Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening "początkujacego"


107 odpowiedzi w tym temacie

#101 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 wrzesień 2009 - 17:08

... i co mam robic

Czytać dokładnie forum ... !
Było już na ten temat milion postów. Przestudiuj forum i będziesz wiedział co robić, jak robić, ile robić ...

#102 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 13 wrzesień 2009 - 19:53

millosz222 napisał/a:
... i co mam robic

Czytać dokładnie forum ... !


I to w zasadzie cała tajemnica jeśli chcesz dojść do perfekcji millosz222 :mrgreen: dodatkowo radziłbym poczytać trochę literatury ... książki warte przeczytanie były już na forum poruszane więc znajdziesz sobie ten temat ;-)

#103 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2009 - 20:22

Literatura literaturą i wiedza na ten temat nie zaszkodzi, jednak na początek proponował bym jeździć, poprostu poznając swój organizm i ocenić swoje predyspozycje. 8-)
Ps. Śmieszą mnie kolesiowie, którzy przeczytają wszystkie książki z kolarstwem związane, wyznaczają sobie jakieś progi mleczanowe, jeżdzą w tlenie czy bez ;-), trenują interwały i takie tam. A w cały sezon walną całego tysiaka kilometrów.

#104 millosz222

millosz222
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądIwierzyce

Napisano 14 wrzesień 2009 - 14:17

co to jest 1000 km ;p?

#105 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2009 - 14:21

co to jest 1000 km ;p?

To na fizyce i matematyce tego już nie uczą :shock:
To 1000000 metrów albo jak kto woli 10000 hektometrów.

#106 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 wrzesień 2009 - 17:11

Albo 1Mm, bo jak widzę na forum jak ktoś pisze 1k km to mnie .... strzela.... Na początek jeszcze proponowałbym nie za ostro jechać, żeby się nie zajechać. Trening przeplatać regeneracją i odpoczynkiem, po prostu nie przesadzać.


#107 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 październik 2009 - 00:18

Arnoldzik, ale jak juz ktos jezdzacy 3x mniej od Ciebie Cie owija to juz nie takie smieszne ;)

#108 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2009 - 06:58

Witam wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć jak powinien wyglądać trening dla początkujacego co powinienem robić żeby dojść do perfekcji. Mam 15 lat około 175 cm wzrostu waga około 55-60kg, czy kolarstwo z takimi predyspozycjami jest możliwe. Posiadam Rower na ramie Specialized i osprzęcie Shimano 105 z przeżutą przednią Ultegra i lewą klamkomanetka również ultegry, reszta na 105 oprócz hamulców no i obręczy z piastami. Proszę o pomoc jak co powinienem robić jak trenować ile jeździć i w ogóle porady profesjonalistów.
Dziękuje i pozdrawiam


teraz jest po sezonie, zakładam że ostatnio mniej jeżdziłes pogoda a więc jesteś wypoczęty masz za sobą odpoczynej przerwe po sezonie letnim. Jedienia i zimą trzeba trenować poprzez

1. rower szosa - jka pozwala pogoda
2. rower MTB - las , teren
3. bieganie, marsozbiegowanie
4. siłownia
5. basen
Oczywiście robisz to raczej tlenowo lekko by budowac przez zimę wytrzymalośc długiego czasu. Systematycznie trzeba zwiększać kilometraż treningów, a dokładniej zwiekszać czas trawania treningów. I tyle.

Tompoz



Dodaj odpowiedź