Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie szanse na zawodostwo ?


141 odpowiedzi w tym temacie

#141 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 06 styczeń 2013 - 18:50

A wogole to najlepiej wyjechać za granice np. do francji jak sie skonczylo juniora , wtedy najwieksze szanse. Coraz wiecej zawodnikow tak robi , tylko trzeba sie jakos wkrecić...


Wyjechać to można jak się robi wyniki, w innym wypadku to nie ma sensu. Najważniejsze to realnie ocenić własne możliwości. Mając kilka lat stażu można w dużej mirze stwierdzić czy mamy jakiekolwiek szanse żeby coś w tym sporcie zdziałać. W kat. U23 to jeżdżąc na poważne amatorskie wyścigi np. Tatry Tour, Jarna Klasika trzeba być przynajmniej w okolicach pudła, inaczej nie ma szans na cokolwiek nawet w Polsce.

Szkoda że w Polsce praktycznie nie ma amatorskiego ścigania bo można się ścigać w super wyścigach na wysokim poziomie będąc amatorem. Wiadomo do pewnego czasu wielu marzy o zawodowstwie, ale teraz po sobie widzę że obecna sytuacja bardzo mi pasuje. Trenuję jak mi pasuje, startuję tam gdzie chcę i nic nie muszę na siłę robić. A możliwość przejechania się w kilku wyścigach z zawodowcami w sezonie daje dużą satysfakcję.

W Polsce ściganie w wyścigach amatorskich i wyścigach PZKOL jest mocno rozdzielone. W innych krajach jest trochę inaczej i to jest fajne. Może za kilka lat.

#142 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:06

Tatry Tour w zeszłym roku wygrał zawodowiec z CCC więc jest okazja zobaczyć jak jeżdżą naprawdę nieźli zawodnicy. Pierwsze kilkanaście osób na Tatrach to naprawdę poziom nie byle jaki, po nich przyjeżdża na metę grupa zwykłych śmiertelników :-)
http://www.mtbiker.s...ur/IMG_7508.jpg



Dodaj odpowiedź