Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pulsometr - jak, po co?


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek

Tomek
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 czerwiec 2007 - 11:41

Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak poprawnie używac tego przyrządu? Co to jest tętno maksymalne? Strefa tlenowa? I inne ciekawostki związane z pulsem. Czy on jest tylko po to, żeby wiedzieć jaki mamy puls w danym momencie, czy np. jak dochodzę do jakiegoś tam pulsu to powinienem zwolnić albo coś takiego? Pozdro

#2 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 22 czerwiec 2007 - 20:30

Pulsometr jest potrzebny do wykonania prawidłowego treningu i określenia pulsu w danej chwili .Ponieważ prędkość nie jest wyznacznikiem intensywnosci treningu więc wymyślili pulsometr ,- który w czasie twego wysiłku pokazuje ci skuteczność treningu i zaawansowanie wysiłkowe ,,,Pulsometr również pokazuje i wyznacza twojego MAXA który jest twoim jakby- szczytem wysiłku --więcej z siebie nie wyciśniesz ,,jest to ilość udeżeń serca na minutę .Oblicza się to ze wzoru 220 - wiek +5udeżeń ,,więc jeśli masz 20 lat to twój puls MAX wynosi 205/min.Również twój puls w czasie treningu podzielony jest na pewne strefy wysiłkowe które zawarte są w różnych przedziałach pulsu i wyznaczają specyfike treningu ,,,,,,,inaczej mówiąc - planując trening o jakieiś specyfice -zaplanowujesz go w czasie ,jak i w pewnym przedziale pulsu który starasz się utrzymać podczas treningu - wtedy trening jest tym co zaplanowałeś -dzięki PULSOMETROWI,,pozdrower,,JAREK..

#3 Tomek

Tomek
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 czerwiec 2007 - 16:21

A co to jest ta strefa tlenowa i beztlenowa? I jak zacząć uprawiać kolarstwo szosowe?

#4 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 23 czerwiec 2007 - 19:46

STrefa tlenowa to strefa w której twoje płuca potrafią dostarczyć organizmowi jeszcze TLENU-powietrza ,,,,strefa beztlenowa to strefa gdzie zapotrzebowanie jest większe niż potrafią przepchnąć twoje płuca . Strefa tlenowa jest maxymalnie do 96% twojego pulsu maxymalnego ,powyżej tych procent -to strefa beztlenowa ............do 110% twojego MAXA
Jak zacząć uprawiać kolarstwo ???????????--siąść i trzaskać kaemy do bólu ,systematycznie i konsekwentnie,aż wydolny będziesz wytrzymałościowo,,,,,,pozdro,,JAREK.. :lol: :roll: :mrgreen:

#5 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2007 - 12:08

Na początku jeździj spokojnie, tempem "jazdy przez cały dzień" i dość długo. Musisz wyrobić wytrzymałość bo jak od razu zaczniesz się ścigać to zobaczysz efekty na krótko.

#6 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 29 czerwiec 2007 - 21:25

http://www.allegro.p...instrukcja.html


Czy taki pulsometr ma jakis wiekszy sens?
Dlaczego jest taki tani?

#7 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 30 czerwiec 2007 - 06:37

Ma sens jakikolwiek , ponieważ to żadne pieniądze , a być może chociaż chwilę pochodzi lub c okolwiek pokaże ,,,,,,,,,,ale cudów NIE MA się co spodziewać ,,,,pozdro,,JAREK.. :mrgreen:

#8 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 01 lipiec 2007 - 12:56

http://www.allegro.pl/item208397770_firmowy_pulsometr_60_taniej_polska_instrukcja.html


Czy taki pulsometr ma jakis wiekszy sens?
Dlaczego jest taki tani?

Hej !
Sam mam taki od prawie roku. Raz wymieniałem baterie w samym pulsometrze. Moim zdaniem warto. Większości funkcji i tak nie wykorzystuje.

#9 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 05 lipiec 2007 - 16:03

Też mam ten pulsometr i nie narzekam. Liczy puls aktualny, sredni i maksymalny, jest zegarek i podświetlanie czyli akurat to co potrzebuję. Jak za takie pieniadze to bardzo dobry pulsometr. Polecam go ;)

#10 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 05 lipiec 2007 - 19:27

Ja właśnie składam kasę na ten pulsometr :-P

#11 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 06 lipiec 2007 - 19:27

składasz powiadasz? ;> to w przyszłym roku powinieneś już mieć pasek :) też jestem szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia myśle ze nie ma co wydawać po 100 zł na pulsometry to liczy sie tylko jedna funkcja właściwie najpotrzebniejsza Puls aktualny i to jest; ) a reszta dodatki owszem przydatne : ) ale i tak z wiekszosci nie korzystam

#12 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 09 lipiec 2007 - 18:12

liczy sie tylko jedna funkcja właściwie najpotrzebniejsza Puls aktualny

i tu się nie zgodzę, o maksymalnym tętnie pewnie można jeszcze dyskutować, ale średnie to potrzebny standard

#13 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2007 - 20:49

liczy sie tylko jedna funkcja właściwie najpotrzebniejsza Puls aktualny

i tu się nie zgodzę, o maksymalnym tętnie pewnie można jeszcze dyskutować, ale średnie to potrzebny standard

srednie tetno tak naprawde przydaje sie tylko w polarach bo tam sobie rundy mozna oddzielac, ale w normalnych pulsometrach nie ma to najmniejszego sensu bo po co komus suma z wprowadzenia, treningu i rozjazdu:P chyba ze sobie wlaczy na wyscig, ale whatever:] generalnie to jesli sie nie ma na bierzaco wyznaczanych progow i sie pod nie nie trenuje to czy ma sie polara czy sigme to roznicy to zadnej nie robi;] chodzi tylko o orientacyjna prace serca:P moge "tanszych" pulsomterów moge smialo polecic sigme fit watcha ktorego uzywalem 2 sezony:)

#14 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 10 lipiec 2007 - 08:45

moim skromnym zdaniem srednie tetno z calego treningu daje bardzo duzy braz jego sredniej intensywnosci a co za tym idzie intensywnosci w ogole...

#15 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2008 - 12:22

http://allegro.pl/it...bikestacja.html
zastanawiam się nad tym
poradżcie mi czy warto brać to czy jednak zastanowić się nad czymś z wyższj półki?
w końcu to sigma a słyszałem że wyroby tej firmy są bardzo dobre :?:

#16 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 styczeń 2008 - 16:06

pc15 to dobry pulsometr z wystarczajaca iloscia funkcji jak dla kogos kto nie ma zbyt duzych wymagan.
za taka kase to jedne z lepszych pulsometrow jesli nie najlepszy.
przez pewien czas go uzywalem i moge go smialo polecic.

#17 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2008 - 20:48

A czy ten pulsometr SS PC15 ma wymienną baterię w czujniku na klatkę piersiową czy jest "zalana" jakimś plastikiem i czujnik jest jednorazowy do wyczerpania baterii? Pozdro!

#18 Ghost

Ghost
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 12 styczeń 2008 - 20:51

A czy ten pulsometr SS PC15 ma wymienną baterię w czujniku na klatkę piersiową czy jest "zalana" jakimś plastikiem i czujnik jest jednorazowy do wyczerpania baterii? Pozdro!


można wymienić baterię w czujniku ;)

#19 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2008 - 22:34

To dobrze.
Miałem taką sytuacje, dostałem jakiś czas temu używany pulsometr Polara (nie jestem pewien modelu; M45 czy M55 jakoś tak chyba... :mrgreen: ) od znajomego i wszystko fajnie tylko mówi mi żebym baterie w czujniku sobie wymienił. Więc ja zakaszam rękawy do roboty 8-), patrzę, a tu dupa bo bateria zalana jest plastikiem... Nowego czujnika w nacie nie mogłem znaleźć a w sklepie gość powiedział mi, że za 80 do 100zł mi taki sprowadzi. Podziękowałem serdecznie i powiedziałem, że dołożę jeszcze troszkę i nowy pulsometr będę miał. Od tamtej pory przy okazji monitora serca pierwsze co, to patrzę na możliwość zmiany baterii w czujniku 8-) ... Pozdro!

#20 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2008 - 23:14

A nie dało sie tego jakos rozebrac ? Chociazby siłą ? :D



Dodaj odpowiedź