Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból Łokci


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 uran

uran
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 14:29

Czesc 

 

Moze mial ktos podobny problem, otóż podczas jazdy na rowerze szosowym ( posiadam od 2 tygodni), w czasie jazdy bolą mnie łokcie. Rozruszanie ich w czasie jazdy troche pomaga. Teraz jak siedzę w domu i staram się maksymalnie wyprostować ręce to ból się pojawia. 

Posiadam rower w rozmiarze 60 i mam 190 cm wzrostu. Proszę o porady gdzie szukać przyczyny? Ręce podczas chwytu bocznego baranka są wyprostowane, czy powinienem starać się przyjmować pozycję aby łokcie były lekko ugięte? 

 

Bede wdzieczny za porady.



#2 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2014 - 14:52

Łokcie powinny być lekko ugięte, w przeciwnym razie wszystkie nierówności dają się odczuć właśnie w łokciu. W związku z tym może być potrzebna korekta ustawień roweru. 



#3 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 lipiec 2014 - 19:59

Spróbuj też ćwiczeń ogólnorozwojowych, lekkiej siłki na obręcz barkową i ręce. Jak masz słabe ręce, to niedługo rozbolą cię nadgarstki, będzie bolała szyja, plecy. Poszukaj na YT filmików "core stability for cyclists and triathletes". Mocne ręce i ramiona, plecy, brzuch są ważne dla amortyzowania nierówności. Jazda na lekko ugiętych rękach jest wskazana. Nie zapomnij o pompkach. U mnie właśnie regularne robienie m.in. pompek zniwelowało dolegliwości rąk, szyi, niższych partii kręgosłupa. Na początek wystarczy 15 min. 3 x w tygodniu.



#4 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 25 lipiec 2014 - 20:23

Tylko jazda z lekko ugiętymi łokciami uchroni Cię przed bólem.Ja regularnie chodzę na siłownię a jazda z wyprostowanymi rękami zawsze kończyła się bólem.Siłownia może trochę pomóc ale nie uchroni cię przed tym.



#5 Law_PL

Law_PL
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWuWuA

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:54

Odgrzewam temat bo najbardziej opisuje mój problem. Czytam forum od około miesiąca. Chce kupić rower szosowy i mam już zarezerwowanego triban ultra 700af rozmiar L mój wzrost to 181cm a długość nogi to 85cm. Jeździłem nim około 15min po sklepie i w chwycie na łapach zaczęły boleć mnie łokcie. Przyznaję były wyprostowane. Jak przesunąłem ręce bliżej siebie na zakręt baranka około 4cm to było dużo lepiej. Pytanie czy będę w stanie ustawić rower pod siebie bez zmiany mostka tak aby łokcie mogły być zgiete oraz żeby nie było bolu? Czy lepiej szukać innego roweru?

#6 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:58

Law_PL a czy rozmiar M ultra 700af nie byłby lepszy, mam podobnie wzrost i nogę jak ty i bym wybrał osobiście rozmiar M, sam jeżdżę szosa gdzie górna rura ma długość 55, nawet decathlon radzi przy twoich wymiarach rozmiar M



#7 Law_PL

Law_PL
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWuWuA

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:03

M właśnie nigdzie nie widziałem wiec nie mogłem się przymierzyć. A cenę dostałem bardzo dobra 2999zl. Stąd też trochę się napaliłem ale wiem ze to zły doradca dlatego pytam. Niestety na stronie nie da się sprawdzić czy m gdzieś jest.

#8 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2017 - 16:39

Zdecydowanie potrzebujesz krótszej ramy M, nie L. Żadnych kombinacji mostkiem, siodełkiem, offsetem sztycy...

Jak coś jest oczywiste, to szkoda innych zabiegów i kosztów

 


  • grzybu_blaz lubi to

#9 Law_PL

Law_PL
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWuWuA

Napisano 27 styczeń 2017 - 16:46

Ok dziękuję za pomoc. Rezygnuje w takim razie z L. Pierwszy pomysł to właśnie krótszy mostek ale wiedza bardziej doświadczonych jest dla mnie cenniejsza niż skorzystanie z promocji :)
Dziekuje



Dodaj odpowiedź