Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Do 3000 / Właściwy Rozmiar

polygon rozmiar

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 steja

steja
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 18:52

witajcie,
kilka tematów nt rowerów na tym forum było już przeze mnie założonych ;) jednak dopiero teraz moje małe marzenie w końcu się ziści :)
Budżet pozwala NARESZCIE na zakup tej pierwszej, upragnionej szosówki :)
Model już wybrany - nie będzie to niewiadomo jaka rakieta, zaczynam skromnie, jak to na początek :)
Ponizej geo roweru:
10456_0.jpg
I w tym miejscu, moi drodzy, chciałbym pomocy w podjęciu decyzji o rozmiarze.
Poniżej moje wymiary + propozycje od Competitive Cyclist, ale należy brać poprawkę, że pomiary (poza wzrostem i nogą) były raczej średnio dokładne, bo przeprowadziłem je sam (chce je powtórzyć z pomocą żony):
 
rowereer.jpg
 
Kolega, który jeździ na szosie już czas jakiś (zresztą, na forum znany jest jego blog: http://szosowaszosa.blogspot.com/) doradził 56 cm. Znów, przedstawiciel dystrybutora Polygon'ów doradza 58 cm, i to stanowczo! Bądź mądry - pisz wiersze!
Gdzieś spotkałem się z opinią, że kalulator rozmiarów na CC zawyża, więc zaczynam na to patrzeć z przymróżeniem oka trochę.
 
Czy dobrze sobie wydedukowałem: warto byłoby dokładnie zmierzyć zasięg ramion, by mieć właściwy pogląd na długość górnej rury?
 
Co sądzicie? Doradźcie proszę, bo się na tym znacie jak mało kto :)
 


#2 jimisik

jimisik
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 13:39

Ja może z innej beczki ... zamierzasz po nią jechać ? Słyszałem że nie wysyłają do Polski ?



#3 steja

steja
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 18:15

Oficjalny dystrybutor wysyła. Ale jest drożej, co dziwne.

#4 steja

steja
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 18:31

Nikt nic nie pomoże, podpowie?....

#5 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 04 sierpień 2014 - 07:24

Jeśli zaczynasz jeżdzić bierz ramę  58 , rama ta powinna  być do treningów i przejażdżki długodystansowej.

 

Jeśli myślisz o treningach i jakimkolwiek ściganiu nawet podwórkowym - wybierz ramę 56.

 

Musisz się określić do czego ona w przyszłości ma tobie służyć .

Rama 56 - trochę mała, rama 58 - trochę za duża, kompromisem byłaby rama 57 ale takiej nie ma w ofercie.

 

Z kalkulatora wychodzi dokładnie - do ściganki i treningów - 560mm

  do słabego i komfortowego kręcenia i sporadycznych treningów - 570mm.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ostatnio szykowałem rower/ramę EDGE / LUXTECH 560mm na wzrost 188cm. Ramy wyłącznie do mocnych treningów i lokalnego ścigania.

 

Jarek-LT



#6 steja

steja
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 08:37

Jacku, dziękuje za post, i to od razu tak rzeczowy.

Rower ten będzie moim pierwszym rowerem szosowy. Chciałbym na niej trenować + właśnie przjażdżki długodystansowe. Ściganie? Rzadko.

Z Twojego opisu i moich wymagań, wychodzi, że raczej 58cm. A ja znów patrzęc na pomiary i wyliczenia z kalkulatora CC i wymiary górnej rury i po ocenie cyferek, bliżej mi do 56 cm.

Czemu większa rama do "słabego i komfortowego kręcenia"? Mnie się zawsze wydawało, że krótsza rama = wygodniejsza pozycja = bardziej komforotwe kręcenie. Czy bzdury opowiadam?

Chłopaki na grupie Kolarstwo na FB napisali, że i jedna i druga byłaby dobra, a jak 56cm - to z długim, 120mm mostkiem.

Dobre rozwiązanie?



#7 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 04 sierpień 2014 - 10:26

Ja jestem zwolennikiem krótszych ram. Gdybym stanął przed takim wyborem - ja wziął bym 56.

 

Jarek-LT

LUXTECH



#8 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 sierpień 2014 - 11:27

oj jak masz 189cm to nawet ten rozmiar 58 może być za mały. 



#9 steja

steja
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 11:29

No, to czad...  ;-)

Dwie osoby - dwie skrajnie różne opinie  :-D



#10 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 sierpień 2014 - 11:47

ja mam 190cm dla mnie idealny jest spec 58, który ma górną rurę 582mm, 

w tym polygonie rama 58 ma górną rurę 576 ..no w sumie powinna być w miarę ok, ale na pewno nie 56!





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: polygon, rozmiar