka. Core ok. 3,5 tysiąca. Z pełną gwarancją. Gdzie sens zakupu podróbki? 

Może ma to sens na ich lokalnym rynku, ale na pewno nie sprowadzanie tego do nas.

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#2149 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 05 luty 2019 - 10:53

Ciekawe, czy bujanie się X7 na boki (Wow - Wahoo tego nie ma) to wynik własnych opcji koncepcyjnych (bo Neo to ma), czy konstrukcji marnej???

#2150 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 05 luty 2019 - 10:54

Opłacalność po prostu żadna. Trenażery to awaryjne urządzenia. Lepiej mieć realną gwarancje i wsparcie techniczne na miejscu. Inaczej potencjalnie wdeptuje się na minę.

#2151 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 924 postów
  • SkądKT

Napisano 05 luty 2019 - 13:20

W chwili obecnej pewnie tak, ale przypuszczam, że wkrótce cena spadnie i to znacząco.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

#2152 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 374 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 06 luty 2019 - 08:42

Jak każdym Smart. Ale go jeszcze w sprzedaży nie ma i chyba circa 3kpln będzie kosztował.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli mogę ściągnąć oprogramowanie od Tacx'a i używać z Elite ? To z Elite chyba bez podłączenia do internetu nie będzie działało.

Dodaj odpowiedź