Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apel Niepełnosprawnego Sportowca


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bynon

bynon
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKraków, Bielsko-B.

Napisano 19 luty 2015 - 22:10

Witam,

Chciałbym zamieścić tutaj apel niepełnosprawnego sportowca, który zbiera fundusze na rehabilitacje oraz szosowy rower poziomy:

 

"Bardzo proszę o pomoc w zakupie roweru i serdecznie dziękuję wszystkim życzliwym za wsparcie sportu osób niepełnosprawnych.

 

Nazywam się Wojtek Łukawski. Mieszkam w Bielsku-Białej. Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną ruchowo z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (I grupa). Gdy miałem 8 miesięcy na diagnozie w Katowicach zawyrokowano, że nigdy nie będę chodził, może najwyżej usiądę. Jednak dzięki intensywnej pracy w wieku 10 lat zrobiłem 2 chwiejne kroki. Teraz mam 24 lata i problemy z chodzeniem. Muszę cały czas intensywnie myśleć, aby utrzymać równowagę i skoordynować ruchy. Pomimo stałych postępów nadal marzę o samodzielnym chodzeniu i bez pomocy drugiej osoby nie mogę wyjść z domu. Moją pasją jest sport, który nie tylko daje mi dużo radości, ale w znacznym stopniu wspomaga rehabilitację. Zanim stanąłem na nogi nauczyłem się nurkować i pływać w polskim Bałtyku. Od kiedy pamiętam, do przemieszczania się w terenie zamiast wózka inwalidzkiego używałem przeróżnych dziwnych pojazdów, rowerków trójkołowych czy gokartów. Bardzo ich pilnowałem bo to były „moje nogi”- jak je nazywałem. Na rowerze czuję się wolny i samodzielny, z łatwością pokonuję bariery architektoniczne, techniczne, komunikacyjne i społeczne. Od kilku lat uprawiam kolarstwo szosowe na rowerze poziomym trójkołowym, pokonując nawet 70 km w terenie górskim. Startuję w Mistrzostwach Polski organizowanych przez START Bielsko-Biała, którego jestem zawodnikiem. Brałem udział w Biegu Fiata i Beskidzkich Rodzinnych Rajdach Rowerowych. Niestety mój stary rower pomimo wielu przeróbek już się rozlatuje i nie pozwala osiągać sukcesów sportowych i startować na maratonach. Moim marzeniem jest więc nowy profesjonalny rower sportowy i oczywiście Olimpiada...

 

Jestem wdzięczny tym, którzy wspierają mnie w walce o samodzielność i normalne życie.

 

Link do strony w serwisie zrzutka:  https://zrzutka.pl/rower-sportowy

 

Można też przekazywać 1% podatku na subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

W formularzu PIT wpisz numer: 
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 
16192 Łukawski Wojciech Władysław

 

Bardzo dziękuję tym, którzy nie zapomną o mnie, co pozwoli mi na kontynuację niezbędnej rehabilitacji."

 

10900054_762849160430890_848848229429845

 



#2 WojtekL

WojtekL
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 marzec 2015 - 11:01

Cześć!

 

Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie, wsparcie i każdą nawet najdrobniejszą kwotę, która przybliża mnie do celu jakim jest start w zawodach i maratonach na nowym profesjonalnym rowerze.

 

Proszę o przekazywanie poniższego linku do zrzutki na mój rower swoim znajomym oraz firmom, które zechciałyby zasponsorować niepełnosprawnego sportowca.

 

https://zrzutka.pl/p...wnego-sportowca

 

(to ten sam link jak wyżej)



#3 Gosc_tyranek_*

Gosc_tyranek_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2015 - 11:37

Podziwiam takich ludzi, ponieważ pokazują, że rzeczy niemożliwe też mogą stac się możliwe, a nawet chodzenie, które dla większości ludzi jest normalnością należy doceniać. Fundacja http://fundacjaavalon.pl/pomaga osobom niepełnosprawnym. To, że dzisiaj możemy chodzić, nie oznacza, że zawsze tak będzie. Urazu kregosłupa, który paraliżuje możemy doznać w każdym momencie. Cieszmy sie tym co mamy.





Dodaj odpowiedź