Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierownice Z Chin


46 odpowiedzi w tym temacie

#41 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 06:25

O ile to faktycznie była oryginalna sztyca i kiera FSA, bo chyba wiesz, że podróbek tego jest na tony.


  • ROZMIAR lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#42 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:17

Ale ja przykładowo podałem że FSA. Chodzi o to, że markowe produkty także potrafią strzelić, to nie są rzeczy niezniszczalne. Problem w tym, że jak padnie chinka, to robi się od razu głośno, a jak padnie produkt markowy, to lud cicho siedzi by nie pokazać jak wtopił na części.

Na podstawie kilku raptem negatywnych przypadków nie można wyciągnąć tak dalekich wniosków. Nie mówię też, że chiński produkt jest super, nawet nie miałem, ale też nie twierdzę, że to sam syf.



#43 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:19

A o ilu wtopach z chinolami nie przeczytasz, bo to dopiero głupota wtopić z tym :D

 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#44 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:29

Ale ja przykładowo podałem że FSA. Chodzi o to, że markowe produkty także potrafią strzelić, to nie są rzeczy niezniszczalne.

Oczywiście, racja, tzn. do pewnego stopnia. Z tym, że są dwie zasadnicze różnice:

 

1. Jak strzeli Ci markowy produkt, wiesz, do kogo się odezwać - i w jakim języku ;) W dodatku możesz dochodzić swoich praw jako konsument w warunkach państwa prawa i bardzo przyjaznego prawa konsumenckiego.

2. Jak markowy produkt zacznie strzelać bez większego powodu z nienormalną częstotliwością lub intensywnością, producent sam wycofa go z rynku, żeby nie stracić milionów na odszkodowania.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#45 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 02 wrzesień 2016 - 19:25

Ad. 1 Robiłeś to kiedyś?

Ad. 2 chyba, może, jeden przypadek wiosny nie czyni. Biznes. Czy Shimano wycofuje wadliwie działające przerzutki Alivio? Nie. W pompie mają malutkich, zmiany nastąpią w nowej, cudownej serii produktów.

#46 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 19:55

1. Robię to zawodowo od ładnych paru lat ;) W dodatku z całkiem dobrymi efektami.

 

2. Mimo wszystko czymś nieco innym jest nieprecyzyjna przerzutki, a czym innym - pęknięcie kierownicy podczas jazdy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#47 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 27 grudzień 2016 - 15:02

Oczywiście, racja, tzn. do pewnego stopnia. Z tym, że są dwie zasadnicze różnice:

 

1. Jak strzeli Ci markowy produkt, wiesz, do kogo się odezwać - i w jakim języku ;)

 

Jest trochę chińskich wyrobów jak ramy, kierownice, sztyce, itd., które nie są podróbkami i mają nawet swoje patenty. Dochodzenie praw np. z Ali jest takie samo jak w przypadku ebaya... Język angielski jest użyteczny. 

Dochodzenie praw konsumenckich u nas wcale nie jest takie przyjazne - oczywiście można dać sprawy do sądu... Jedyną firmą, którą wielce szanuję za zorientowanie na klienta jest Garmin. Potrafili wymienić mi zegarek z GPS długo po gwarancji ponieważ zaczęła odchodzić farba z koperty od strony nadgarstka. 

Gdzie indziej następuje odbijanie piłeczki, szukanie winy konsumenta itp. Każdy z nas chyba już to przerabiał.





Dodaj odpowiedź