Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Na Ramie Puch

Shimano Puch 105

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Doogi

Doogi
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPobiedziska

Napisano 18 lipiec 2014 - 21:19

Hej, moje poszukiwania roweru szosowego spęzły na niczym, nie lubie kupować za drogo a większość rowerów którymi byłem zainteresowany sprzedawały się tak jakby ktoś robił mi na zlość przebijając moją ostatnią ofertę, myślałem o Cube Peloton za około 3200, później miałem okazję na Treka Madone 3.5 na 105-tce za 4.000 ale przemyślałem wszystko i postanowilem zacząć od przeróbki starego roweru i tak oto przedstawiam moją skromną szosę zbudowana na ramie Puch (?) i dostępnym na niej osprzęcie który już trochę zmodyfikowałem między innymi ze wzgędów estetycznych, w sumie brakowało tylko kół i można było wsiadać i jeździć.

Rama była w kolorze niebieskim natomiast widelec wypolerowany choć nosił znaczne ślady użytkowania i korozji, podobnie zniszczona była korba i tylna przerzutka.

201406161220.jpg
DSC_9944.JPG
DSC_9946.JPG
DSC_9968.JPG
DSC_9971.JPG
DSC_9982.JPG



Ramę pomalowałem, widelec wypolerowałem, zamówiłem nowe kola Shimano WH-R500 bo każde moje stare koło miałem z innej parafii i nie chciałem przeplatać i zmieniać obręczy bo to się mijało z celem a myślę żete koła dadzą radę, chciałem z początku zmienić stery ale te są na pewno kilka razy lepsze od najlepszego dzisiejszego chińskiego wyrobu :), dodałem moje zamszowe siodło bo stare Turbo było już bardzo zmęczone, z oczyszczeniem baranka strasznie się męczyłem, swoją drogą ciekaw jestem czym usuwacie taki stary klej po owijkach, nowy łańcuch jak i pancerze plus linki no i wszystko wyszło tak, jak się dorobię to kupie coś w karbonie :P


201407011270.jpg
 


"And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"


#2 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipiec 2014 - 23:05

Jakoś bardziej mi pasowały te klamki z białymi gumami (Shimano 600?).
Inicjatywa świetna. CHcesz jeździć to zlepiłeś na szybko rower, który możesz zawsze z zyskiem sprzedać i kupić swój wymarzony :)
A stary klej usuwałem benzyną ekstrakcyjną i szorowałem pumexem

#3 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:26

Nice :-P

 



#4 Doogi

Doogi
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPobiedziska

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:35

Jakoś bardziej mi pasowały te klamki z białymi gumami (Shimano 600?).
Inicjatywa świetna. Chcesz jeździć to zlepiłeś na szybko rower, który możesz zawsze z zyskiem sprzedać i kupić swój wymarzony :)
A stary klej usuwałem benzyną ekstrakcyjną i szorowałem pumexem

to te same klamki, tylko gumy wyczyszczone bo były oblepione brudem a same dźwignie poszarpane więc je szybko prze polerowałem bez rozbierania (a to był suntour CRX albo GRX coś takiego).

na tą chwilę to całość z shimano czyli koła z kasetą i łańcuchem kosztowały mnie jakieś 300 zł i rower jeździ :)


"And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"


#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:55

Do klasyka pasowałyby mi bardziej klamki z pancerzami wychodzącymi z góry i nieco inne obręcze, na srebrnych szprychach (niższy profil). Ale i tak jest ładnie.

 

Pancerz do tylnej przerzutki wydaje się nieco za krótki, linka mocno się tam łamie przy samym końcu.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:59

 

Do klasyka pasowałyby mi bardziej klamki z pancerzami wychodzącymi z góry i nieco inne obręcze, na srebrnych szprychach (niższy profil). Ale i tak jest ładnie.


To już wymagałoby zakupu innego kompetu kół, a szukaj klasyków w rozsądnej cenie - wiadomo, że sie znajdzie ale też wydaje mi się, że chodziło o stosunek ceny do jakości.

#7 Doogi

Doogi
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądPobiedziska

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:32

Do klasyka pasowałyby mi bardziej klamki z pancerzami wychodzącymi z góry i nieco inne obręcze, na srebrnych szprychach (niższy profil). Ale i tak jest ładnie.

 

Pancerz do tylnej przerzutki wydaje się nieco za krótki, linka mocno się tam łamie przy samym końcu.

takie różne stare koła miałem ale nie mogłem nic skompletować, a jak już było coś fajnego to droższe niż te nowe więc nawet się nie zastanawiałem a z pancerzem się zgadzam, już jest poprawiony, tylko zdjęcie było robione wcześniej

 

To już wymagałoby zakupu innego kompetu kół, a szukaj klasyków w rozsądnej cenie - wiadomo, że się znajdzie ale też wydaje mi się, że chodziło o stosunek ceny do jakości.

dokładnie tak :]


"And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Shimano, Puch, 105