Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#2381 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 październik 2020 - 16:29

Jak wygląda sprawa głośności w tym Elite? 

Mimo, że dostępność części jest większa w przypadku rolek TACX Galaxia, ale chyba są głośniejsze.

 

Miałem Elite i oddałem. Jakość bardzo słaba przy Tacx.

Elite jest z jakiegoś tworzywa ala włókno szklane. Całe się wygina a rolki mają dużo większe bicie od Tacx.

Tack ma metalową sztywną konstrukcję i mechanizm który powala się bujać przód tył. Ułatwia to wstawanie podczas jazdy.

Polecam Tacx.

Ja akurat kupiłem niby używany a praktycznie nowy za ułamek ceny.

 

https://szosa.org/to...ualem/?p=398795


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2382 Kasper

Kasper
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 16 październik 2020 - 12:57

Witam wszystkich
Jestem nowy na forum i mam pytanie gnębiące mnie od pewnego dłuższego czasu. Chodzi o kalibrację i problem z Elite Suito, nie mogę przeprowadzić kalibracji ciagle wyskakuje informacja o niemożliwości przeprowadzenia, a jak już się udało to wskazania offsetu są zupełnie inne na tabliczce znamionowej jest 11435 na aplikacji 13655 zmierzając do sedna z dnia na dzień nie mogę ukończyć żadnego mocnego treningu mam odczucia jak by moc zwiększyła się o 40w w porównaniu ze wskazaniem ( trochę już jeżdżę i mam nogę wyrobiona ta tyle ze odczuwam kiedy jest 260 a 300 jest to dość wyraźne).Napisałem do Elite i dostałem w odpowiedzi ze to nie jest żaden problem i może być nawet 8000 do 14000 i jest to normalne, trenażer i tak pojechał na serwis bo pojawiły się stuki na kole zamachowym wywalanie z trybu erg itd. Jednak jak to jest z tym offsetem musi się pokrywać z tabliczka na dole czy może być w górnych zakresach , jedni piszą ze musi a Elite twierdzi ze nie.
Pozdrawiam serdecznie

#2383 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 13:03

Z tego co ja zrobiłem rekonesans, wszystkie rolki jakie są dostępne na naszym rynku, czyli zarówno Elite jak i Tacx są po prostu głośne. Najlepsze rolki to aluminiowe, które nie są puste w środku, z rur grubościennych albo tub (czy jakoś tak).

Z rolek które mnie by interesowały to:
crownroller - cena wysoka, dostępność zerowa
kreitler - cena wysoka chyba można kupić w europie ale jest to zdaje się produkt usa, brak oporu, brak rolki bezwładnościowej.
Trutrainer -  rolki premium cena bardzo wysoka, również produkcja usa i zerowa dostępność w europie, jest rolka bezwładnościowa, dobre wykonanie.

Sam chciałbym rolki bo na zwykłym trenażerze się zanudzę, a Zwift nie jest priorytetem. Niestety sprawdzając w sieci kulturę pracy rolek Tacx czy też Elite, mam duże zastrzeżenia.

 



#2384 ipos

ipos
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 13:51

U mnie hałas jest mniejszym problemem ale dziękuję za zwrócenie uwagi na ten aspekt. Ja skłaniałbym się ku Tacx Galaxia (fajna cena) ew. Elite Qiuck Motion. Zawsze jest opcja, że może w tym sezonie tańsze rolki a może w przyszłości lepszy trenażer?

 

Tacx Flux S Smart?



#2385 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 01 listopad 2020 - 22:39

Wałkowane milion razy tutaj i tuzinie innych  miejsc w sieci. Przeczytaj wątki trenażerowe na tym forum. Choćby po 30 ostatnich stron. Wszystko zostało napisane


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2386 ipos

ipos
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 06:29

Przeczytałem zanim zadałem pytanie. Dziękuję.



#2387 Parco Mantani

Parco Mantani
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 listopad 2020 - 17:15

Hej,

 

mam trenażer Elite Qubo Fluid i ogólnie sprawuje się super, bardzo cichy jak na trenażer tego typu, ale czuję, że w jego naturalnej pozycji, jestem kilka stopni przechylony na lewy bok, czyli na stronę przeciwną do tej, gdzie jest klamka zaciskowa. 

 

Myślałem, że pod spodem znajdę jakieś kręcące się nóżki do regulacji poziomu, ale nic z tego. Oczywiście kombinuję z jakimiś podwójnym podłożem po jednej stronie, ale może ktoś ma pomysł czy coś z tym można zrobić, że tak powiem, "systemowo"? Albo może ktoś ma ten sam problem?

 

Dodam, że możliwe, że problem jest nie tyle u podstaw trenażera, co w samym zacisku, tak, że on przechyla się na tej osi trzymającej koło. 



#2388 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 listopad 2020 - 14:30

Z tego co ja zrobiłem rekonesans, wszystkie rolki jakie są dostępne na naszym rynku, czyli zarówno Elite jak i Tacx są po prostu głośne. Najlepsze rolki to aluminiowe, które nie są puste w środku, z rur grubościennych albo tub (czy jakoś tak).

Sam chciałbym rolki bo na zwykłym trenażerze się zanudzę, a Zwift nie jest priorytetem. Niestety sprawdzając w sieci kulturę pracy rolek Tacx czy też Elite, mam duże zastrzeżenia.

 

 

Bardzo dużo zależy od opony. Założyłem jakiegoś starego łysielca z miękką gumą i nie narzekam.

Tacx na pewno cichszy bo precyzja rolek lepsza.

Dużo robi pomieszczenie. Jak to puścisz w pustym garażu z gołymi ścianami to na pewno będzie głośno.

 

Co do rolek stalowych/aluminiowych toczonych maszynowo to nie ma co porównywać.

W przypadku pełnych aluminiowych jak w crown, to koszt materiału i wytoczenia podnosi cenę do astronomicznych wielkości.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2389 mopiaty

mopiaty
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 07 listopad 2020 - 17:09

mam trenażer Elite Qubo Fluid i ogólnie sprawuje się super, bardzo cichy jak na trenażer tego typu, ale czuję, że w jego naturalnej pozycji, jestem kilka stopni przechylony na lewy bok, czyli na stronę przeciwną do tej, gdzie jest klamka zaciskowa. 

 

 

Też go mam i też miałem problemy z przechyleniem. Podkładałem, kombinowałem i ciągle się wkurzałem.

W pewnym momencie jak miałem jakieś treningi na stojąco, to zacząłem się martwić o ramę, o jej mocowanie do trenażera (że jak się będę przechylał, to mogę ją złamać).

Więc pomyślalem o czymś takim:

https://www.google.c...iw=1680&bih=908

 

Oczywiście nie zrobiłem tak dużego i drogiego Rocker Plates, tylko zrobiłem wersję minimum tylko pod tył (pod trenażer) złożoną z trzech "beretów"

https://www.google.c... stabilizacyjny

 

Berety można dopompować, żeby uzyskać odpowiednią równość, można na nich położyć deskę, itp. Dodatkowo zyskałem sprężystość ekosystemu :)



#2390 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 18 grudzień 2020 - 07:55

Pytanie - czy wkazania z Misuro da się jakkolwiek dostosować? 

 

ANT+ to kupa (od zawsze pamiętam głównie problemy z tym), a po BT mogę miernik mocy sparować tylko z jednym urządzeniem - w tym przypadku TrainerRoad.

 

Z tego powodu jeżeli chcę używać czegoś innego jednocześnie (np. Zwifta) to muszę sparować miernik po ANT+ albo... użyć czegoś innego po BT. Akurat mam Elite Turno, testowałem to ostatnio i pokazuje regularnie, cały czas ~30W za dużo. Na działanie aplikacji oczywiście to nie wpływa, ale mnie denerwuje bo to cheaty są :)

 

Da się to jakoś skorygować? Szalonej dokładności nie potrzebuję, po prostu korektę o te 30W w dół.



#2391 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 grudzień 2020 - 08:09

Wg instrukcji: http://elite-trenaze...o-B-plus-PL.pdf

 

Przeoczyłem, że masz Turno - ale możesz spróbować poniższej procedury dla Muin:

 

Domyślne dla Muin 12 (dla trenażerów od nr seryjnego 30001), to przestaw na Muin ze sztywną osią czyli ustawienie nr 13. O ile pamiętam to u mnie również była różnica ok. 30W, po przestawieniu oszacowanie mocy niemalże pokrywało się z pomiarem. 

 

O ile Misuro w Turno jest również "pudełkiem zapałek" albo ma przycisk jak standardowe Misuro to można spróbować. Jeśli nie, to pozostaje korekta poprzez regulację naciągu paska.

 

Efekt:

gallery_2211_141_96333.png

gallery_2211_199_10723.png

Szczegóły od: #1030 icon_share.png

Ewentualnie lekka korekta naciągiem paska, ale to dopiero po przestawieniu, bo mocniejszy naciąg w celu wyeliminowania tych 30W będzie skutkować dużym obciążeniem łożysk i samego paska, co odbije się na ich żywotności.

 

No i trzeba pamiętać o dryfie temperaturowym:

gallery_2211_199_97242.png

 

jak widać przed rozgrzaniem trenażera odczyty miernika mocy są niższe, a Misuro raportuje wyższą moc, po rozgrzaniu mniej więcej dane się pokrywają, później miernik mocy raportuje parę watów wyższą moc. Tego już nie przeskoczysz, możesz co najwyżej wybrać punkt, gdzie odczyty będą się pokrywać poprzez korektę naciągu.

W miarę zużycia paska dane raportowane przez Misuro mogą się zmieniać, wystarczy zmienić nieco naciąg. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2392 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 18 grudzień 2020 - 09:05

Myślałem właśnie o przestawieniu tego obwodu na jakiś inny trenażer, który może akurat pasować - ale znajduję tylko informację, że ustawienie dla Turno to 15 mrugnięć. Jak to ma się do owego "obwodu" nie wiadomo. W kazdym razie nowy pokazywał bardzo dokładnie, więc mogę się tym paskiem pobawić w wolnej chwili.

 

Gdy trenażer się rozgrzeje kadencja mi rośnie, czyli opór maleje. Mnie interesują tylko wartości po rozgrzaniu bo wtedy jest też po rozgrzewce. Po prostu nie chciałbym latać "w grze" podjazdów po 6W/kg bo to aż głupio wygląda :D



#2393 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 grudzień 2020 - 09:11

Jeśli nowy pokazywał bardzo dokładnie, a teraz już nie, to bez wątpienia oznaka rozciągnięcia paska i jak tak wystarczy zwiększyć jego naciąg, bez kombinowania z doborem mrugnięć. Po prostu (najlepiej na rozgrzanym trenażerze) zluzuj jedną śrubę zabezpieczenia napinacza, podkręć naciąg, porównaj średnią moc z dwóch urządzeń i ewentualnie skoryguj aż do uzyskania zadowalających Ciebie efektów. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2394 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 18 grudzień 2020 - 17:26

Albo mi się zdawało i coś źle sparowałem jak testowałem nowy. Chociaż raczej nie bo już bez przesady :D

 

W każdym razie - zrobiłem wg instrukcji, bez zdejmowania obudowy pobawiłem się naciągiem paska. Był trochę luźny, później po 0,5 obrotu był już wyraźny opór ale i tak kilka razy odrobinkę jeszcze przestawiłem. Na oko każdorazowo nie zmieniało się mniej więcej nic, więc wyjąłem jeszcze to pudełeczko Misuro i upewniłem się, że jest 15 błysków i czegoś nie przestawiłem wymieniając baterię. Jest 15.

 

Chyba nie zostaje nic innego jak łączyć miernik po BT i ANT+ jednocześnie. Przy czym 1 - na laptopie łączność po ANT+ jakaś tam jest, jak podłączę ten sam odbiornik do stacjonarki to zrywa non stop (a na stacjonarce tandem TR + Rouvy lub Zwift działa dużo lepiej)  i 2 - trzeba pamiętac, żeby tego odbiornika nie zapomnieć gdy się gdzieś wyjeżdża oraz nie zgubić.



#2395 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 08:03

Jaki jest obecnie najtańszy trenażer direct drive?
Pomiar mocy mam w rowerze, z ERG nie korzystam, a największymi wadami Tacxa Vortex, który posiadam są dla mnie hałas i mała płynność generowanego oporu.
Pomyślałem, że te problemy rozwiązałby mi trenażer direct drive.

#2396 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 08:13

Jaki jest obecnie najtańszy trenażer direct drive?
Pomiar mocy mam w rowerze, z ERG nie korzystam, a największymi wadami Tacxa Vortex, który posiadam są dla mnie hałas i mała płynność generowanego oporu.
Pomyślałem, że te problemy rozwiązałby mi trenażer direct drive.


Elite Turbo Muin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2397 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 styczeń 2021 - 09:04

Jaki jest obecnie najtańszy trenażer direct drive?
Pomiar mocy mam w rowerze, z ERG nie korzystam, a największymi wadami Tacxa Vortex, który posiadam są dla mnie hałas i mała płynność generowanego oporu.
Pomyślałem, że te problemy rozwiązałby mi trenażer direct drive.

 

Dobrze myślisz, to taki sam skok jakościowy, jak przesiadka z Wigry/Ukraina/itp. na rower szosowy z przerzutkami ;)

Problem tylko w tym, do czego potrzebujesz trenażera. Nie do ERG - ok. Czy na pewno nie do symulacji jazdy, czyli nie potrzebujesz trybu interaktywnego, nawet możliwości symulacji nachylenia i używania w aplikacjach typu Zwift, Rouvy, Tacx, Big Ring itd.? 

Jeśli to ma być tylko solidny trenażer DD cichy i z dobrym oporem (choć zmienianym przełożeniami napędu), na dodatek z drugiej ręki, to faktycznie Elite Muin jest warty polecenia, alternatywnie jego następca Turno. 

Z nowych to właściwie od Elite Suito, aczkolwiek koszt już robi się dość spory.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2398 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 11:11

Ze Zwifta itp. już nie korzystam. Jeśli jeżdżę na trenażerze, to oglądam coś na YT. Generalnie sporo ograniczyłem czas spędzany na trenażerze odkąd kupiłem przełajówkę, także wodotrysków nie potrzebuję. Jeśli będzie cichszy i płynniejszy, to będę zadowolony. Zmiana oporu przez zmianę przełożeń, to dla mnie nie problem - korzystam w ten sposób teraz z Vortexa.
Dzięki za naprowadzenie na te modele.
  • artho lubi to

#2399 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 15:23

Mam szybkie pytanie: czy do Elite Turno da się dokupić standardowy bębenek pod Shimano?

Mam do kupienia Turno w dobrej cenie, ale zdekompletowane - bez bębenka. Na stronie Elite (https://www.elite-it...ers-accessories) są bębenki do Campagnolo, Shimano Microspline i Sram XD/XDR, a zwykłego pod Shimano nie widzę.

 

EDIT: Znalazłem, tu np. jest https://www.bike-com...o-Suito-p52873/



#2400 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 styczeń 2021 - 18:45

Nie widzisz, bo standardowo trenażery są w niego wyposażone, stąd po co go oferować do kupna?

Ten bębenek wygląda mi na typowy bębenek Novatec. Jak masz taki pod ręką to możesz sprawdzić, ewentualnie kupić jakiś egzemplarz i przetestować czy będzie pasować, jak nie to zwrot w trybie konsumenckim ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź