Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2081 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 14 czerwiec 2018 - 06:21

Odświeżę temat - w końcu kupiłem Turno z wyprzedaży na wiosnę (więc Decathlonowego Btwina się pozbędę jak jesień przyjdzie :) ) i z ciekawości sprawdziłem jakie podaje wartości mierzonej mocy (branej z czujnika prędkości jak rozumiem) w stosunku do Power2Max.

 

No wiec nie jestem w stanie dostrzec różnic i nie chodzi tu tylko o tendencję z przekłamaniem o stałą wartość, po prostu pokazuje to samo / prawie to samo, przynajmniej w polu "średnia z 5s" czy "średnia z 3s", czyli na ekranie. Wyświetlałem sobie moc z P2M w Trainerroad i moc z trenażera na liczniku. Upewniłem się milion razy, że nie pomieszałem sparowanych czujników. Jedyna różnica jest taka, że przestając pedałować moc nie spadnie do zera tylko zawiesi się na ostatniej wartości i będzie tak trwać aż znów nie zaczniemy pedałować. 

 

Ciekawi mnie czy przypadkiem taki mi się trafił czy one wszystkie są tak dokładnie kalibrowane? 



#2082 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2018 - 23:25

Obstawiam, że są kalibrowane. Przynajmniej tak pisali w Elite ;) - jedyna możliwość rozjeżdżania się to początek lub po mocnym rozgrzaniu, no chyba, że w obecnej wersji Misuro zaimplementowali poprawki uwzględniające wpływ czasu pracy przy określonej mocy. No i możesz założyć, że po jakimś dłuższym czasie pasek będzie się rozciągać, przez co moce będą się rozjeżdżać, ale wystarczy nieco podciągnąć pasek śrubką regulacyjną (ale nie kręcić wcześniej, niż po stwierdzeniu rozciągnięcia paska, bo kalibrację fabryczną diabli wezmą...).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2083 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpień 2018 - 15:12

Lato w pełni czyli można myśleć o zakupie trenażera :)

 

Obecnie posiadam Tacx (poprzednik Satori), prosty model z oporem magnetycznym. Większość treningów robiłem na 6 poziomie oporu (z 10-ciu), w/g krzywych trenażera to moce 150W (18km/h) do 600W (60km/h).

 

Wymagania co do nowego trenażera:

 

- direct drive z obsługą sztywnej osi 12x142

- wbudowany pomiar mocy, nie musi być super dokładny byle był powtarzalny, trenażer będzie używany w pomieszczeniu gdzie jest stabilna temperatura

- ERG mode z możliwością używania treningów sklikanych w Garminie, ew. gotowce z Training Peaks, możliwość przeprowadzenia progresywnego testu FTP

- pełna integracja z Garminem (sterowanie, odczyty z czujników)

- dobrze gdyby zapewniał lepszy realizm jazdy niż Tacx którego używałem

- dobrze gdyby był cichszy niż Tacx którego używałem

- może wymagać zewnętrznego zasilania

 

Obecnym faworytem jest Elite Direto, który obecnie można dostać za ok. 2750 PLN. Mogę też kupić coś droższego, pytanie czy ma to głębszy sens, w momencie gdy trenażer traktuję jedynie jako konieczny dodatek do zimowych treningów na zewnątrz. Czyli powiedzmy 2-3 miesiące / rok, średnio ok. 20h miesięcznie.

 

Acha, Zwift zupełnie mnie nie kręci :)



#2084 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 sierpień 2018 - 15:46

Wybór masz między Elite Direto, Tacx Flux 2 i Wahoo Kickr Core. Oryginalny Tacx Flux ma bardzo mieszane opinie i osobiście bym go unikał. Póki co dostępny jest tylko pierwszy z nich. Poczekałbym na recenzje pozostałych u DC Rainmakera i wtedy decydował. Do droższych, typu Tacx Neo czy Elite Drivo, raczej nie ma sensu dokładać.


  • Marcin321 lubi to

#2085 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpień 2018 - 18:21

Dzięki za opinię. Do Fluxa musiałbym jeszcze dokupić adapter do sztywnej ośki. Wahoo core to już prawie 3500 PLN, chyba że będzie sprzedawany poniżej ceny sugerowanej.

Jeszcze taki wynalazek (też 3500 PLN, ale w komplecie jest kaseta):

https://www.jetblack...erdrive-smart-1

#2086 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 sierpień 2018 - 20:17

Flux 2 ma mieć adaptery w zestawie.


  • Marcin321 lubi to

#2087 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpień 2018 - 21:53

A widzisz, przeoczyłem że pisałeś o wersji 2 Flux-a. Fakt tam adaptery mają być w zestawie.

#2088 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 16:05

Cześć,

 

sezon za niedługo się skończy, a pogoda będzie coraz bardziej kapryśna dlatego podjąłem decyzję o zakupie trenażera, aby nie wypaść z formy.

 

Od razu rzucił mi się w oczy model TACX Blue Matic T2650 (cena 589 zł). Cena jest dla mnie zadowalająca, ale o ile dobrze wyczytałem, model ten nie daje żadnej możliwości monitorowania prędkości, przejechania dystansu czy innych podstawowych informacji, a to jednak chciałbym wiedzieć. Pewien sklep od razu zaproponował mi, że w takim wypadku powinienem zainteresować się modelem TACX Satori Smart T2400 (cena już niestety 1129 zł, a chciałbym wydać mniej. Pytanie czy jest to możliwe?)

 

Czy możecie zatem polecić mi jakiś trenażer, który jest godny polecenia (trwały, niezawodny oraz nie zbyt głośny bo mieszkam w bloku), pamiętając o tym żebym mógł przynajmniej zobaczyć średnią prędkość oraz przejechany dystans. 

 

Co do ceny to chciałbym zminimalizować koszty, więc zależy mi na modelach najatrakcyjniejszych cenowo.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)



#2089 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2018 - 17:29

Prędkość, czas i dystans możesz mierzyć zwykłym licznikiem rowerowym z czujnikiem na magnes zakładanym na koło. Tylko czujnik umieszczasz przy tylnym kole a nie przednim.

#2090 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 14:09

Niby sporo poczytałem ale nadal jakoś nie ogarniam który trenaże ma jakie funkcje i który spełni moje wymagania więc podpytam.

 

Szukam możliwie najtańszego trenażera, który:

 

1. Będzie miał realny pomiar mocy

2. Da się podpiąć pod Zwift i będzie działał z Zwiftem samoczynnie dopasowując obciążenie do trasy

3. Koniecznie taki zamiast tylnego koła, z kasetą montowaną na trenażer (odpada wszystko co trze o oponę).

 

To chyba tyle wymagań. Które modele Taxa i Elite mają te opcje i który z nich byście polecali. Waga nieistotna, cichy będzie dodatkową zaletą. Inni producenci też wchodzą w grę



#2091 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 14:19

Co to jest realny pomiar mocy? Kickr nie ma takiego, a nie ustępuje dokładnością miernikom mocy. Neo też de facto nie ma miernika w klasycznym rozumieniu, a przewyższa dokładnością wszystkie mierniki mocy. Liczy się efekt, a nie metoda.

 

Wracając do tematu. Jedyne trenażery jakie spełniają twoje wymagania to Elite Drivo, Elite Direto i (chyba) Tacx Neo.



#2092 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:17

"realny pomiar mocy" tj. zależy mi na takim pomiarze, który jest po prostu w miarę dokładny. Obecnie mam dość stary trenażer Tacx, który działa na zasadzie tarcia o oponę i teoretycznie ma pomiar mocy, ale pomiar ten bardzo słabo się sprawdza. Zależy mi na efekcie właśnie, metoda dla mnie bez znaczenia. 

 

A Tacx Flux?



#2093 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 18:15

W takim razie dodaj do listy potencjalnych zakupów jeszcze Wahoo Kickr, Wahoo Kickr Core i Tacx Flux.

 

Flux jest ok jeśli trafisz dobry model. Trenażer ten niestety okazał się bardziej awaryjny od innych więc przy jego kupnie istnieje statystycznie większa szansa problemów.



#2094 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 18:48

Niedawno wszedl flux 2 i podobno jest juz pozbawiony wad

#2095 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 20:11

Nie wszedł. Właściwie to prawie nikt go nie widział jeszcze bo ma się pojawić pod koniec listopada.



#2096 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 16:49

Który z tych trenażerów: tacx neo, elite drovo, elite direto, wahoo kickr core i ew. wahoo kickr bedzie:
1) najpłynniej chodził (tzn. najszybciej i realnie odbierał obciążenia
2) sprawdzi się w treningach typu sprinty czy też trening na zasadzie z niemalże zerowej prędkości ruszenie z maksymalnym oporem (rozkręcanie z kadencji super twardej z dużym oporem)
3) będzie w miarę cichy (tak by nie mieć stresu że sąsiedzi słyszą podczas późno wieczornych treningów)
?

#2097 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 22 wrzesień 2018 - 23:39

Nie wszedł. Właściwie to prawie nikt go nie widział jeszcze bo ma się pojawić pod koniec listopada.

https://tacx.com/product/flux-s-smart/


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2098 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 11:34

Avaiable soon...

#2099 mzo

mzo
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWarszawa - Żoliborz

Napisano 02 październik 2018 - 18:34

Cześć, co się teraz poleca za około 1000 zł? Koniecznie smart, najlepiej z pomiarem mocy, aczkolwiek to chyba nie ten budżet.

#2100 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 październik 2018 - 20:01

Cześć, co się teraz poleca za około 1000 zł? Koniecznie smart, najlepiej z pomiarem mocy, aczkolwiek to chyba nie ten budżet.

Da się , ale będzie tak sobie: https://www.sbike.pl...l_253_7221.html





Dodaj odpowiedź