Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#1201 Sławek

Sławek
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁęg T.

Napisano 13 sierpień 2022 - 08:29

Dołączam do dyskusji. Posiadam trzy rodzaje spoenek MartomBike 573pro, JMP Race, Parle gravel. Na samym początku przygody rowerowej jeździłem na rogelli basic delux lecz na dłuższe trasy nie były komfortowe. Zacząłem szukacz coś lepszego wygodniejszego.
Martombike 573 pro wersja 2022 niestety już nie z wkładką DrPad teraz one są z wkładką PowerPace2.0(czerwona z takimi jakby dziurkami w piance) jazdy do dwóch godzin są dość komfortowe, nad kolano ściągacze nie popinają trzymają się dobrze. Szelki materiałowe mi pasują.
JMP Race są to spodenki robione przez Raso jak sami piszą na stronie. Władka DrPad 74 Carbon i tu jest cały plus tych spodenek bo za cenę 339pln mamy mega wygodna wkładkę. 5 godzin w siodle i dla mnie pełen komfort. Może szata graficzna duże logotypy nie każdemu się spodoba. Szelki materiałowe jak dla mnie plus. Nogawki nad kolano ściągacze dość opasja lekko przy ciasne.
Parle gravel to nowy model z stajni MartomBike z bocznym kieszeniami. Wkładką Dolomiti taka dostałem informację przy zamówiu ale nie napisali dokładnie jaki model. Pomarańczowa popatrzyłem na stronie Dolomiti to pasuje Gallio. Grubość podobna do tej DrPad z JMP. Najdłużej w nich trasa 4h była komfortowa. Szelki taśma ale dla mnie komfortowe rozwiązanie. Nogawki nad kolano dobrze lekko opasją ale nie mają nadmiernego ucisku. Cena 500zl. Dużym plusem są kiesznie boczne na nogawkach jedni to lubią inni nie dla mnie super rozwiązanie na telefon czy inne szpeje żeby mieć pod ręką.
Z tych trzech modeli jakość do ceny najbardziej mi podeszły JMP Race jakby miały jeszcze kiesznie boczne to by był sztos w tej cenie ale nie można mieć wszystkiego.
  • Chertan lubi to

Aspre one - raz szosa - raz gravel


#1202 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 03 wrzesień 2022 - 13:51

A czy ktoś jeździ w QUEST Adventure z wkładką La Fonte Gold Edition i może porównać no do Raso i ich podstawowego modelu? Jak z jakością i wkładką? Raso mam są ok. Wcześniej miałem AtakSport (w sumie dalej używam) i też były ok, raso trochę lepsze.

#1203 toomo

toomo
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2022 - 11:35

Dołączam do dyskusji. Posiadam trzy rodzaje spoenek MartomBike 573pro, JMP Race, Parle gravel. Na samym początku przygody rowerowej jeździłem na rogelli basic delux lecz na dłuższe trasy nie były komfortowe. Zacząłem szukacz coś lepszego wygodniejszego.
Martombike 573 pro wersja 2022 niestety już nie z wkładką DrPad teraz one są z wkładką PowerPace2.0(czerwona z takimi jakby dziurkami w piance) jazdy do dwóch godzin są dość komfortowe, nad kolano ściągacze nie popinają trzymają się dobrze. Szelki materiałowe mi pasują.
JMP Race są to spodenki robione przez Raso jak sami piszą na stronie. Władka DrPad 74 Carbon i tu jest cały plus tych spodenek bo za cenę 339pln mamy mega wygodna wkładkę. 5 godzin w siodle i dla mnie pełen komfort. Może szata graficzna duże logotypy nie każdemu się spodoba. Szelki materiałowe jak dla mnie plus. Nogawki nad kolano ściągacze dość opasja lekko przy ciasne.
Parle gravel to nowy model z stajni MartomBike z bocznym kieszeniami. Wkładką Dolomiti taka dostałem informację przy zamówiu ale nie napisali dokładnie jaki model. Pomarańczowa popatrzyłem na stronie Dolomiti to pasuje Gallio. Grubość podobna do tej DrPad z JMP. Najdłużej w nich trasa 4h była komfortowa. Szelki taśma ale dla mnie komfortowe rozwiązanie. Nogawki nad kolano dobrze lekko opasją ale nie mają nadmiernego ucisku. Cena 500zl. Dużym plusem są kiesznie boczne na nogawkach jedni to lubią inni nie dla mnie super rozwiązanie na telefon czy inne szpeje żeby mieć pod ręką.
Z tych trzech modeli jakość do ceny najbardziej mi podeszły JMP Race jakby miały jeszcze kiesznie boczne to by był sztos w tej cenie ale nie można mieć wszystkiego.

Możesz zmierzyć szerokość tej wkładki Dolomiti ze spodenek Parle Gravel ?



#1204 Sławek

Sławek
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁęg T.

Napisano 08 wrzesień 2022 - 12:21

Długość 35cm, przód 15cm, przed rozszerzeniem 12cm, najszerzej 21cm


Aspre one - raz szosa - raz gravel


#1205 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 08 wrzesień 2022 - 19:56

Właśnie przyszły do mnie spodenki Velcredo. Próba na rowerze pewnie jutro. Ogólne wrażenia fajne, dobrze odszyte, dbałość o szczegóły, wkładka Dr Pad, szelki z siateczkowego materiału, bardzo się zwijają w stosunku do innych które mam, wszyte na mocnej taśmie. A co do ceny, to jest wyprzedaż na 20% a dodatkowo zadziałał kod 10% za newsletter, ostatecznie wyszły za 342, czyli w cenie cytowanych wyżej JMP. Nie wiem czy tak chcieli, kody wpisywało się w różnych miejscach. Może za chwilę nie będzie działać.
  • Sławek lubi to

#1206 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 09 wrzesień 2022 - 18:56

A czy ktoś jeździ w QUEST Adventure z wkładką La Fonte Gold Edition i może porównać no do Raso i ich podstawowego modelu? Jak z jakością i wkładką? Raso mam są ok. Wcześniej miałem AtakSport (w sumie dalej używam) i też były ok, raso trochę lepsze.

 

Wczoraj kupiłem właśnie te spodenki o których piszesz QUEST Adventure z wkładką La Fonte Gold Edition.

 

I dzisiaj je odesłałem z powrotem - może to kwestia pojedynczego modelu, ale wkładka była wszyta za głęboko - zdecydowanie nie leżała tam, gdzie powinna. Poza tym z przodu była dość wąska, co w połączeniu z nieodpowiednim wszyciem, powodowało, że "armata i kule" nie miały jak się ułożyć ;)

 

Przez moment nawet podejrzewałem, że to wkładka damska.

 

Natomiast zostawiłem sobie Quest Racing Aero z wkładką Dolomiti Aprica. Pierwsze co od razu odczułem to gruby materiał, z którego zostały uszyte. Ten sam/podobny materiał w koszulkach VanRysel jest stosowany na froncie - taka łezka, która dobrze izoluje. 

Na dzisiejsze, wczesnojesienne warunki było ok, natomiast zobaczymy w przyszłym roku, jak będzie się sprawować w upale. Koszulkę można rozpiąć, spodenki nie bardzo... Co do wkładki na razie przejechałem tylko 2h, bez problemów.

 



#1207 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 wrzesień 2022 - 21:18

Właśnie przyszły do mnie spodenki Velcredo. Próba na rowerze pewnie jutro. Ogólne wrażenia fajne, dobrze odszyte, dbałość o szczegóły, wkładka Dr Pad, szelki z siateczkowego materiału, bardzo się zwijają w stosunku do innych które mam, wszyte na mocnej taśmie. A co do ceny, to jest wyprzedaż na 20% a dodatkowo zadziałał kod 10% za newsletter, ostatecznie wyszły za 342, czyli w cenie cytowanych wyżej JMP. Nie wiem czy tak chcieli, kody wpisywało się w różnych miejscach. Może za chwilę nie będzie działać.

Hej. Czy nie masz wrażenia, że ścieg którym przyszyto wkładkę do spodenek jest gruby i sztywny? Jak tylko je założyłem to od razu to poczułem. Jeszcze w nich nie jezdziłem i zastanawiam się, czy od razu nie odesłać. Jak tobie sprawdziły się podczas jazdy?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1208 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 14 wrzesień 2022 - 22:34

Hej. Czy nie masz wrażenia, że ścieg którym przyszyto wkładkę do spodenek jest gruby i sztywny? Jak tylko je założyłem to od razu to poczułem. Jeszcze w nich nie jezdziłem i zastanawiam się, czy od razu nie odesłać. Jak tobie sprawdziły się podczas jazdy?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Było normalnie, na pewno szwy nie przeszkadzały, jazda 2 h jak w innych spodenkach. Póki co też nie jestem w stanie ocenić przewagi wkładki nad innymi, które mam (w tym dwie pary z Attiq, więc poza mainstreamem).

#1209 cryme

cryme
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 08:47

Cześć myślę o zakupie swoich pierwszych spodenek z wkładką na rower. Jako że zauważyłem duży wysyp promocji wpadły mi w oko spodenki.

 

1. Siroko Aspen promocja 230 zł https://www.siroko.c...ki-meskie-aspen

 

2. Van Rysel Triban RC500 promocja 199zł https://www.decathlo...3140?mc=8645851

 

Ktoś miał okazję potestować markę Siroko? jakie są opinie na temat tych spodenek? promocja ASPEN z 564 zł na 230 zł, warto kupować w tej cenie? Różnica cenowa między markami jest bardzo mała, nie chce kupować czegoś co zaraz się rozpruje albo rozleci, głownie zależy mi na komforcie oraz trwałości.



#1210 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 08:53

Ktoś miał okazję potestować markę Siroko? jakie są opinie na temat tych spodenek? promocja ASPEN z 564 zł na 230 zł, warto kupować w tej cenie?

Ta promocyjna cena Siroko to cena zwykła. Nikt nie kupuje Siroko czy innego Ekoi za pełną cenę. 50% w tych firmach to standard :)



#1211 cryme

cryme
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 10:22

Ta promocyjna cena Siroko to cena zwykła. Nikt nie kupuje Siroko czy innego Ekoi za pełną cenę. 50% w tych firmach to standard :)

 

O widzisz tego nie widziałem że Siroko mają wieczną promocje :D, a jak z jakością tych spodenek oraz z wkładką? Jest sens kupować w tej cenie? opłaca się? Siroko technologicznie i wkładką przeskakuje Van Rysela?

 

A może są jakieś inne godne polecenia spodenki w podobnej cenie na jazdy około 4h/4+?



#1212 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 10:25

Nie ma uniwersalnych dla wszystkich. Bierz Siroko i się przekonasz, czy pasują do tyłka. I tak potrzeba kilku par do rotacji. Moment na kupowanie różnych marek teraz niezły.

#1213 cryme

cryme
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 22:15

Nigdzie nie napisałem o uniwersalnych. Spytałem o jakość tych produktów, bo wolę kupić coś porządnego w sensownej cenie, a nie 10 par z aliexpress których nie będę używał.

 

Czy są jakieś modele spodenek na szelkach kolor czarny z "dobrą" wkładką do 250zł? Macie jakieś propozycje?

 

Wiem że z czasem sam dojdę do modelu/modeli które podpasują mi, póki co próbuję ogarnąć rynek na co zwracać uwagę a co sobie odpuścić.



#1214 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 22 wrzesień 2022 - 22:27

Do 250zł nie ma szans na dobrą wkładkę. Najtańsze dobre spodenki robi wg mnie Quest.

#1215 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 05:59

Jak Ci się nie spieszy to pod koniec roku często na forum jest robione grupowa zamówienie u jednego lub dwóch polskich producentów odzieży kolarskiej. Nie wiem jakie będą ceny w tym roku ( i czy ktoś się podejmie realizacji zamówienia) ale do 300 zł jest szansa kupić spodenki z Raso lub Verge (tak było w zeszłym roku). Sam jestem na kupnie spodenek ale chyba poczekam na takie grupowe zamówienie.



#1216 cryme

cryme
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 19:22

Do 250zł nie ma szans na dobrą wkładkę. Najtańsze dobre spodenki robi wg mnie Quest.

 

Rozumiem, czyli ewentualnie trzeba byłoby zwiększyć trochę budżet. Dzięki za podpowiedź!

 

Jak Ci się nie spieszy to pod koniec roku często na forum jest robione grupowa zamówienie u jednego lub dwóch polskich producentów odzieży kolarskiej. Nie wiem jakie będą ceny w tym roku ( i czy ktoś się podejmie realizacji zamówienia) ale do 300 zł jest szansa kupić spodenki z Raso lub Verge (tak było w zeszłym roku). Sam jestem na kupnie spodenek ale chyba poczekam na takie grupowe zamówienie.

 

Aż tak bardzo mi się nie śpieszy, widzę na stronach różne przeceny to myślałem że jest to ostatni gwizdek aby coś upolować w promocyjnej cenie. Z tym grupowym zamówieniem to fajny pomysł, będę musiał pośledzić trochę forum może pojawi się taki temat, a może już taki istnieje? Dzięki za podpowiedź!



#1217 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 wrzesień 2022 - 20:48

Ja pewnie będę coś organizował.



#1218 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 09 październik 2022 - 22:44

decathlon ma teraz promocję na bibsy Santini za jedyne 250 zł

jest to model z wkładką GIT Evo

wydaje się, że Santini szyje specjalnie dla deca, ponieważ są zauważalne różnice kolorystyczne z bibsami na stronie producenta

myślicie, że warto je zakupić, tzn. nie będą gorsze jakościowe od sprzedawanych w specjalistycznych sklepach, czy jednak lepiej odpuścić sobie?

 

https://www.decathlo.../_/R-p-X8663086


  • faraday lubi to

#1219 faraday

faraday
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 14 październik 2022 - 21:58

Tutaj opis wkładki według santini :

 

https://www.santinic...-evo-seatpad-60

 

wygląda sensownie dzięki za linka



#1220 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 23 październik 2022 - 13:02

Kupiłem sobie te Santini z Decathlona. Dziś pierwsze 70 km i jestem zadowolony. Wkładka dla mnie wygodniejsza niż w Quest Racing Aero. Przypomina mi wkładkę z najlepszych spodenek jakie miałem czyli z NewLine'ów.

W tym roku już pewnie żadnej dłuższej trasy w nich nie zrobię, ale zapowiadają sie OK. Szkoda, że mój rozmiar już wykupiony, bo w sumie wziąłbym drugą parę.





Dodaj odpowiedź