Skocz do zawartości


UCI powiedziała NIE łącznosci radiowej


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2009 - 15:15

Mnie jako kibica to cieszy.
http://s24.pl/uci_po...wej-s64063.html

Tylko czy nie przejdą na SMS'y wyświetlane przez liczniki? :)

#2 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2009 - 15:36

W dzisiejszych czasach to zawracanie kijem wisły. Zaraz przyszła mi ta myśl z smsami :)

#3 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2009 - 15:57

Zapewne tak będzie. Zamiast gadania będą wiadomości tekstowe na wyświetlaczach "komputerów pokładowych" ;-)

#4 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2009 - 18:20

Mnie jako kibica to cieszy.

Cieszy się że kolarz przegra wyścig wieloetapowy przez defekt lub wywrotkę? Tylko i wyłącznie taki będzie efekt. Brak słuchawek na tdf pokazał że jak peleton chce to dogoni, a vuelta ze jak się przeliczy to nie dogoni. Wielu ludzi sądzi ze jak kolarz dostanie w słuchawkach rozkaz od dyrektora sportowego to on to jedzie, a tak się nie da. Jak kolarz sam nie zareaguje odpowiednio szybko to kicha. Nie chce mi się więcej o tym pisać bo już to było nie raz wałkowane za[nie za wiele tego było] i przeciw odebraniu.
Ja uważam usuwanie słuchawek za skrajną głupotę.

#5 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 24 wrzesień 2009 - 19:33

Pegos, popieram w 100%...
nie wiem, czy ścigaliście się kiedyś nazwijmy to "zawodowo" czyli poprostu w wyścigach PZKol/UCI, ale ta przeklinana słuchawka w uchu to nie jest "teraz jedziemy powoli,tego nie ma sensu gonić, a teraz skacz"... to milion ważnych informacji, które mają często też wpływ na bezpieczeństwo...

#6 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2009 - 07:50

Cieszę sie ze odezwały sie osoby które tego używają. Opowiedzcie plizz cos więcej o komunikatach jakie dostajecie podczas wyścigów.
Ja w swojej niewiedzy :oops: myślałem ze dzięki słuchawkom (czy jest tam tez mikrofon?) jest tyle etapów kończących sie sprintem z grupy. Zakładałem ze grupa mająca lidera dostaje komunikat typu:
"ucieczka jedzie 42 km/h i nie słabnie. Najpóźniej za 10km trzeba zacząć gonić z prędkością 48 "



P.S. Jeśli były na forum juz takie tematy to proszę o linka. Jeszcze całego nie przeczytałem ale robię co mogę :)

Pozdrawiam

#7 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 25 wrzesień 2009 - 13:58

oczywiście, takie komunikaty też się zdarzają, albo kiedy Ty uciekasz to trener mówi Ci, co się dzieje za Tobą...
tak,mikrofon też jest i dzięki niemu możesz wezwać pomoc z wozu, poprosić o bidon czy zwołać drużynę w 1 miejsce peletonu...
ale możesz też usłyszeć, że będzie niebezpieczne miejsce na trasie,przypominają Ci,że trzeba jeść i pić bo paradoksalnie w trakcie wyścigu często się o tym zapomina,a głupio przez taką bzdurę odpaść z rywalizacji... ciekawie jest jak trener informuje,że trzeba rozbujać peleton bo inaczej zamkną nam przejazd kolejowy ;p za granicą nie,ale w Polsce często się zdarza,że sędziowie zmieniają różne rzeczy w trakcie wyścigu i wtedy też nie ma innej opcji żeby się dowiedzieć niż ta nieszczęsna słuchawka... często w momencie kryzysu to właśnie parę słów od trenera decyduje o tym,że jednak się nie odpuszcza, łatwiej zmusić się do ostatniego zagięcia kiedy każe Ci to ktoś z zewnątrz...

#8 Gosc_szanowny_pan_*

Gosc_szanowny_pan_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2009 - 17:46

Są plusy i minusy, w wyścigu kolarskim dyrektor nie może zrobić przerwy jak w siatkówce, to przynajmniej w ten sposób może przekazać swoje wskazówki i komunikaty. Bezpieczeństwo druga sprawa. Szkoda tylko, że o taktyce w większości decydują dyrektorzy a nie zawodnicy i to najbardziej boli. Ale mimo wszystko wolę żeby jednak jeździli ze słuchawkami niż się szprycowali.

#9 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2009 - 18:41

Mika: Z tym przejazdem kolejowym to mnie rozwaliłaś
Bez słuchawki trzeba by się uczyć rozkładu jazdy na pamięć

:mrgreen:


Pozdrawiam

#10 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2009 - 19:00

Dzięki wszelakim nowościom i cudom techniki mającym za zadanie stale windować wyniki i kierować rywalizacją zatracamy cała istotę i piękno sportu nie tylko kolarskiego. Nie ogladam TdF czy VaE skoro eksperci z góry wiedzą, że liczyć się będzie maksymalnie 10 osobowa grupka na których sukces pracuje reszta. Wiadomo nie zawrócimy kijem Wisły, lecz wyścigi obecnie wygrywają ci których do tego wytypowano a nie koniecznie ci którzy mogliby wygrać ale mają inne zadanie bo za to im płacą.

#11 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 25 wrzesień 2009 - 19:58

Łączność radiowa z jednej strony jest atutem bo dzięki niej kolarze mogą uniknąć niebezpieczeństw na trasie. Z drugiej strony zabija to czystą rywalizację "na własną rękę". Przez słuchawki trenerzy wydają polecenia kolarzom - mają bronić lidera lub sami przeć naprzód. A to już czysta manipulacja. Na szczęście nie wszyscy są "maszynami słuchającymi rozkazów" :mrgreen: Jednak nie da zatrzymać się postępu technologicznego - w takich czasach przyszło nam żyć ;-)

#12 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2009 - 20:57

A to już czysta manipulacja.


...chyba chłodna kalkulacja, bo wszyscy mają dostęp do radia

#13 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2009 - 20:23

Łączność radiowa z jednej strony jest atutem bo dzięki niej kolarze mogą uniknąć niebezpieczeństw na trasie.

No a nam nikt nie mówi, że za 1000 metrów będzie chu...wy przejazd kolejowy albo nisko latające jaskółki a mimo to czerpiemy ogromną satysfakcję z jazdy i to bez radia w uszach ;-)

#14 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2009 - 20:33

Z tym bezpieczeństwem to takie pianie na wyrost. Słuchawki niewiele pomogą, a i tak widać jak co rusz ktoś w....a się w krawężnik, wysepkę, drzewa i inne przeszkody. Raczej trzeba liczyć na własny refleks i znaki dawane przez poprzedników.

#15 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2009 - 08:45

ej no sorki, ale radio wyścigu, które mówi o takich rzeczach, a radio z naszą ekipą to nie to samo...
przecież na TdF była mowa o utrzymaniu radia wyścigu, a zerwaniu łączności między zawodnikami, a samochodami ich ekip.

#16 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 27 wrzesień 2009 - 10:31

Dzisiejszy sport to strategia i wiadomo że kiedyś było mniej zależności od techniki lecz od własnej pracy. Czasy sie zmieniają a pewne rzeczy są juz nieuniknione i komunikacja w rożnych formach będzie a te zakazy za dużo nie wniosą.

#17 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 28 wrzesień 2009 - 09:39

Kobrys ale zawodnicy nie słyszą radia wyścigu...
a co do tego,że coś się zmieni w sposobie rozgrywania wyścigów? nieprawda! i tak przed startem będzie odprawa i DS powie Ty jedziesz na lidera,Ty skaczesz na tym kilometrów, a ucieczkę dochodzimy od x km do miejsca na 5km do mety... to,że są liderzy i robotnicy już się nie zmieni

#18 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 28 wrzesień 2009 - 12:09

Ja tam się ucieszyłem, gdy usłyszałem, że mają zabronić jazdy ze słuchawkami.

Teraz zawodnicy mieli wszystko podane na tacy, przeliczone, przeanalizowane przez pana dyrektora, nie musieli wkładać nawet 1 Wat-a energii więcej niż to było potrzebne np. do zlikwidowania ucieczki. Nawet najbardziej durny pomagier nie musiał wiedzieć, gdzie jest jego lider, bo jak się coś działo, to mu z samochodu trąbili do ucha co ma robić.

Bez radia będzie ciekawiej dla kibiców przed telewizorem.
My będziemy mieć wszystkie informacje: różnice czasowe, wirtualni liderzy itp, a kolarze będą musieli sami kombinować: czy damy radę skasować ucieczkę? czy taka różnica mi wystarczy do wyjścia na lidera? czy od skasowanej ucieczki nie odjechał ktoś do przodu? itp, itd.

Do słuchawek nie przekonują mnie nawet "względy bezpieczeństwa". Czy oni nie znali trasy dużo wcześniej, że kolarzom trzeba przypominać o zjazdach, wysepkach, złej nawierzchni, czy trzeba im podpowiadać, że może lepiej w górach włożyć pelerynkę - ściemnianie i tyle.

#19 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 28 wrzesień 2009 - 14:01

Też się cieszę jako ewentualny kibic z tego powodu, chociaż jak wspomniała Mika to wszystko i tak pewnie NIESTETY (jak dla mnie) będzie poukładane i w związku z tym mało obchodzą mnie takie imprezy, choć lukne na maszyny i lubie oglądać jadący peleton.
Właściwie to wolałbym zobaczyć transmisję "Pętli karkonosko- izerskiej" albo pojechać w niej mam nadzieje za rok :mrgreen: Moim zdaniem sport na pewnym etapie gdzie liczy się tylko kasa traci coś co w sporcie najważniejsze .... :evil: Ale takie czasy już hehe

#20 pawlos426

pawlos426
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 28 wrzesień 2009 - 14:56

Ja nie używam słuchawek więc nie wiem. Jak zlikwidują słuchawki to w ucieczce znajdzie się na pewno chociaż jeden kolarz z drużyny, gdy dogoni tą grupkę peleton to on przekaże swojemu liderowi czy ktoś uciekł czy nie. Jak peleton będzie gonił ucieczkę z całych sił to końcówka będzie pooooowolna. Podjedzie ktoś na skuterze ktoś z teamu do swojego i przekaże jak sprawa się układa. Jeden drugiemu przekażą info i dziękuję. Z tymi przeszkodami i upadkami to też będzie nieciekawie. Pozostają te SMS na liczniki.



Dodaj odpowiedź