Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tabelka Z Worda


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:27

Hej. Jak wkleić tabelkę wraz z danymi, utworzoną w Wordzie? Po kliknięciu na ikonę Tryb BBCode uaktywnia się ikona Wklej z programu Word, jednak w podglądzie wiadomości pojawia się sam tekst, bez tabelki.



#2 ex_lemon

ex_lemon
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądKnurów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 14:02

Zrób zdjęcie i jako takie wstaw. To chyba najprostszy sposób :)



#3 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 14:43

To nie jest prosty sposób, bo najpierw trzeba wprowadzić dane w Wordzie, potem odbić okno, następnie otworzyć program graficzny i przetworzyć plik na jotpeg, potem znaleźć hosting zdjęć i tam zapisać obraz, a stamtąd dopiero kopiować na Forum.

Prościej jest zrobić tabelkę i kilkoma kliknięciami kopiuj – wklej, umieścić ją w poście.



#4 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 30 wrzesień 2014 - 21:53

[table] [tr] [td][/td] [/tr] [/table] Taka jest składnia bbcode. Z worda automatycznie nie przekonwertuje.

#5 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 01 październik 2014 - 08:15

Do bani. Ten kod rysuje tylko ramkę.

Wyszukałem dyskusję na ten temat i podobno się da. Pisze o tym w ostatnim poście dziewczyna, która to ogarnęła. Problem w tym, że mam chyba inną wersję Worda i jak dotąd, nie mogę znaleźć opcji dotyczącej wklejania i kopiowania.

Tu link: http://forum.dobrepr...ordzie-t401939/

 

 

 

.



#6 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 01 październik 2014 - 08:28

Domyślnie nie ma możliwości wklejania / tworzenia tabel. Potrzebny jest do tego dodatkowy plugin, którego najwyraźniej brakuje.

Ultek, przez ten czas mogłeś 100 razy ogarnąć inny sposób na wklejenie tabelki, jak choćby Greenshot (i np. zrzut zaznaczonego fragmentu do pliku jpg) + przesłanie obrazka do prywatnej biblioteki forum i wstawienie go do postu.



#7 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 01 październik 2014 - 08:59

Jest dobrze, Palli. Już dotarłem do info, co to jest Greenshot :D, a także do programu LibreOffice. Jednak te wtyczki do Worda nie dają mi spokoju.





Dodaj odpowiedź