Skocz do zawartości


Projekty Na Przyszły Sezon


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 21 listopad 2014 - 08:02

Paniętaj że Szwajcaria jest poza UE więc mogą naliczyć ci cło plus VAT i przy odbiorze będzie nieprzyjemna niespodzianka.

#22 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 21 listopad 2014 - 09:23

A nie jest czasem Szwajcaria w unii celnej?



#23 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopad 2014 - 10:15

jako że zamieszkuję Szwajcarię to mogę potwierdzić, że zapłacisz dodatkowe cło + vat


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#24 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 18:14

Czyż by projekty umarły  :-(  bo coś pusto się zrobiło  :roll: ?



#25 Gosc_Roofiak_*

Gosc_Roofiak_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:48

Zdecydowanie się dzieje, w temacie Bianchi i Lemonda najwięcej.

 

Z Lemonda wypadł widelec Bontrager'a, poszukujemy z uporem maniaka lżejszego,poniżej 300g,

 

tak jak i kiery (obecna ITM za mała, bo 400mm i troszkę za ciężka - 189gr).

 

Gdzieś tam przewija się Fizik Cyrano 00 Bull, który waży 175gr przy 420mm, ale optymalna była by kierownica Schmolke lub AXL.

 

Tylko te ceny.

 

Mostek WBP - 98gr celowo zmieniam na Soul Kozaka żeby komponował się z piastami kół.

 

Sztyca tytanowa KCNC Bear Bone o wadze 148gr też znajdzie następce jeśli zdołam wyszukać gdzieś choćby Schmolke.

 

Łańcuch KMC x10 SL - z tego co pamiętam 235gr.

 

Klamki Sram Red, przerzutka tył również,

a przód z racji, że jest na hak, zmieniamy z Red'a na Apex'a.

Kolejnych kilka/naście gr.

 

Korba już jest (THM Carbones Clavicula) wyciągnięta ze szwajcarskiego Look'a,

hamulce również (AX Lightness).

 

Zawiodłem się trochę na kołach składanych z obręczy Mavic 280, na szprychach DT i piastach SK (1184gr ale za nieco ponad tysiaka),

 

myślę jednak, ze wymiana obręczy na FFWD powinna dać wynik na poziomie 900-950gr.

 

Oczywiście szytka, pewnie coś z Tufo, na przykład Elite Jet.

 

Siodełko do zważenia to Smug 68gr, ale jeździć będę raczej na Fizik'u Arione 00.

 

Pancerze i linki - odpowiednio Nokon i Power Cordz,

 

Rama została spolerowana i przeciągnięta lakierem bezbarwnym. Wygląda o niebo lepiej.

 

Na razie Święta za pasem więc tempo osłabło ale po Nowym Roku ruszymy z kopyta.

 

Poszukamy okazji i może uda się zejść poniżej "5" przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

 

 

Bianchi też właściwie gotowe do złożenia 

(jest rama, siodełko, stożek + dysk, przerzutka przód i tył DA oraz kaseta i łańcuch.

Są również pedały Look i hamulec tył FSA-SLK)

gdyby nie fakt, że nadal czekam na korbę Vision z cienką ośką,

hamulec przedni nieco odmienny od typowego szosowego tyłu oraz kierownicę Vision,

żeby wszystko się zgadzało ze specyfikacją Vacansoleil.

 

W końcu i tak nie pora na jakieś czasowe przygody więc MTB w dłoń i szlifujemy formę.

 

Prac warsztatowych jednak nie zaniedbujemy.

 

Przy okazji wrzucę zdjęcia, a póki co Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt oraz mocno rowerowych prezentów pod choinką życzę.

 

Pozdrawiam

Piotr



#26 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 22 grudzień 2014 - 20:39

Cieszę się że tak dużo się dzieje w nowych projektach. 

Jeśli szanowny kolega w końcu odebrałby paczkę z częściami, które u mnie zamówił i poprosił o płatność za pobraniem, to pewnie można by złożyć więcej i szybciej. a ja kupiłbym więcej prezentów pod choinkę.

 

Przypominam że paczka leży na poczcie od 3 grudnia.

 

Wesołych Świąt.

 


  • danek lubi to

#27 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 22 grudzień 2014 - 22:44

A ja dla odmiany przez zimę montuję sobie taniego 29er'a - będzie rama alu i sztywny wideł. Projekt baaaaaardzo budżetowy... C.D.N



#28 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 27 grudzień 2014 - 05:30

Raczej się nie powstrzymam i jednak zacytuję kilka rzeczy kolego Grizzly vel Roofiak.

 

Na przestrogę dla innych jeśli ktokolwiek chciałby zrobić z tobą jakikolwiek deal.

 

Poniżej historia twojego zamówienia i wysłania paczki ode mnie do ciebie:

 

Kwota pobrania:  2000.00 zł

Usługi komplementarne/dodatkowe:  Pobranie 

Nadanie przesyłki  2014-12-01 12:59 FUP Gdynia 1

Wysłanie przesyłki  2014-12-01 15:09 FUP Gdynia 1

Nadejście przesyłki  2014-12-02 12:09 UP Kórnik

Przygotowanie przesyłki do doręczenia  2014-12-03 08:49

UP Kórnik Przekazanie przesyłki do doręczenia  2014-12-03 08:49

UP Kórnik Awizo  2014-12-03 16:16

AP Kórnik Oczekiwanie przesyłki do odbioru w placówce  2014-12-03 16:17

AP Kórnik Ponowne awizo  2014-12-10 12:05

AP Kórnik Zwrot przesyłki  2014-12-24 12:55 

AP Kórnik Wysłanie przesyłki  2014-12-24 13:01

 

 

Deal wyszedł "super", mogłem odsprzedać części komuś innemu ale wcześniej już obiecałem tobie więc drugiej osobie odmówiłem, teraz już za późno bo ta osoba kupiła inne części, a tobie przez trzy tygodnie nie starczyło czasu żeby odebrać przesyłkę, którą zamówiłeś.

Koszt przesyłki razy dwa muszę ponieść oczywiście ja.

 

Na przyszłość mierz kolego siły na zamiary i jeśli cię nie stać na jakieś części to ich nie zamawiaj bo to niepoważne , wręcz śmieszne. 

Cała twoja radosna twórczość na tym forum obnażyła jedynie że jesteś po prostu bajkopisarzem bez żadnej wiarygodności.

 

A tutaj cytaty z wiadomości od ciebie:

05.12.2014

Cześć.

Myślę, że dziś, najpóźniej jutro będę na Poczcie
Pozdrawiam
Piotr
 
15.12.2014
przepraszam, …… …. nie obawiaj się, paczka nie wróci, zrobię wszystko żeby ją jutro odebrać.
Pozdrawiam
Piuotr
 
Ja ze swojej strony "dziękuję" już tylko za zmarnowanie mi czasu i pieniędzy i odradzam robienia z tobą interesów innym użytkownikom forum. 


#29 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 27 grudzień 2014 - 09:03

Bardzo nie ładnie. Niestety zdarzają się forumowicze - czarne owce w stadzie. 

 

Nie chciałem zapeszać, ale ten wątek miał znamiona bańki mydlanej. Dużo gadania o częściach za 1200-10000 PLN (Schmolke, rama Crux, itp) a wyszło jak zwykle (vide Amber Gold).

 

Może autor wątku ma coś na swoją obronę? Poczekajmy...



#30 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2014 - 12:12

Ja bym prosił pełne imię i nazwisko kolegi żebym przypadkiem nie robił z nim interesu na innym forum lub pod innym nickiem... ot tak dla mojej własnej przestrogi!

 

Żeby swój swojego tak traktował...


  • danek lubi to

#31 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 27 grudzień 2014 - 12:41

 

Cała twoja radosna twórczość na tym forum obnażyła jedynie że jesteś po prostu bajkopisarzem bez żadnej wiarygodności.

 

nie obrażaj bajkopisarzy :D to zwykły handlarzyna :D nazywajmy rzeczy po imieniu :D ten wątek to jeszcze pół biedy, ale przecież to było widać, że tylko pojawiało się ogłoszenie KUPIĘ ROWER to nedzny handlarzyna od razu atakował, że coś znajdzie :D nawieksza pasje miał z robieniu kasy a nie w skladaniu rowerów nie oszukujmy się :D mydlenie oczu zwyczajne, jaki to jestem fajny i siedze w garazu :D pozdrawiam handlarzyne :D  kłamstwo ma krótkie nóżki :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#32 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 27 grudzień 2014 - 18:53

Dlatego ja nigdy nie sprzedaję za pobraniem... najpierw kasa, później wysyłka. ;-)


  • Malik lubi to

#33 Gosc_Roofiak_*

Gosc_Roofiak_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:27

Mogę jedynie przeprosić kolegę za zaistniałą sytuację.

To nie brak gotówki był powodem nieodebrania przesyłki, a informacje które kierowałem w formie sms i maili odnośnie terminu jej odbioru, a właściwie chęci, bo takowe miałem, a części przesłane przez kolegę potrzebowałem/potrzebuję, były szczere i prawdziwe lecz życie je zweryfikowało.

Oczywiście koledzy forumowicze juz wydali osąd, a że tłumaczy się winny to ja nie będę, a napewno nie przed ogółem bo takowe tłumaczenie i przeprosiny jestem winien tylko koledze, który wysłał paczkę.

No cóż, wiele epitetów padło, bo zawsze przyjemniej jest komuś dokopać nie znając powodu zaistniałej sytuacji niż skomentować wątek, napisać coś konstruktywnego.

Proponuje fora innego rodzaju i o innej porze.

Ja sprawę zacząłem i ją zakończę, handlarzyna powiadacie? Czarna owca?

Żenujące!: i to o wiele bardziej niż to, że nie odebrałem tej paczki, bo ja miałem powód (losowy), a Wy tylko chore domysły i podejżenia.

Jakie to Polskie!

Wesołych Świąt



#34 Gosc_Roofiak_*

Gosc_Roofiak_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:36

Bardzo nie ładnie. Niestety zdarzają się forumowicze - czarne owce w stadzie. 

 

Nie chciałem zapeszać, ale ten wątek miał znamiona bańki mydlanej. Dużo gadania o częściach za 1200-10000 PLN (Schmolke, rama Crux, itp) a wyszło jak zwykle (vide Amber Gold).

 

Może autor wątku ma coś na swoją obronę? Poczekajmy...

 

Dziękuję, że chociaż ktoś zauważył, iż warto było by poczekać na wyjaśnienie sytuacji przeze mnie.

 

Co do ramy Crux to zbudowany na niej rower będący prezentem dla mojego kolegi Waldka został rozłozony i wręczony Mu pod choinkę w częściach aby dodatkową satysfakcją było samodzielne jego złożenie.

Po okresie Świątecznym z pewnością wkleję tutaj zdjęcia gotowego jeżdżącego roweru, który Waldkowi sprawił nieopisaną radość.

 

Z tym Amberem to trochę po bandzie pojechane



#35 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 27 grudzień 2014 - 22:16

Gość dostał bana za podwójne konto. Banujemy również IP.



#36 Ban

Ban
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 00:29

Nie rozumiem tego co sie tu dzieje, gość się wytłumaczył to znaleźliście na Niego haka, bo napisał o Was prawdę? Jeśli ktoś popełni błąd to należy Go zlinczować publicznie? A przecież "tylko" nie odebrał paczki w terminie. Skąd wiecie dlaczego, co było powodem? Wszystkie fora cechuje to samo, jak komuś jest zbyt dobrze, jak cechuje Go pasja i ma więcej niż inni to należy Go wyeliminować. A moderator teraz w glorii chwały kładzie się spać w poczuciu dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku. Mnie ciekawiły takie wątki jak ten, nie wyglądało to na promocję, narcyzm, poczucie wyższości nad innymi. Ok, może troche koloryzowania tu i ówdzie się pojawiło ale gdzie nie? Wszystko ma być sztampowe i według reguł "silniejszego"? A co w tym złego, że pasja, zainteresowanie tematem kolarstwa i problematyki rowerowej stało się dla kogoś pomysłem na życie, na biznes? Skasowaliście gościa, bo pochwalił się, że swoje dokonania chce firmować logo i działać pod szyldem? I co? Wy nie możecie? To forum dla posiadaczy jednego roweru? O tym regulamin nie mói! On zarobi, Wy nie? Przecież nikt nie każe Wam od Niego czego kolwiek kupować! A teraz ban za podwójne konto! Jakie podwójne skoro z tamtego nie mógł korzystać? Żal mi Was, chcecie to zbanujcie też mnie, bo prawda w oczy kole. Gość jak pisał, od pół roku w ogóle się tym interesuje, a jest w stanie zrobić więcej niż niejeden z Was i nie chodzi tylko o kase ale o wyobraźnie i kreatywność. Boli? No cóż, jak napisał: to takie Polskie. I takich Polaków się wstydzę! Jak ktoś coś osiąga to jazda po Nim! Ja temu gościowi kibicuje, czy to Grizzly czy Roofiak czy wreszcie Piotr, bo tak się podpisywał życząć Wam  Wesołych Świąt.

al mi Was, a w szczególności Wielce Pana Moda!



#37 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:16

Jak się musisz poużalać to pogadaj sobie z psychologiem.
I wyglądało to jak jedna wielka reklama, niepewnego towaru. A kto by ryzykował pomoc w promocji czegoś takiego.
Moderator dobrze zrobił.
No i widzę, że obaj macie jakieś problemy z Polską i Polakami, proponuję zmienić ojczyznę.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#38 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 grudzień 2014 - 10:46

Jak ktoś coś osiąga to jazda po Nim! Ja temu gościowi kibicuje, czy to Grizzly czy Roofiak czy wreszcie Piotr, bo tak się podpisywał życząć Wam Wesołych Świąt.


W sensie kibicujesz samemu sobie... cool.
  • danek i KAEM lubią to