Skocz do zawartości


Zdjęcie

Archaiczny korbowód w romecie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 FIDO990

FIDO990
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:40

Nie moge sobie poradzić z zdemontowanie korbowodu w starym produkcie polskim "ROMECIE" nie mam pojęcia jak zdjąć ramiona z osi supportu znajduje sie tam poprzeczny bolec/śrubka któy zapewne to blokuje tylko nie wiem jak wyjąc ten bolec/śrubkę wygląda to tak Dołączona grafika to co na rysunku jest czerwone to ten ów bolec/śrubka biłem w niego młotkiem dość solidnie od strony gwintu ale nawet nie drgnął rower stoi kilkanaście lat w piwnicy wiec postanowiłem go odrestaurować i pośmigać na nim co ma sie sprzęt kurzyć support strasznie dzieżko chodzi więc chciałbym go przesmarować na nowo bo rower nie był dużo jeżdżony stał chyba z 20 lat w piwnicy ja mam 19 ;P i nigdy nie rozbierałem podobnego korbowodu.
Proszę o porady jak to zrobić żeby zdjąć te ramiona nie chce się pytać mojego taty bo to jego rower i pewno wie ale hcciałem mu zrobić prezent i mu ten rowerek odkurzyć i przygotować do jazdy żeby sobie tatula mógł rozruszać swoje stare kulasy

#2 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 24 wrzesień 2009 - 20:47

Kulasy :lol: ładnie to tak o tatusiu pisać?
Tej nakrętki nie zdjemujesz całkowicie(nie wali się młotem po gwincie! :evil: )
Oś musisz podeprzeć żeby uderzenia młotka nie przenosiły sie na bieżnie.
Z klinem nic na siłe, weź większy młotek. :->

#3 FIDO990

FIDO990
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:07

no to dziękuje za tą pomoc teraz wiem już że mam to wybić tak jak myślałem dzieki wielkie lece po kolege i walimy ;P

#4 Gosc_Karolak_*

Gosc_Karolak_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2009 - 22:27

Nie wal w nakrętkę, bo zniszczysz gwint. Wal w sam czubek klina, a nakrętkę trzymaj nakręconą trochę niżej, aby w razie uszkodzenia zwoju ją zdjąć i móc wkręcić ponownie. Dobrze jest psiknąć WD40 w otwór z klinem i poczekać kilkanaście minut.

#5 korbiarz

korbiarz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 25 wrzesień 2009 - 09:56

FIDO990, życzę powodzenia pzy demontażu klina z osi korby. Jednak pozwolę sobie zacytować podpis kolegi Plejstocena: Pamiętaj kolarzu młody: w rowerach są korby, a nie korbowody. :-D

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 wrzesień 2009 - 20:06

Nakrętka do walenia musi być ustawiona - jej góra równo z górą klina.
Warto czasem pobić z jednej i z drugiej strony dla rozuszania, na poczatku.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź