Skocz do zawartości


Colnago Oval Master


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gosc_Grizzly_*

Gosc_Grizzly_*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2014 - 22:53

Fajnie, że jest ten dział gdzie można zaprezentować również projekty opierające się na starszych bazach.
Wprawdzie mój Caad3 to też już powoli retro, hehe,a kolejny budowany rower to też nie rama aero,ale kilka dni temu udało mi się zakupić takie oto coś:
Colnago Oval Master Titanio z "prawie" pełnym osprzętem Campa Record.
Prawie ponieważ rowerek pochodzi ze Szwajcarii i ktoś zmienił korbę i przerzutkę przednią na niższy model Campy, choć również z epoki (korba 3-rzędowa). Nie wiem do końca w jakim celu ale się domyślam.
Najprawdopodobniej jeździł tylko na średnim i małym blacie, bo z tyłu jest krótki wózek i właściwie na dużym przy dużej zębatce z tyłu się nie da (nie widziałem tak nienaturalnie ułożonego wózka nigdy wcześniej choć w sumie niewiele widziałem jeszcze).
Na szczęście i to po raz kolejny przypadkiem, znalazłem fana Campy, który zaoferował pomoc i zamieni moją korbę i przerzutkę na korbę 2-rzędową C-Record (perła) i przerzutkę Recorda. A wtedy plan zakłada pełen serwis, pielęgnacje (lakier ma kilka małych rysek ale jest w pełni oryginalny więc go tylko zakonserwuję)i zdjęcie, a potem zafoliowanie kół, kiery i mostka oraz sztycy i siodła,a w zamian montaż zintegrowanej carbonowej kiery Colnago oraz carbonowej sztycy i siodełka również z koniczynką,
Kołą natomiast będą pochodziły z Ridley'a, którego posiadam, a są to Camagnolo Scirocco.
Trochę retro i trochę modernu, mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadowalający.

2ij3u39.jpg

24q8rx5.jpg

w7klsw.jpg

349axc5.jpg


Pozdrawiam.
Piotr



Dodaj odpowiedź