Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Około 10000 Zł Na Szytkach

szytki 8000 9000 szosa rower zakup pytanie 10000 złotych

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anakin

Anakin
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 00:24

Cześć,

 

dziesiątki stron, setki wątków na forach i chyba pora po prostu zapytać kolegów z forum co myślą i może zarzucą jakimiś propozycjami.

 

Od kilku miesięcy chodzi mi po głowie wymiana roweru. Warunkiem jednak jest fakt, aby posiadał szytki. Pewnie moglibyśmy tutaj dyskutować dlaczego tak, a nie inaczej, ale to nie jest wątkiem tematu, więc po prostu uznajmy, że to moja zachcianka.

 

W zasadzie od początku rozsądek podpowiadał model Canyona Ultimate CF SL 9.0. Cena względem tego co oferuje jest bardzo zachęcająca. Liczyłem jednak, że rower będzie można zamówić z szytkami. Niestety nie można. Potem trochę kalkulowałem nad ewentualną sprzedażą kół Canyona i zakupu nowych. Nie kalkuluje się. Pozostaje szukać czegoś innego.

 

Więc szukam gotowca, na szytkach w możliwie najlepszych parametrach w okolicy 8000-9000 zł. W zasadzie nie interesuje mnie czy rower będzie w grupie Shimano/Campagnolo/SRAM - chociaż całe życie jestem w tej pierwszej i nie ukrywam, że jestem do tego systemu po prostu przyzwyczajony.

 

Canyon jest na Ultegrze, dzięki czemu trochę zyskuje na wadze, chociaż pewnie te swoje 6,95kg i tak nie osiąga. Zapewne inne modele będą na 105 5800 - poza wagą to chyba nie wiele są różnic.

 

Nie mam dużych wymagań. Niech po prostu będzie warto wydać prawie 10.000 zł na rower.

 

Mogę liczyć na jakieś propozycje modelowe?

 

Pozdrawiam.

 

 



#2 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 00:47

Za 9 tys. złożysz rower na ramie stalowej (columbus max/spirit) pod wymiar (+widelec stal lub karbon columbus fel) od Rychtarskiego lub Orłowskiego. Do tego koła karbonowe na szytki, nowa 105tka itd.



#3 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 marzec 2015 - 06:41

Według mojej wiedzy w tym przedziale cenowym nie kupisz roweru z kołami na szytkach. Zazwyczaj koła szytkowe są dostępne w najwyższych modelach producentów.. i to też nie zawsze. Pozostaje Ci kupić rower na najzwyklejszych kołach oraz wymiana kół. Za 6000-7000 zł jest sporo modeli rowerów na Ultegrze. 



#4 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2015 - 10:46

Tutaj jest trochę propozycji http://portal.bikewo...a_do_10_tys_zl ;-)



#5 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2015 - 12:56

moze:

 

http://allegro.pl/ro...5132253154.html

 

t.



#6 Anakin

Anakin
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 21:49

Cóż... wybór w nowych rowerach na szytkach jest praktycznie zerowy. Pozostaje więc Canyon SL Ultimate CF 9.0, przeglądam też Rose CRS-3000 lub... używki.

 

Mam jedną na oku, w zasadzie cholernie mi się podoba, ale gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje lub rozwiązanie z nowych modeli to chętnie poczytam.



#7 Anakin

Anakin
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 18:18

Cóż... zrozumiałem, że w budżecie 8-9 tysięcy się nie zmieszczę. Czy coś w okolicy 10 tysięcy, maksymalnie do 11 tysięcy jest już godnego uwagi?





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szytki, 8000, 9000, szosa, rower, zakup, pytanie, 10000, złotych