Skocz do zawartości


Ból nadgarstka


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_KermiT01_*

Gosc_KermiT01_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2009 - 18:06

A więc od kilku dni w czasie jazdy na rowerze i kilkadziesiąt minut zaczął mnie boleć lewy nadgarstek. Gdy wstaję rano często mam zdrętwiałe palce (wszystkie), nie wiem czy to jest objaw, bo jeszcze jak nie jeździłem regularnie na rowerze wstając nie raz nie czułem ręki (leżałem na nią głową). Nie wiem czy jest to jakaś choroba czy sama opaska na nadgarstek zakładana podczas jazdy może pomóc ?

#2 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 18 sierpień 2009 - 21:03

a zmieniasz chwyty :?: to górny, to dolny albo za manetki ?? jazda w jednym chwycie może powodować takie bóle.. domyslam się po tym poście ,że nie jeździsz jeszcze długo.. więc jakby zmiana pozycji czy częstsza jazda na rowerze po "nic nierobieniu" może spowodować takie bóle.. mnie na początku mocno bolał kręgosłup [mam 2 wady jeszcze dodatkowo] .. ale teraz gdy ciało juz sie przyzwyczaiło jest dobrze..

jeśli Ci nie przejdzie.. idź do lekarza ;-)

ps. jest taka maść co ją nawet reklamują - ketonal lek - mój tata jak go boli ręka w łokciu ,czy kolano to sobie smaruje.. i ponoć mu uśmierza ból i po chwili jest wporzo..

#3 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 18 sierpień 2009 - 21:25

Może to być zespół cieśni nadgarstka.
Poczytaj tu: http://commed.pl/cie...tka-vt6514.html
lub tu: http://pl.wikipedia....eśni_nadgarstka
jest tego dużo. Wpisz nazwę w wyszukiwarkę.

Ja też to miałem, ale tylko w jednej ręce. Nawet tego nie zauważałem, ale jak się porównało obie dłonie, to była widoczna różnica w umięśnieniu między dłonią lewą i prawą (np. ten mięsień kciuka na wewnętrznej stronie dłoni). W chorej dłoni mięśnie zanikały (były wyraźnie mniejsze), bo sygnały nerwowe nie dochodziły, właśnie z powodu cieśni nadgarstka.

Teraz już mi przeszło, choć nic specjalnego nie robiłem, wziąłem tylko te leki, które mi lekarz przepisał. Powiedziałem o tym problemie "zwykłemu" lekarzowi pierwszego kontaktu, przy okazji jakiejś grypy (żeby specjalnie z takim czymś nie chodzić). Ręka trochę drętwieje, ale to 10% tego co było.

Zmiana chwytu pomaga i "nieściskanie" kurczowe kierownicy (rozluźniaj ręce).

#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpień 2009 - 00:50

Może to być zespół cieśni nadgarstka.


Raczej nie w tym wieku :-) Musisz sobie wyregulować rower.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 Gosc_KermiT01_*

Gosc_KermiT01_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2009 - 06:22

Spróbuję się zastosować. O cieśni już czytałem i to raczej nie to. Gdy dzisiaj wstałem nie miałem zdrętwiałej ręki więc to raczej nie był objaw bólu nadgarstka tylko sposobu mojego spania :P

#6 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 19 sierpień 2009 - 06:25

Raczej nie w tym wieku

lekarzem nie jestem, ale wydaje mi się, że to nie jest związane z wiekiem. Zależy od budowy (wąski kanał przez który przechodzą nerwy i naczynia) i jedni tak mają, a drudzy nie. A stanu zapalnego związanego z przeciążeniem nadgarstka można się nabawić choćby od nieergonomicznej myszki i klawiatury.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#7 Gosc_KermiT01_*

Gosc_KermiT01_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2009 - 06:40

Myszkę i klawiaturę mam tę samą już od kilku lat i nic się nie działo. A co do bólu kręgosłupa to bolał mnie tylko raz jak podjeżdżałem pod stromą górę i z ciężkim plecakiem.

#8 Gosc_KermiT01_*

Gosc_KermiT01_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2009 - 08:14

A jeśli to założę np. coś takiego na nadgarstek to ból nadgarstka w czasie jazdy może ustąpić ?

#9 Gosc_KermiT01_*

Gosc_KermiT01_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:13

Niedawno wróciłem z przejażdżki. Przejechałem tę trasę co wczoraj częściej zmieniając pozycję ręki. Nadgarstek trochę bolał ale dużo mniej niż wczoraj. Ten stabilizator pomoże? Jeśli tak to myślę, że kupno jego wystarczy.



Dodaj odpowiedź