Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komplet suplementacji jaki?


151 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 14:15

Tompoz, oczywiście zgadzam się z Tobą w kwestii diety, te kilka punktów które napisałeś powyżej, natomiast mnie zwyczajnie na taką dietę nie stać... orzechy nerkowca, dobry ser żółty, to wszystko kosztuje niemałe pieniądze, a mnie ograniczają fundusze, mam 20 zł dziennie na jedzenie i za tyle pieniędzy muszę się wyżywić, dlatego kupuje makarony z tesco za mniej niż 1 zł :P




i Łukasz robis zbłąd przemyślana dobra dieta nie będzie drozsza nie wartosciowa. Kupuj mniej a wartościowiej. Przeizez w tym tanim makaronie nie ma nic wartościowego. wiez kiedys tez tak myslałem jak ty ale mnie ktoś oświecił. Jak sobie kupisz np. troszeczke łososia zamiast pęta zwykłej bezwartościowej kiełbasy. zjedz tego lososia wagowo 3 razy mniej niż tej kiełbasy i zapłacisz tyle samo a będzie lepiej.Trzeb aŁukasz tylko sie przemuc. Zamaist kupowac cipsy coca cole kup sobie nerkowca. Wypatrz jak bedzie wTersco propocja i kup wiecej i jedz jakiś czas. Trzeba się przewartosciowac. A tak wogle to sobie troche przeczysz chcesz brać ( kupować suple ) a twierdzisz że nie stać cię na lepsza diete. Wiesz ile kosztują suple.

Tompoz

#42 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 27 sierpień 2009 - 17:36

moja dieta wygląda tak, że wcinam tyle węglowodanów ile się tylko da, makaron to u mnie podstawa. a tak poza tym jest bardzo monotonna i mało urozmaicona, jem bardzo mało warzyw i owoców, wiem, że to błąd, ale jak zjem 6000-7000 kcal w ciągu dnia to nie mam już miejsca na owoce, sałatki warzywne, surówki itp... i


Podstawa to musisz się zastanowić czy potrzeba ci aż tyle jedzenia. Jak znam życie to pewnie nie potrzebujesz aż tyle. Od jakiegoś czasu staram się nieco ograniczać w jedzeniu (nakładam na tależ 25-30% mniej niż jakiś czas temu), waga nie spada a i ogólne samopoczucie jakby lepsze.

#43 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 sierpień 2009 - 18:02

musisz się zastanowić czy potrzeba ci aż tyle jedzenia

to sprawa bardzo indywidualna. Wszystko zależy od tempa przemiany materii.

Znam dziewczynę, która przy wadze (na oko) 45kg, spokojnie na śniadanie wciąga jajecznicę z 9 jajek, na słonince. Urodziła dwoje dzieci (często kobiety po tym przybierają na wadze), przebadała tarczycę (bo było podejrzenie, że ma nadczynność - okazało się, że wszystko w normie) i u niej problemem jest przytyć. To się nazywa przemiana materii.
Znam natomiast wiele osób, którzy tyją od samego patrzenia na jedzenie.

#44 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 19:26

To się nazywa przemiana materii.

Czyli nic innego jak idealny stosunek tego co spożywamy do tego co wysrawamy. Czyli regularne kupy wprostproporcjonalne do spożywanego pokarmu. Reasumujac i nieco upraszczając, kto więcej zjada niż wysrawa ( pomijamy w tym przypadku spalanie ) ten tyje i odwrotnie, kto więcej wysrawa niż zjada ten chudnie. Utrzymanie stałej wagi jest więc tym idealnym stosunkiem kupy do pokarmu i odwrotnie :idea:

#45 kolarz91

kolarz91
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:03

Macie rozmach trochę mnie nie było i tyle już napisaliście mam 18 lat tylko system widocznie tak pokazuje urodziny mam we wrześniu. Mój problem polega na tym że tak jakbym nie potrafił takimi prędkościami jeździć od razu jak zapisałem się do klubu jeździmy po 100km a na wyścigu starcza mi na 60km a przy mocniejszych zaciągnieciach czasem nie przetrzymywałem.Coś chciałem brać w formie uzupełnienia bo poprostu stwierdzilem ze czasu nie mam a musze to jakos nadrobic niektórzy rowiesnicy mają juz 5lat za sobą scigania i nie wiem czy poprostu musze teraz ciezko pracowac i czekac na swoj moment?suplementy chce bo praktycznie od razu po szkole jade na trening wiec przy takim tempie życia może poprostu mogą wystąpic jakieś niedobory. poprostu szukam sposobu bo za rok chcialbym chociaz po uciekac troche:D Trener mówi że bede musiał namiętnie zime trenować i przyjdzie na mnie moment

przez przyjmowanie SUPLI jesteś w stanie przeprowadzić CIĘŻSZY TRENING, szybciej się REGENERUJESZ

#46 kolarz91

kolarz91
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:08

Dieta dietą nie róbcie jaj już przez rok trochę się nauczyłem
Rano - płatki dowolne makaron z bananem z cukrem lub ryż
obiad kurczak ziemniaki ryz spaghetti
kolacja makaron ryz
dodatkowo gdzies w miedzy czasie czekolada jogurt i tylko zapi.. trzeba reszta sama sie unormuje jak przyszedlem do klubu ważyłem 79kg teraz waże 74 i tak 2kg za dużo nie pojechałem na GMP

oczywiście juz po 1godz jazdy należy sie odżywiać (banan, batonik musli)

#47 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 sierpień 2009 - 21:33

czasem tak jest że jeden ma kolarstwo we krwi, a drugi choćby się wściekł to nie osiągnie tego co tamten nawet po 5 piwach.
Jesli nie widzisz postępów to nie wiem czy mocniej i dłużej będzie lepsze, moze kolarstwo górskie spróbować...Nie bierz tego do siebie, ale wielu młodych myśli że inny moze to i ja musze, każdy ma inne predyspozycje i nawet najlepsze diety cuda nie pomagają.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#48 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 21:40

Dieta dietą nie róbcie jaj już przez rok trochę się nauczyłem
Rano - płatki dowolne makaron z bananem z cukrem lub ryż
obiad kurczak ziemniaki ryz spaghetti
kolacja makaron ryz
dodatkowo gdzies w miedzy czasie czekolada jogurt i tylko zapi.. trzeba reszta sama sie unormuje jak przyszedlem do klubu ważyłem 79kg teraz waże 74 i tak 2kg za dużo nie pojechałem na GMP

oczywiście juz po 1godz jazdy należy sie odżywiać (banan, batonik musli)


Tak jak myślałem. To co napisałeś nie jest dietą dla kolarza. Brak tłuszczy i białek. Brak dobrej regeneracji i brak mocy na długich dystansach. Poczytaj sobie w sieci w jaki sposób organizm pozyskuję energię na długich dystansach...

#49 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 22:39

Coś chciałem brać w formie uzupełnienia bo poprostu stwierdzilem ze czasu nie mam a musze to jakos nadrobic niektórzy rowiesnicy mają juz 5lat za sobą scigania i nie wiem czy poprostu musze teraz ciezko pracowac i czekac na swoj moment?

No niestety cudów nie ma, wiadomo, że w ciągu roku nie nadrobisz tego co koledzy wytrenowali w ciągu 5 lat.

poprostu szukam sposobu bo za rok chcialbym chociaz po uciekac troche:D Trener mówi że bede musiał namiętnie zime trenować i przyjdzie na mnie moment

Trener ma racje, musisz więcej pracować od twoich kolegów, żeby ich podgonić.

ok juz przeczytałem i wiem co kupie witaminy ogólnie i do tego BCAA +glutamina

dobry zestaw

#50 p9375

p9375
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:24

orzechy nerkowca: ~95 zł/kg


Gdzie robisz zakupy, że tak drogo? W Tesco orzechy nerkowca stoją po 35zł/kg.

Arnoldzik. Nie wiem na ile żartujesz, ale uwzględniając te 6000 kcal na zrealizowanie treningu Twoja teza o wysrywowywaniu jest nie do końca prawidłowa.

#51 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:53

Dieta dietą nie róbcie jaj już przez rok trochę się nauczyłem
Rano - płatki dowolne makaron z bananem z cukrem lub ryż
obiad kurczak ziemniaki ryz spaghetti
kolacja makaron ryz
dodatkowo gdzies w miedzy czasie czekolada jogurt i tylko zapi.. trzeba reszta sama sie unormuje jak przyszedlem do klubu ważyłem 79kg teraz waże 74 i tak 2kg za dużo nie pojechałem na GMP

oczywiście juz po 1godz jazdy należy sie odżywiać (banan, batonik musli)


Kazik ma racje to co napisałeś to kompletna bzdura.............. wielka jak stodoła.

Tompoz

#52 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:58

Jeszcze chłopaki jedna uwaga suple za 100-200 zł co miesiąc..................... nie zwiekszą nikomu wydolności nie przyspieszą regeneracji itd. niestety to za mało. Za tyle kasy to wydacie na izotoniki i węgle jakieś. 100 -200 zł to np. miesięczna dawka dobrego BCAA.


Tompoz

#53 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpień 2009 - 10:15

...ceny supli sporo spadły nie dalej jak wczoraj za bcaa - multipower, arginine - universal, Universal Schocka, glicerol - megabol i olej MCT z Olimpa zapłaciłem 210 zeta w stacjonarnym sklepie z suplami na Ursynowie w Warszawie... dla mnie bcaa+arginina+schock+kreatyna+glicerol to podstawowe suple, wystarczają na miesiąc...

#54 kolarz91

kolarz91
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpień 2009 - 13:55

Może dietę trochę zmienię ale dyscypliny nie zmienię mnie już tak to przerosło ze śmialo mogę powiedzieć, że kocham kolarstwo jak nic nie osiągne to trudno bedę zadowolony że coś robiłem a jak coś wyjdzie to fajnie ale tak załozyłem taki temat żeby zobaczyć co tam doradzacie, ale chłopaki w moim wieku aż nie wierzyłęm że tak jeżdzą na wyścigach bez problemu średnie są 43-45 jak zawodowcy tylko mniejszy dystans mamy:D pozdr dla kolarzy wszystkich:D

#55 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2009 - 08:54

chłopie a co mam tobie doradzić ............. przecież nie zaproponuje ci dopingu............ mimo że sie na tym znam. Przy twoim poziomie zawodniczym junior/U-23 Body octane czy Clout Mana nie dadzą cudów. Co mam ci proponowac kreatyne domieśniowo, co mam ci proponować duze dawki B-12 w zastrzykach co są rakotwórcze i sa dopingiem. Nie mogę tego zrobic i nie chcę. Jak kochasz kolarstwo to daj sobie jeszcze np. rok znajdz rezerwy w higienicznym życiu w odżywianiu itd. przepradcuj ciezko zimę ............................. ale pamiętaj życie kupa do drzwi za kilka lat będziesz zakładał rodzinę pamiętak o wykształceniu i dobrej pracy.


Tompoz

#56 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2009 - 08:58

...ceny supli sporo spadły nie dalej jak wczoraj za bcaa - multipower, arginine - universal, Universal Schocka, glicerol - megabol i olej MCT z Olimpa zapłaciłem 210 zeta w stacjonarnym sklepie z suplami na Ursynowie w Warszawie... dla mnie bcaa+arginina+schock+kreatyna+glicerol to podstawowe suple, wystarczają na miesiąc...

Mam pytanie jak stosujesz olej MTC stosujesz go tak jka kiedyś np. Korzeniowski podczas startu na 50 km ( 3,5 godziny ) wysiłku gdzie stooswał olej MTC jako źrodło energie wspólnie z węglami czy stosujesz inaczej jako źródło wartościowego tłuszczu.

Opowiedz swoje doświadczenie z MTC z gory dziękuje

Tompoz

#57 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpień 2009 - 13:49

Stosuję mieszankę 30g MCT+15g vitargo i elektrolity (łykam ZMA+potas z NO boosterem przed wyjazdem) i 15g glicerolu z 1L wody i popijam w trakcie długiej jazdy...
Jeżeli robie poranną krotką jazde 1-1,5 to nie piję MCT tylko węgle z glicerolem...+woda zmineralizowana w drugim bidonie

#58 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2009 - 13:57

Jaka dawke i jakiego NO Boostera stasujesz że jak rozumiem nie masz pompy mieśniowej podczas trenowania na rowerze ???

Tompoz

#59 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpień 2009 - 14:44

Universal Schock Therapy działka tak jak jest w słoiku... czasami dodaję guarany.
Próbowałem Ultimate Horse Power i daje potężnego kopa... i następny będę kupował właśnie to... :)
Dodatkowo kiedy robię interwały po treningu siłowym łykam glutamina+bcaa+arginina...

Co do pompy... pamiętasz na pewno inny wątek gdzie byłem sceptyczny ale ostatecznie się wycofałem bo spróbowałem na sobie... i tak już zostało... pompy takiej jak na siłce nie ma zauważam natomiast, po ciężkich podjazdach nogi szybciej wracają do siebie, nie sztywnieją...

#60 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpień 2009 - 21:59

Stosuje może ktoś suplementy tego typu jak olimp thermo speed extreme?
Wyczytałem, że pomaga spalić tłuszcz i zapobiega/zmniejsza jego odkładanie.
Działa to czy nie?

kaziklcd, mógłbyś krótko opisać co dają te suple które opisałeś za podstawowe dla ciebie?



Dodaj odpowiedź