Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2061 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 styczeń 2018 - 14:40

Jakby co to Deca wysprzedaje Roteo za 1,3 tysiaka. Ale dostępny tylko w niektórych stacjonarnych (nie online).

 

Jego już daaaaaawno nie ma. Byłem kilka dni przed świętami w Decathlonie bo mi się mój Tacx Blue Motion rozpadł, dostałem zwrot kasy i chciałem toto kupić. Obdzwoniliśmy wszystkie sklepy, wszystko wyprzedane łącznie z ekspozycją. Niektóre sklepy nie chciały się pozbywać tych z ekspozycji, więc one tam teoretycznie są, ale kupić się nie da.

 

Po 15 stycznia mają być znów, ale nie wiem czy za 1300 i ponownie ma ich być bardzo mało, sprzedawca mówił o ~80 sztukach na całą Europę.

 

W każdym razie ja skończyłem z Btwinem 500, którego nawiasem mówiać polecam :D Nie spodziewałem się, że trenażer z oporem przekazywanym na koło może być tak cichy i niewibrujący. Zasługa to pewnie w znacznej mierze rolki o bardzo dużej średnicy. Można lekko dociskać oponę bez uślizgów, rolka wolniej się kręci, nie ma badziewnej manetki. 



#2062 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 styczeń 2018 - 13:52

[...] przeniesienie napędu na hamulec jest za pomocą sprzęgła magnetycznego, bez konieczności uszczelniania osi wałka napędowego. Stąd magnesy tak na osi napędowej jak i na hamulcu hydraulicznym.

 

Masz rację, nieuważnie oglądałem. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2063 szakunec

szakunec
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 16:40

Zdecydowałem się w końcu na Tacx Galaxia. Mam nadzieje, że szybko opanuje jazdę na rolkach i spodoba mi się bardziej niż zwykły trenażer magnetyczny.



#2064 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:15

Powinieneś dać radę.


  • pajak lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2065 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 15 styczeń 2018 - 07:21

I zgodnie z zapowiedzią są znowu Roteo w Decu. Pewnie zgodnie z zapowiedzią malutko. W każdym razie nadal po 1300, dostępne online. 



#2066 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:59

Miało być po, a jest od 15 :)

Przyglądam się po raz kolejny Volano/Roteo (ten sam model, różne nazwy handlowe - drugi w opcji B+ ma Misuro, recenzje raczej pod ten pierwszy np: tu) - no to tu byłby mały zgryz. Głównie z uwagi na moc maksymalną jednostki oporowej. Czyli na pewno wadą może być problem z treningiem o niskiej kadencji na twardych przełożeniach (blat/oś 52/11 Muin i kadencji ok. 45 moce ok. 200W, wyższa kadencja szybko w górę), niższa moc oporu = większa prędkość = nieco większy hałas (ale i tak jest dość cichy, 25km/h to 200W, przy 250W hałas na poziomie ok. 70dB), ponoć stabilność słabsza z uwagi na brak tylnej podpory. Zaletą będzie możliwość użycia sztywnej osi lub szybkozamykacza (obrócenie wkładek) czego w Muin niestety nie ma. No i nieco bardziej się składa. Jeszcze jedna wada - koło zamachowe o masie tylko 3kg, to może być również problem (zwłaszcza przy niższych kadencjach), biorąc pod uwagę mimo wszystko dość mocny hamulec trenażera.

Różnica cenowa pomiędzy Roteo, a Turno jest godna rozważenia. Co prawda Turno ma fabryczną kalibrację Miusuro, ale tak na prawdę nie wiadomo jak jest skalibrowane Misuro w Roteo B+ (ponoć pokazuje jakieś 15W wyżej niż miernik mocy...).

 

Nie oznacza to, że Roteo jest złym trenażerem i całkowicie nie wartym uwagi. Dla bardziej początkujących, rekreacyjnych kolarzy opór będzie co najmniej wystarczający, być może nawet i do treningów na niskiej kadencji, jednak tu byłbym bardzo ostrożny. Z drugiej strony wśród tego typu użytkowników raczej tego typu treningi do częstych nie należą. Jest to chyba najtańszy na rynku trenażer DirectDrive, za Turno trzeba wydać jednak minimum 6 stów więcej, otrzymuje się jednak nowocześniejszy (i ładniejszy) wygląd, cięższe o 2,5kg koło zamachowe, skalibrowany fabrycznie misuro.

 

Na pewno w/w nie będą odpowiednie dla treningów na niskiej kadencji, tu bardzo dobrze sprawuje się Muin i Kura. Problem tylko w tym, że nowy Muin jest coraz trudniej dostępny, a i cena zachęca do zastanowienia się nad zakupem Kura... 

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2067 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 styczeń 2018 - 18:32

Patrząc na różnicę w cenach pomiędzy Kura i Direto i nie mając miernika mocy, zdecydowanie wolałbym dopłacić do Direto i mieć trenażer interaktywny



#2068 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 styczeń 2018 - 23:10

Można też kupić miernik mocy i tańszy trenażer. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#2069 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 styczeń 2018 - 01:12

To jest chyba najlepsza opcja. Oprócz miernika mocy i porządnego trenażera ;)



#2070 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 styczeń 2018 - 08:11

Direct drive, interaktywny, bez wbudowanego miernika i za rozsadne pieniadze.
W sumie moj Real Turbo Muin spelnia prawie wszystkie kryteria, oprocz ceny za jaka go kupilem.... :)

#2071 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:01

Direct drive, interaktywny, bez wbudowanego miernika i za rozsadne pieniadze.

Niestety, takich chyba nie robią i nie potrafię zrozumieć dlaczego



#2072 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 16 styczeń 2018 - 13:33

Elite intera smart za 799 w decathlon.

#2073 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 styczeń 2018 - 17:49

intera nie jest DD :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2074 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:10

Ale jest interaktywny i to mi wystarczy.

#2075 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:08

Że też mój Tacx nie mógł rozpaść się teraz a nie 3 tygodnie temu. Przez to mam trzytygodniowego Btwina. Niby wyjątkowo cichy jak na kontakt rolka-opona, nawet narzeczona w pokoju obok się nie skarży już na żadne wibracje i buczenie, ale za dwa tygodnie o tej porze będę kręcić wieczorami w delegacji (dłuuuugiej delegacji) i trzęsę tyłkiem, żeby stropy mieszkania do którego trafię były stropami a nie byle przegrodą jak w niektórych budynkach. Jak mi się nowi sąsiedzi zwalą na głowę to...

 

Rozumiem (upewniam się), że absolutnie jakikolwiek direct drive rozwiąże wszystkie ewentualne problemy z przenoszeniem drgań po stropie? Głupio tak kupować kolejny trenażer w ciągu miesiąca ($$$ a nie tam głupio), ale wolę mieć plan B, C i D jak by nic nie wypaliło :)

 

Dodano 18.01.2018

 

A Roteo już niedostępne online :D



#2076 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 maj 2018 - 21:32

Coś mi się popsuł ,,samozamykacz '' w Tacx Bushido , nie idzie ścisnąć koła , luzuje się 

 

 

Tutaj poniżej na schemacie jest część T1403  u mnie to się kręci w kółko - nie wiem czy tak było wcześniej czy było sztywne zablokowane, pojawiła się jakaś maź na tej ośce samozamykacza 

 

https://tacx.com/wp-...h_Info_1207.pdf

 

Trenażer ma ponad 2 lata to gwarancja raczej odpada. Nie wiem co za bardzo robić :

 

- czy starać się kupić całą ramę np. https://all4bikes.be...-p-1601168.html

-czy może ten sam pierd.....k T1403  i go jakoś wymienic  ( ale jak to odkręcić  czort wie)   tzn to https://hollandbikes...rainers-447718/

-może jakieś inne rozwiązanie

 



#2077 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 22 maj 2018 - 22:46

Maź na ośce to może być jakiś smar.
Część T1403 się kręci.

 

Raczej bym poszukał dokładniej przyczyny luzowania, być może jakaś błahostka i uda się naprawić bez zbędnych kosztów.

Pozdrawiam



#2078 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 maj 2018 - 08:18

Tego smaru nie było wcześniej .

 

Problem jest taki, że jak  np. normalnie zamyka się koło samozamykaczem/zaciskiem/motylkiem to czuć żę ,,się zamyka'' , tak samo wcześniej było z moim Tacxe też się to czuło, tak jakby ,,klik''

 

Teraz    wkładam rower daję na dól wajch(h)ę tj część T1983.05 ale to nie jest ,,zamknięcie'' .Potem w czasie jazdy ona powraca do góry i rower może wypaść z trenażera.

 

edit: znajomy zerknął , mówi że się rama trenażera  przy zacisku  wyrobiła , trzeba trochę ,,podrajbować'' żeby się wajcha miała gdzie oprzeć.



#2079 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:18

Dokładnie, też mam wrażenie że u mnie się rama wyrabia, ale jeszcze trzyma. I podobnie jak ty spodziewam się za jakiś czas z tym problemów... wtedy rozbiórka i "pilniczkowanie"

 

Pozdrawiam



#2080 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 maj 2018 - 12:10

no trochę -szajs

 

O ile to przy zamykaniu wytrzymało te ca. 2 lata to część T1981.21 albo T1981.22 , (taki plastik z przegródkami do wyboru roweru  ) rozsypała się nie wiem, moze po miesiącu użytkowania, szczęście koszt 20 kilka złotych

 

Gałka do regulacji docisku też jest do kitu , może śruba za krótka - na początku męczyłem się z kalibracją  w Tacx Cyycling, Tacx Training.( generalnie docisk zawsze za słaby i moc którą pokazywał Bushido była dużo niższa od tej z miernika a jak dokręcąłem to śruba wyskakiwała......) to wszystko po to żeby ,,widokowo pojeździc'' ale przy trenażerowskim szacowaniu  prękości to jest Bez sensu....

 

Góra nachylenie 10% Tacx pokazuje mi 5 km/h a ja ledwo kręce jakby było co najmniej 2 razy tyle, gdzie normalnie takie nachylenie 10 km/h jestem w stanie jechać bez nadludzkiego wysiłku.





Dodaj odpowiedź