Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komplet suplementacji jaki?


151 odpowiedzi w tym temacie

#21 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 26 sierpień 2009 - 16:29

Albo ty jestes TOmpoz pod ukryciem albo uczysz sie pisac od niego :D

u2250y2014v3.gif


#22 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2009 - 16:50

Zgadzam się w 100% z tym co powiedział Jarek!
Mnie też krew zalewa jak czytam niektóre porady. Przeważnie jest tak, że jak ktoś nie ma pojęcia o suplementach to uważa że one są zbędne. Lepiej przecież żłopać wodę z łyżka soli jak za PRLu niż sobie kupić chociażby izoplus gdzie wychodzi jakieś 2zł/litr.

kolarz91 może napisz coś więcej o sobie, bo tak ciężko żeby ktokolwiek ci coś rozsądnie doradził.

#23 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2009 - 17:17

Lepiej przecież żłopać wodę z łyżka soli

uważaj... bo sól bywa niebezpieczna... na dłuższą metę bardzo...

#24 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2009 - 17:35

No przecież napisałem, że nie stosuje takich praktyk jak woda z solą?! Ale co poniektórzy piją takie wynalazki zamiast zainwestować w izotonik.

#25 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 26 sierpień 2009 - 20:22

Jarek-LT, masz rację.
Tylko nie widzę współpracy w dyskusji z założycielem tematu. Co można mu poradzić, jeśli nie napisał praktycznie nic o swoich problemach. Wiemy tylko tyle, że dla niego trening to walka o przeżycie. Ale po ilu kilometrach i jak intensywnym treningu to już nie. Gdzie się męczy: na podjazdach, nie może nadążyć na płaskim za grupą ? Nie wiemy jak się odżywia, ile i jak trenuje. Może po prostu nie ma talentu (bez urazy), może w treningu i żywieniu popełnia takie błędy, że wystarczyłoby je skorygować, a nie od razu kupować odżywki.
Moim skromnym zdaniem: najpierw diagnoza, później leczenie.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#26 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 27 sierpień 2009 - 06:31

KOLARZ 91
masz tu table i suple na początek.
1.witamina C
2.magnez
3.rutinoskorbin
4.witamina B12
4a.żelazo
5.glukosamina
-----------------------
6.HMB
7.BCAA
8.CREATINE
9.OLEJ MCM
10.REAKTOR PRO
-----------------------
11.BIOSTEROL
12.GUARANA
13.ENERBOX
14.PANAXAN
15.SPEED 8.
------------------------
16.carbo
17.maxim
18.multiwitamina
19.isostar
--------------------
myślę, że na początek starczy
Jarek-LT
:lol:
.
:lol: :-D :-D :lol: :lol:

#27 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 06:54

Miałeś na myśli olej MCT chyba?

Moim zdaniem zestawienie supli pod względem ich przydatności powinno wyglądać następująco

Regeneracja i antykataboliki
1. Glutamina
2. Bcaa
3. Kreatyna
4. ZMA (filomag b6+zincas forte+wit c 1000mg lub większa)

W czasie treningów
5. glicerol
6. olej mct
7. vitargo

Przed treningiem
8. NO booster przed treningowy

Po treningu
9. Izolaty białek
10. stacki kretynowe

Pomocnicze
Antyoxydanty, stacki witaminowe, ect

Stawy
Cissus Quadrangularis

#28 Gosc_Łukasz W._*

Gosc_Łukasz W._*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 06:57

A co polecicie na szybszą regenerację mięśni? Oprócz treningów muszę jeszcze dojechać i wrócić z pracy na rowerze (czasem wychodzi nawet 170 km dziennie na szosie) także zostaje mi mało czasu na regenerację i często rano czuję lekkie palenie w udach przy napinaniu i noga nie podaje, brakuje mi świeżości. Dodam, że jem bardzo mało mięsa, więc jakaś odżywka białkowa w moim przypadku jest chyba niezbędna...

#29 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 07:01

Suple suplami ale co z dietą? Jak wygląda twoja dieta?

najlepsza na regenerację moim zdaniem jest Glutamina - 5 mg po przebudzeniu na czczo, 5 mg na noc przed snem z ZMA

#30 Gosc_Łukasz W._*

Gosc_Łukasz W._*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 07:07

moja dieta wygląda tak, że wcinam tyle węglowodanów ile się tylko da, makaron to u mnie podstawa. a tak poza tym jest bardzo monotonna i mało urozmaicona, jem bardzo mało warzyw i owoców, wiem, że to błąd, ale jak zjem 6000-7000 kcal w ciągu dnia to nie mam już miejsca na owoce, sałatki warzywne, surówki itp... i dlatego właśnie potrzebna mi suplementacja. nie jestem w stanie przetrawić tak dużej ilości jedzenia, a zapotrzebowanie mam ogromne. jakie dokładnie działanie ma ta glutamina? kumpel polecał mi BCAA na szybszą odbudowę mięśni i jakiś zestaw witaminowy, np. animal pack.

#31 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 07:27

Ale jak spożywasz te posiłki? Regularnie, nieregularnie? Jakie proporcje BTW? Jak wrzucasz w siebie za jednym zamachem duże ilości pożywienia to nie dziwi, że nie masz siły, jesteś ospały i nie regenerujesz się. Zrób sobie 5-6 mniejszych posiłków i spożywaj co 2-3 h, zobaczysz różnicę na pewno. Jak wyglądają twoje posiłki około treningowe? Dieta i suplementy się wzajemnie zazębiają.
Glutamina - http://www.glutamina.pl/
BCAA jak najbardziej tylko trzeba wiedzieć jak stosować
Animal Pak jest ok ale... ma w swoim składzie enzymy trawienne które mogą powodować nieprzyjemne sensacje żołądkowe ;)

#32 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 07:44

moja dieta wygląda tak, że wcinam tyle węglowodanów ile się tylko da, makaron to u mnie podstawa. a tak poza tym jest bardzo monotonna i mało urozmaicona, jem bardzo mało warzyw i owoców, wiem, że to błąd, ale jak zjem 6000-7000 kcal w ciągu dnia to nie mam już miejsca na owoce, sałatki warzywne, surówki itp... i dlatego właśnie potrzebna mi suplementacja. nie jestem w stanie przetrawić tak dużej ilości jedzenia, a zapotrzebowanie mam ogromne. jakie dokładnie działanie ma ta glutamina? kumpel polecał mi BCAA na szybszą odbudowę mięśni i jakiś zestaw witaminowy, np. animal pack.


Łukaszu za co to teraz napiszę to pewno dsotane ostrzeżenie ale napiszę.

Jak na 22 latka to masz rzenujący poziom wszelkiego pomyslunku twój post wyżej przezemnie cytawany o tym swiadczy. Piszesz że mas zuboga diete ale juz nie starcza ci pojemnośi zołądka by przyjmowac warzywa owoce bo ty przyjmujesz dziennie 6000-7000 kcal z makaronu. Widac kolego że gdzieś tam przezytałeś że kolarze jedza makaron i jak jakaś 13 letnie panienka ktora żyga by być szczupła wsadasz sobie makaron w otwór gebowy. Ty masz chłopie 22 lata. Czy słyszałeś kiedyś że owoce i warzywa to też energia to tez węgle.

Piszesz że już nie zmieścisz więcej kalorii dlatego potrzebujesz supli.
Jak chcesz się suplementować do kolarstwa i stosowac suple ktore mają ci podnioeśc poziom wydolności ........................... to te suple nie maja zastąpić diety jedzenia tylko je wspomagać.

Zadna splementacja nie zastapi ci diety.

Masz jeść duzó orzeszków ( nerkowce i temu poodbne ), warzyw, owoców , dobre mięsko, dobre sery, kasze itd. itd. Jak byś troche poczytał to byś doczytał iż od zbyt duzej ilości węgli możesz być ospały zmęczony itd. Dieta ma byc urozmaicona.

Jedna rzecz to dieta a jedna to suplementacja.



Teraz 10 moich rad za ktore na koniec ładnei podziekujesz

1. w okresach duzej pracy beztlenowej na duzym zakwaszeniu szczegolnie wprowadzaj do diety jedzenie jak i picie będące źródłem antyoksydantów, gdyż praca beztlenowa pozostawia w naszym organizmie ich bardzo duzó. Czyli jedz ciemne owoce, zielona prawdziwa pij herbate, i inne źródła antyoksydantów.

2. Zastepuj cześciowo makaron kaszami, ryżem ciemnym pieczywem, ogranicz biała pieczywo.

3. Przeczytaj cytowany przemnie wypowiedz kolegi Sertego o suplementacji.

4. Jedz duzó orzeszków - nerkowców, ziemnych i wszelakich innych byle nie solonych.

5. Suple są dłuwnie do sportów silowych trzeba je umiejetnie i madrze próbując na sobie urzywac wkolarstwie. Przykład tu ci radzą wyzej jakieś boostery NO i tym poodbne................ jak je nieumiejętnie zastosuesz to dostaniesz takiej pompy miesniowej w udach że nie będziesz wstanie zakonczyć treningu.

6. Ja osobiście stosuje Body Octane I Clouta firmy MAN ale umiejetnie i dobre BCAA.
7. W diecie twej ma być duzó źrodeł kriotwórczych czyli

kompleks B z królową B-12, witmaina C , kwas foliowy

8.Jedz jedzenie wartościowe lepiej zjesć sera drogiego co kosztuje 30 zł z akg 100 gram niż badziewqnego za 12 zł za kg 200 gram.

9. Jesteś młody znas zjezyki to poszukaj za granicą supli zawierajacych duę dawki np. trójfosforanu sodu.................................. taki supel przyda ci się przy wysiłkach krótkich czasówkach jako ówiąc po chłopsku odkwaszach organizmu. A jak znajdziesz taki supel to daj znać bo tez go szukam.

10. Pamiętqaj madra dieta jest tańsza niz suple. Ale druga strona medalu suple mają wspomagać dietę.


Tompoz

P.s. a niech mi tylko ktoś da ostrzezenie................. to przestane tu pisać

#33 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 08:48

P.s. a niech mi tylko ktoś da ostrzezenie................. to przestane tu pisać

Naprawdę przestaniesz pisać ? Poważnie ? :mrgreen: Więc daję Ci ostrzeżenie !

#34 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 08:52

dzieki .........a tak zciekawości wyjeciałem włąsnie z forum na www.szosa.rowery.org okazało że jeden z gości ztamdat co go zrobili niby moderatorem wogle nie napisal nic o kolarstwie tylko dawal ludziom ostrzezenia i dał je ponad 30 osobom.

Tompoz

#35 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 09:34

dzieki .........a tak zciekawości wyjeciałem włąsnie z forum na www.szosa.rowery.org okazało że jeden z gości ztamdat co go zrobili niby moderatorem wogle nie napisal nic o kolarstwie tylko dawal ludziom ostrzezenia i dał je ponad 30 osobom.

Tompoz


Tompoz chyba mnie nie podejrzewasz ? Ale nie przejmuj się nie jesteś sam, mi dla odmiany dano bana na forum bikeforum czy jakoś tak. Zaczęło się od tego że zdaniem idioty moderatora MIRO głosiłem herezje, że koło 27 jest większe od 28. Banda dzieci korzystająca głównie z tegoż forum nie mogła tego pojąć. Wstawił się za mna tylko jakiś starszy kolega. Zaczęła się ostra wymiana zdań i gówniarz moderator w sumie dopiero co mianowany dał mi bana. Z perspektywy czasu nie żałuję bo dzięki temu znalazłem nasze kochane forum szosowe. Dodam jeszcze, że ów MIRO próbował mi smrodzić nawet na tym forum pisząc, że ja to taki i owaki.
Tompoz, trzymaj się jestem z Tobą.

Ps. I jeszcze najmocniej przepraszam, że nie w temacie ale jakoś tak wyszło. Wyrażam więc zgodę na ewentualne usunięcie tego posta przez moderatora. ;-)

#36 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 10:17

Arnoldzik na pocieszenie dodam ze 27" jest wieksze od 28 " :P
To jeszcze za czasow produkcji ZSRR byly oponki 27 " ktore wchodzily na obrecze 28" ,
a odwrotnie sie juz nie dalo :)
Pozdrawiam i sory za offtop

#37 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 10:31

dzieki .........a tak zciekawości wyjeciałem włąsnie z forum na www.szosa.rowery.org okazało że jeden z gości ztamdat co go zrobili niby moderatorem wogle nie napisal nic o kolarstwie tylko dawal ludziom ostrzezenia i dał je ponad 30 osobom.

Tompoz


Tompoz chyba mnie nie podejrzewasz ? Ale nie przejmuj się nie jesteś sam, mi dla odmiany dano bana na forum bikeforum czy jakoś tak. Zaczęło się od tego że zdaniem idioty moderatora MIRO głosiłem herezje, że koło 27 jest większe od 28. Banda dzieci korzystająca głównie z tegoż forum nie mogła tego pojąć. Wstawił się za mna tylko jakiś starszy kolega. Zaczęła się ostra wymiana zdań i gówniarz moderator w sumie dopiero co mianowany dał mi bana. Z perspektywy czasu nie żałuję bo dzięki temu znalazłem nasze kochane forum szosowe. Dodam jeszcze, że ów MIRO próbował mi smrodzić nawet na tym forum pisząc, że ja to taki i owaki.
Tompoz, trzymaj się jestem z Tobą.

Ps. I jeszcze najmocniej przepraszam, że nie w temacie ale jakoś tak wyszło. Wyrażam więc zgodę na ewentualne usunięcie tego posta przez moderatora. ;-)


dziekuje Arnoldzie za miłe słowa..................... co do tych kół nie zabieram głosu nie znam sie kompletnie na technice rowerowej a wtematach co się nie znam się ne wypowiadam

Tompoz

#38 Gosc_Łukasz W._*

Gosc_Łukasz W._*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 11:23

Tompoz, oczywiście zgadzam się z Tobą w kwestii diety, te kilka punktów które napisałeś powyżej, natomiast mnie zwyczajnie na taką dietę nie stać... orzechy nerkowca, dobry ser żółty, to wszystko kosztuje niemałe pieniądze, a mnie ograniczają fundusze, mam 20 zł dziennie na jedzenie i za tyle pieniędzy muszę się wyżywić, dlatego kupuje makarony z tesco za mniej niż 1 zł :P

#39 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 27 sierpień 2009 - 12:58

no własnie... żyjemy w Polsce, a przeciętnego Polaka niestety nie stać na dietę, gdzie zawarte są w niej np. orzechy (różnego rodzaju) . Nawet takie owoce, oczywiście, że powinniśmy ich dużo spożywać, ale wystarczy pójść do warzywniaka i spojrzeć na ceny, przecież niektóre są kosmiczne, a nie każdego w Polsce na to stać

orzechy nerkowca: ~95 zł/kg
migdały - ~50 zł/kg
o innych produktach chyba nie trzeba wspominać

#40 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 13:31

Szukajcie a znajdziecie.
Jeżeli masz 20 zł dziennie na posiłek to masz relatywnie dużo. Jeżeli robisz zakupy w małym sklepiku osiedlowym to ceny są wysokie ale już np w dużych sklepach typu AUCHAN czy Tesco da już radę zaprowiantować się w tych pieniądzach na cały miesiąc (za taką stawkę dzienną). Pod warunkiem, że wiesz co chcesz kupić a nie wkładasz do koszyka co ci podleci...
Ja zjadam 6 posiłków dziennie i mieszczę się w 20 zł na dzień. Tylko podstawowe produkty. Kurczak, jajka (białka), płatki, biały ser, ciemny makaron, banany, pomidory, warzywa i wsio. Orzechy i inne takie kupuję na wagę na targu w swoim rodzinnym mieście gdzie jest bardzo tanio. Żadnych przetworzonych dupereli i napojów. Woda do picia z filtrów z mineralizatorem :)

No i moim zdaniem o suplach na razie zapomnij bo to co najmniej 150-200 zł dodatkowo w miesiącu



Dodaj odpowiedź