Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Widelec] Widelec 1 I 1/4 - 1 1/8 - Da Się To Założyć Do Normalnej Ramy


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 332 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 styczeń 2015 - 21:59

Zastanawiam się czy możliwe jest zamontowanie widelca Focus z rurą sterową do ramy z rurą taperową lub nawet zwykła 1 i 1/8 (da się to upchać?). Czy można kupić takie stery które to uzupełnią czy trzeba robić jakieś przejściówki. Będzie to działało? Macie doświadczenie z taką opcją. 

chodzi mi o coś takiego

http://allegro.pl/wi...5000070532.html


HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl
 


#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 styczeń 2015 - 23:21

Teoretycznie jest to możliwe, ale potrzebowałbyś wytoczyć (bo jako gotowego produktu nie widziałem czegoś takiego) przejściówkę podnoszącą widelec i jednocześnie "tworzącą" nową powierzchnię ze stożkiem o średnicy 1 1/8 cala. Mówiąc szczerze, moim zdaniem szkoda zachodu, ale teoretycznie dałoby się.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 332 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 styczeń 2015 - 07:10

Bo to ram 1 1/2 można bez problemu dostać stery na 1 1/8 myślałem ze jest tutaj podobnie. Widelec full carbon za 250-300 zł wydaje się warty kombinowania ale myślałem ze to będzie prostsze

HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl
 


#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 styczeń 2015 - 08:17

W drugą stronę (szeroka rama i wąski widelec) to łatwizna, bo wystarczy Ci zwykła redukcja. Tutaj mówimy o odwrotnej sytuacji, kiedy chcesz władować szeroki widelec do wąskiej ramy, więc teoretycznie trzeba by było podnieść widelec, żeby zrobić miejsce dla węższej bieżni. Dlatego jest to takie trudne, a poza tym zmienia geometrię roweru (kąt główki ramy i podsiodłówki się wyostrza), więc wg mnie nie warto tego robić, nawet jeżeli technicznie jest to możliwe.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:15

d8wid

 

Da się to zrobić prostszym sposobem - kilku klientom przerabiałem to i sam w jednej ramie mam ten patent.

 

 

Po pierwsze - rama powinna mieć stery półzintegrowane - jeśli ma zintegrowane - nie robiłem tego.

Po drugie -  potrzebujesz miski dolnej stalowej po której toczą się kulki - taka miska nie ma łożyska maszynowego.

Po trzecie - potrzebujesz stalowego pierścionka na widelec 1-1/4 który zakładasz na właściwe miejsce ze starego typu sterów - bieżnia na kulki.

 

A po czwarte kupujesz najmniejsze kuleczki jakie są w rowerze np. z wolnotrybu lub kulki z łożysk zintegrowanych, uzupełniasz dolną miskę smarem sypiesz kulki. składasz to do kupy   i hulasz do woli.

 

 Bez zmiany geometrii itp...

 

 Jarek-LT

 LUXTECH



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:31

Zapomniałeś o happy endzie! Po piąte: dziwisz się, że kuleczki od wolnobiegu po pół roku zamieniły się w mąkę pod obciążeniem, do którego przenoszenia absolutnie się nie nadają.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:35

Nie nie dziwie się - mi się po paru latach nie sypnęły i tym którym robiłem - również. Podstawą jest zajrzeć tam od czasu do czasu i przeserwisować. A na pewne lepsze są od łożysk zintegrowanych za parę groszy.





Dodaj odpowiedź