Skocz do zawartości


Zdjęcie

TdF


71 odpowiedzi w tym temacie

#41 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 17 lipiec 2008 - 21:12

Ricco ma dopiero 25 (?) lat. Teraz powinni mu dać dożywotni zakaz startów! Może to by innym uświadomiło co ich czeka.

Przynajmniej w tegorocznym TdF mają dobre kontrole antydopingowe i wpadają ci, którzy wcześniej mieli szczęście.


Przykro, no ale niestety TRZEBA się przyzwyczaić! Niestety, to jest część tego sportu...

#42 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 17 lipiec 2008 - 22:14

Witam
Biedny ten Ricco. Nie ma przy nim doktora Ferrariego, żeby mu powiedział jak żreć to gówno i nie dac się złapać. Nie wiem czy to jego głupota czy też mega presja szefów drużyny. Musi byc wynik. Poza tym wkurza mnie postawa dyrektorów sportowych, którzy twierdzą, że nic o tym nie wiedzieli i kolarz wziął EPO na własną rękę. No robia sobie jaja na całego. Moim zdaniem oprócz kary dla kolarza, taki szef sportowy powinien zostać karany też dyskwalifikacją na kilka lat. Bo jak nie to po sezonie zostaje szefem innej ekipy i od nowa Polska Ludowa.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#43 mariusz19

mariusz19
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądRadzyń Podlaski

Napisano 17 lipiec 2008 - 22:56

A ja sie ciesze ze to wyszlo na wierzch . Przed wyscigiem zastanawialem sie ilu wpadnie ... liczylem na caly peleton . Panowie i panie nie ludzmy sie kazdy z tych herosow na rowerach ma cos na sumieniu w wiekszym i mniejszym stopniu nawet tak chwalony przez redaktora Jaronskiego Rutkiewcz ktory wygral w Chinach ma chwiejna przeszlosc . No coz niech zyje EPOPIRYNA

#44 vvoitek

vvoitek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 17 lipiec 2008 - 23:27

Ricco :arrow: debil, kretyn, osioł, tępak, bezmózgie yeti, ... , jak inaczej można nazwać "kolarza", człowieka, który chyba choć trochę ma rozumu w głowie i przy obecnej nagonce na tych co ćpają bierze pochodną epo? :shock: :-x :-? :-/ :-(

Niestety TdF po raz kolejny będzie się do dupy oglądać przez tego typu wpadki.


zakładam, że tak ją modyfikowali, że myśleli, że nie zostanie wykryta. Poza tym to z tym Ricco to mówili, że od ma udokumentowane, że ma od zawsze wysoki poziom hematokrytu i że jakieś papiery złożone w UCI...

IMO Co do molekuł (np. środków dopingujących), to muszą wiedzieć czego szukać żeby to móc znaleźć. Zawsze wymyślą jakiś nowy środek, którego nie wykryją w tym roku, a dopiero za rok. A za rok już mają coś nowego i tu kółko się zamyka :)

#45 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 17 lipiec 2008 - 23:46

Nie jest dziwne ze ta EPO x-tej generacji prawdopodobnie pochodzi z Chin. Skoro ta już jest w Europie to Chińczycy mają pewnie X+2 - generacji. Za kilka dni Olimpiada, tam dopiero zobaczymy co znaczy "szybciej, wyżej, dalej" myślę że Chińczyk 1,60 m wzrostu skoczy wzwyż , wyżej niż zawodnik 2,20 np. z Kuby i takie tam. Obstawiam że w wyścigu kolarskim zarówno MTB jak i szosie znajdzie co najmniej po jednym reprezentancie/tce Chinskiej Republiki Ludowej w pierwszej 10 tce.

#46 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 18 lipiec 2008 - 06:53

Ricardo Ricco, a taki był pyskaty, w jakiej to on nie jest formie, arogant. :lol:.
Cóż miał pecha: albo złego lekarza, albo przesadził. To ze w „wiadomościach z koksowni” padnie jeszcze kilka nazwisk to pewne.

"...żeby mu powiedział jak żreć to gówno..." - gwoli ścisłośi EPO jest w iniekcji.

#47 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 lipiec 2008 - 07:16

Nie jest dziwne ze ta EPO x-tej generacji prawdopodobnie pochodzi z Chin. Skoro ta już jest w Europie to Chińczycy mają pewnie X+2 - generacji. Za kilka dni Olimpiada, tam dopiero zobaczymy co znaczy "szybciej, wyżej, dalej" myślę że Chińczyk 1,60 m wzrostu skoczy wzwyż , wyżej niż zawodnik 2,20 np. z Kuby i takie tam. Obstawiam że w wyścigu kolarskim zarówno MTB jak i szosie znajdzie co najmniej po jednym reprezentancie/tce Chinskiej Republiki Ludowej w pierwszej 10 tce.


I tak zapewne będzie. Wczoraj albo przedwczoraj w radiu mówili właśnie o kitajcach i o ich genach. Wnioski z tego są takie: mogą żreć testosteronu ile wlezie (lub więcej niż reszta) i nie zostanie on wykryty.
Ech....

#48 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 18 lipiec 2008 - 10:30

Nie jest dziwne ze ta EPO x-tej generacji prawdopodobnie pochodzi z Chin. Skoro ta już jest w Europie to Chińczycy mają pewnie X+2 - generacji. Za kilka dni Olimpiada, tam dopiero zobaczymy co znaczy "szybciej, wyżej, dalej" myślę że Chińczyk 1,60 m wzrostu skoczy wzwyż , wyżej niż zawodnik 2,20 np. z Kuby i takie tam. Obstawiam że w wyścigu kolarskim zarówno MTB jak i szosie znajdzie co najmniej po jednym reprezentancie/tce Chinskiej Republiki Ludowej w pierwszej 10 tce.


I tak zapewne będzie. Wczoraj albo przedwczoraj w radiu mówili właśnie o kitajcach i o ich genach. Wnioski z tego są takie: mogą żreć testosteronu ile wlezie (lub więcej niż reszta) i nie zostanie on wykryty.
Ech....



Preparaty chińskie nie są zwykle homologowane w innych krajach. Niemniej jednak to w Chinach rodzi się idea a Europejczycy/amerykanie n ich podstawie produkują własne. jest wiele preparatów opartych na chińskim know how po prostu.
Testosteronu nikt nigdzie nie moze żreć do woli bo nie ma takiego na swiecie któremu wątroba to "wytrzymie". Ten hormon się wstrzykuje.
Co do dopingu na olimpiadzie to nie mam złudzeń ale obawiam się ze najmniej będzie go wlaśnie w kolarstwie. Kolarze z reguły zlewaja Olimpiadę choc w tym roku trasa jest trochę tak pod górali więc kilku topowych awodników zgięło parol. Mnóstwo za to bedzie w L.atletyce, amerykańscy pływacy też przecież fruwają po wodzie, cieżary... jak konie dopingowali w Atenach to co tu mówić o ludziach. biedaki z mongolii powpadają a krezusi bogacze będą medalami obwieszać szyje
Dziś sport to jest biznes a w biznesie nie ma miejsca na wartości i sentymenty. Cenię kolarstwo bo cos się z tym problemem tutaj robi. W innych dyscyplinach nawet nie słychac zeby próbowano. Słyszał kto zeby jakiegos piłkara złapanao na dopingu? a przecież oni biegają co kilka dni po 12 km w olbrzymim tempie. Nikogo to nie zastanawia bo nikt nie chce zarzynac kury znoszącej złote jaja a kolesie słabna na boisku, czasem umierają a nam się wmawia ze to wady serca. ktoś kto trafia do wyczynowego sportu nie moze mieć wady serca bo nie doczołga się do seniorów a jak ma to zniego rezygnuje - jak halupczok który i tak skończył jak skończył

#49 vvoitek

vvoitek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 18 lipiec 2008 - 21:28

Teraz to ich z "SAUNIER DUVAL - SCOTT" nie zostało za dużo... Czyżby też doping? :) Bo ja nie zawsze oglądam więc nie wiem. Czy ktoś wie, dlaczego prawie cała drużna już nie jedzie?

http://www.letour.fr...s/abandons.html

edit: poprawka, nie prawie cała, tylko cała drużyna, bo 2 się juz wcześniej wycofało..

#50 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 18 lipiec 2008 - 22:09

chyba nikt nie lubial tego Ricco.Dla mnie to przemadrzaly pyskacz.Mam nadzieje ze dadza mu taka dluga kare ze sie nie pozbiera

#51 Gosc_Mathieo_*

Gosc_Mathieo_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2008 - 07:54

jak to powiedział komentator ... zawodnik 3 generacji :D

#52 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 lipiec 2008 - 17:48

Teraz to ich z "SAUNIER DUVAL - SCOTT" nie zostało za dużo... Czyżby też doping? :) Bo ja nie zawsze oglądam więc nie wiem. Czy ktoś wie, dlaczego prawie cała drużna już nie jedzie?

http://www.letour.fr...s/abandons.html

edit: poprawka, nie prawie cała, tylko cała drużyna, bo 2 się juz wcześniej wycofało..


Wycofanie całej drużyny z TdF to pikuś.. sponsor drużyny rozwiązuje konrakt.. mało tego, pozwie do sądu menadżerów/dyrektrów grupy.
Nie dziwi mnie to ani trochę i mam nadzieję, że wszyscy winni popłyną.

#53 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 19 lipiec 2008 - 17:51

Sponsor ekipy Barlworld również wycofuje sie ze sponsoringu po tegorocznym Tourze :-/ . Gerolstainer też szuka nowego sponsora :-/ . Nieciekawie to wygląda.

#54 Gosc_Mathieo_*

Gosc_Mathieo_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2008 - 18:27

Ja też się im nie dziwie przecież ten "wybryk" ricco zbłaźnił Scott'a. A co za tym idzie ... mniej kasy na kupujących rowery i aksesoria

#55 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:04

Co tam scott czy sram. Samo Saunier Duval najwięcej straci.
Beznadzieja...

#56 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:23

Co do sponsoringu, to faktycznie w ostatnim czasie to co sie wyrabia przechodzi ludzkie pojęcie. Tylu zmian w nazwach i ogólnie zamieszania drużynowego nie pamiętam. To że ja się w tym gubię to jeszcze nic, ale jak do jasnej ciasnej mam wytłumaczyć mojej babci, która ogląda TdF co roku, że Columbia to wcześniejszy High Road, który z kolei jest wcześniejszym T-Mobile, podczas gdy ona myli go ciągle z Discovery.
Kiedyś drużyny typu Mapei Quick STep czy USPS wytrzymywały więcej niż rok czy dwa, a teraz przez te wsztystkie afery, kolarstwo na najwyższym poziomie staje się bagnem, w dodatku tworzonym przez oszustów i ludzi, którym kasa przesłania wszystko inne, łącznie ze zdrowym rozsądkiem.

#57 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 20 lipiec 2008 - 21:52

Witam
A gdyby tak dla koksiarzy np. dożywotnia dyswalifikacja i zakaz pracy dla jakiejkolwiek zawodowej drużyny, klubu , nawet w formie doradcy, mechanika itp. I niech koleś wtedy pomyka podjazdy 40 km/h ale już dla własnej satysfakcji.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#58 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 lipiec 2008 - 23:30

A ja tak trochę z innej beczki. Kablówka zabrała mi Eurosport i w zamian wstawiła TVP Sport (na którym pokazywany jest sport nr 1 w moim mieście czyli żużel) więc nie mam jak oglądać TdF. Czytam relacje i ślinka mi cieknie. Czy jest możliwość kupienia, po za kończeniu Touru, jakiś nagrań z wyścigu? Nawet w języku francuskim czy każdym innym...

#59 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipiec 2008 - 07:57

z racji tego, że pracuje i nie zawsze mam szanse oglądać relacje na żywo to zasysam nagrania transmisji z etapów wyścigów ze strony demonoid.com która bazuje na zasadzie działania torrentów, służę kodem niezbędnym do rejestracji, relacje są w języku angielskim

#60 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 23 lipiec 2008 - 00:12

Dołączona grafika Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź