Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2007 - 22:53

Jezeli sie scigasz to caly rok sie oplaca, mozna sie rozgrzac przed zawodami w izolowanych warunkach. Teraz pogoda stawia niezle kaprysy wiec jeszcze warto, a pozniej tez jakis deszcz wypadnie czy cos...

#42 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 18 lipiec 2007 - 08:58

Dołączam się do pytania descheka. Nie mogę już zbytnio wytrzymać bez rowerka.
Znalazłem coś co może zainteresować Nas wszystkich który choć trochę mają w sobie Słodowego , miłej i owocnej lektóry !
http://www.koral4bik...azer_koral.html


U siebie na starej chacie zostały mi materiały i prądnica. Chciałem też coś takiego zrobić ale brakło narzędzi. Po za tym zastanawiałem się nad sposobem montowania roweru do trenażera. Dłuższa szpilka chyba była by najlepsza zamiast tych śrub.
Po za tym myślałem nad podłączeniem amperomierza i potencjometra w celu regulacji i obserwacji obciążenia.

#43 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 20 lipiec 2007 - 14:02

Po za tym myślałem nad podłączeniem amperomierza i potencjometra w celu regulacji i obserwacji obciążenia.

Musisz uwzględnić ile mocy "produkuje" kolarz a nie są to małe wartości. Potencjometr się do tego nie nadaje.
Ja używam czasem rolki nawet w sezonie przy braku pogody.
Najczęściej używam przełożeń przełożenia 39x18 /17. Stawiam na wysoką kadencje. Tak na prawdę to dzięki kadencji udaje się na tym utrzymać równowagę. Po paru jazdach kilku godzinnych zaczołem stawać na pedałach ale nadal czuje się przy tym niepewnie (wypaść z rolek do przodu).

#44 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 10 wrzesień 2007 - 16:38

Chyba muszę odświeżyć ten temat. Pogoda taka dupiata, że szlak mnie trafiaa, codziennie pada/leje. Nie mam jak jeździć w plenerze, więc muszę zakupić jakiś trenażer. Niestety, nie wiem jaki.:D Najtańsze rolki dadzą radę? A może lepiej kupić cos porządniejszego?

pzdr

#45 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 12 wrzesień 2007 - 20:51

Mam już porównanie pomiędzy rolkami o średnicy 80 mm i 110 mm. Te 110 dają nawet minimalne mniejsze obicążenie ale za to jest trochę ciszej w pokoju. Ogólnie rolki mają małe opory. Można jeździć na niskim ciśnieniu w oponach (pomaga).
Generalnie treningu siłowego na tym nie zrobisz ale czy on jest potrzebny w zime ? To czas budowy solidej bazy... a jazda się tak nie nudzi (polecam ogladanie tv). Ja zapodaje jakiś wyścig i jade :mrgreen:
Przy okazji popracujesz nad techniką pedałowania z wysoką kadencją.

#46 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 12 wrzesień 2007 - 20:58


- proponuje takie rolki dla nudzących się na trenażerku :D.
- a tutaj wymiatacz; ) też się nie nudzi :D.

#47 thomash

thomash
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 wrzesień 2007 - 22:06

Blue rozwaliłeś mnie tymi linkami :D

Pierwsze filmik to chyba rolki mające udawać jazdę w terenie ? :) I do tego jeszcze ten słynny rowerek na oponach 3.0 chyba.

Co do drugiego to też wymiata, ale jednak trzeba raczej mieć sporo wprawy żeby bez trzymania kierownicy i to zajmując się dodatkowo graniem utrzymywać równowagę.

Mnie jednak przy kupnie trenażera nie przekonały rolki, kupiłem pod tylne koło, magnetyczny. Chociażby dlatego że można przeprowadzić różnorodny trening, jakieś lekkie podjazdy itd.

#48 bartex88

bartex88
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądLegnica

Napisano 12 wrzesień 2007 - 22:35

ostre ! :D

#49 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2007 - 22:54

Ja czytam ksiazke na rolce, skromnie sie chwalac ;)

#50 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 wrzesień 2007 - 08:10

to ja też coś pokżę, rozwalił mnie ten koleś...


#51 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 wrzesień 2007 - 09:13

No mocne ;). Co do tych opon thomash, to na oko to typowe oponki do jazdy po pustyni[mieli takie na tej wyprawie...eee no polak z kimś tam jechał do afryki ;)].

Ja na ten rok kupiłem rolki. Czy będę na tyle wytrwały aby w ogóle na tym ćwiczyć? Zobaczymy ;). Głównie przekonała mnie cena- na wiosnę można było dostać magnetycznie tacx-y za <200 pln,ale obecnie najtańsze rolki TacX-a chodzą po 250[używane ofc]. Kupiłem składane z rolkami 110mm z firmy Gist. Zapłaciłem 250[używane ofc], tac-x nawet nie ma takich w swojej ofercie, ma składane ale tylko z rolkami 85mm, uznałem że warto, bo gdyby tac-x w ogóle takie coś miał to katalogowo by stało 6-7 stów[nieskładane 110 kosztują 500pln] ;).

#52 Marcinn

Marcinn
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBędzin

Napisano 13 wrzesień 2007 - 21:24

Blue, gdzie te rolki po 250 zł chodzą, jeśli można wiedzieć? ;P

#53 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 wrzesień 2007 - 21:51

http://allegro.pl/it...vat_par_gw.html - wypatrzyłem na allegro i dogadałem się ze sprzedawcą, żeby spuścił na 250 z przesyłką ;). TacX-y te nieskładane z rolkami 80 tez tak chodzą na allegro, tylko ze dużo częściej występują.

#54 Biker_wgw

Biker_wgw
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWęGróW

Napisano 26 wrzesień 2007 - 17:55

Dadi cos pisal,dawno temu... ,ze niedlugo napisze jak zrobil rolki DIY ;) Jesli Dadi bys mogl to jak bys podal ile dales cm odstepu,rolka od rolki... to bylbym wdzieczny :)Zbliza sie koniec sezonu,wiec rolka by sie przydala ;)

#55 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:02

Ja zaczynałem już klecic trenażer na tylne koło DIY ale skrecona kostka przerwała mi to zadanie, jak tylko bedzie gotowy dam znać, opisze troche moze kogoś natchne, znalazlem na stronce takie cos podobne tylko linka nie pamietam ale poszukam i dołacze.

Ogólnie konstrukcja bedzie z kątowników 30x30x2,5mm skrecana, zero spawania, a oporem bedzie silnik elektryczny od pralki albo innego badziastwa moze byc spalony, chodzi tylko o duży moment bezwladnopsci, na os silnika nabity wałek gumowy moze to komuś pomoże....

Pozdrawiam!!!

[ Dodano: 2007-09-26, 19:04 ]
http://www.koral4bik...azer_koral.html

o to link zamiszczony przez Dadiego


#56 Biker_wgw

Biker_wgw
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWęGróW

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:12

Spoko,ale mi chodzi o rolki. ;) Ma ktos moze pomysl, z czego mozna zrobic rolke(tzn. te walki).?

#57 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:27

jutro zrobie fotki i zamieszcze je tu na forum. Rolki chyba najłatwiej zrobić a rur aluminiowych ale jeżeli masz możliwość kupna używanych rolek za rozsądne pieniądze to nie baw się w wyważanie otwartych drzwi.

#58 Biker_wgw

Biker_wgw
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWęGróW

Napisano 26 wrzesień 2007 - 20:34

Dzieki Dadi, trzymam Cie za slowo ;) Jeszcze jakbys mogl to wymiary napisz.

#59 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 27 wrzesień 2007 - 03:13

Aha chciałem się pochwalić ;p. Nauka jazdy na rolkach w górnym chwycie zajęła mi jakieś 2-3minuty, trenażer ustawiony we framudze drzwi. Po 15-20 minutach już miałem opanowane różne chwyty i picie z bidonu ;), poza tym spokojnie mógłbym już oglądać tv[gapiłem się w drzwi przed sobą nie patrząc na rolki]. Próbowałem jechać bez trzymanki, ale tego to nawet normalnie nie umiem[od kiedy mam dłuższego górala, a w szosie to nigdy nie umiałem ;p] wiec nie ma sie co dziwić, że mi średnio to szło... ale do opanowania :D.

Hehehe :D, ale może to dlatego, że dzień wcześniej uczyłem się jeździć na monocyklu przez 5 godzin i dalej mi nic z tego nie wychodziło ;D.

#60 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2007 - 04:15

Mam trenażer własnej konstrukcji zbudowany na ramie PRL-owskiego Turinga. Po za tym kilka lat temu skonstruowałem rolki. Same wałki o długości 45 cm i średnicy 10cm wziąłem od transportera przemysłowego. Solidne, łożyskowane całość osadzona w ramie z kątownika. Rolki są ciężkie przez co udało mi się osiągnąć efekt jazdy jak najbardziej zbliżony do realii. 8-)



Dodaj odpowiedź