Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer Elite Crono Mag - Odczucia


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 19:28

Witam,

 

używam dokładnie tego trenażera:

http://www.decathlon...id_8231436.html

 

Mam jedno pytanie - czy kiedy siedzę i kręcę to ruchy przód - tył są czymś normalnym, czy coś mam poprawić? Jeśli tak to co? Nie są to duże ruchy, lecz wyczuwalne.

 

Pozdrawiam :)


Nie sprzęt lecz technika...

#2 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 20:00

Mam dokładnie ten sam sprzęt od jakiegoś miesiąca. Żadnych ruchów nie stwierdzam.
Za to ma dla mnie 2 wady: głośny i mógłby na maksis mieć większe obciążenie.

#3 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 20:27

Czyli może te śruby - zawiasy mam lekko dokręcić? Tak, aby dalej całość była ruchoma?


Nie sprzęt lecz technika...

#4 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 12:59

Ja sprawdziłem teraz i na tych "ramionach" do których mocuje się rower nie mam żadnego luzu. 

Postawione pionowo utrzymują się same i nie opadają. Aby tak się stało trzeba przyłożyć troszkę siły, ale naprawdę niewiele.



#5 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 13:02

Czyli trzeba je dokręcić, bo u mnie to one się stosunkowo lekko poruszają :) Dzięki, to by pasowało. Jeżeli nie to to jest tylko jedna opcja - jadę ze złym rytmem :( Popróbuję dziś. może jeszcze jakieś sugestie, pomysły?


Nie sprzęt lecz technika...

#6 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 14:19

W instrukcji, jak dobrze pamiętam, jest napisane żeby dokręcić te śruby w sytuacji kiedy ramię nie będzie samo się utrzymywało. Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi.

 



#7 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 16:37

Dokręciłem, ale mam innych potencjalnych winowajców - słabo napompowane oponki i z tyłu dosyć spora centra... Trzeba z tym będzie zrobić porządek :)


Nie sprzęt lecz technika...

#8 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 wrzesień 2014 - 13:50

Hmm.
Kłaniają się wady ramy crono.
Przede wszystkim trzeba jechać "gładko" (bez szarpania).
Po drugie przednie koło warto porządnie zablokować i napompować "na twardo". Podstawki są półśrodkiem (ja zakładam stary trenażer na drugie koło :) )

#9 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 07:48

Jest kolejny problem: koła są napompowane mocno, ruchy przód-tył ustąpiły. Jednak zauważam ruchy kierownicy i przedniego trójkąta na boki. Podstawka jest dobrze ustawiona, technika myślę, że jest ok - nigdy takie rzeczy na szosie mi się nie zdarzały.

 

Pozdrawiam


Nie sprzęt lecz technika...



Dodaj odpowiedź