Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie Dla Rowerzystów


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 12 marzec 2015 - 13:42

Jeśli ktoś jeszcze się nie ubezpieczył, a ma to w planach to zapraszam http://naszosie.pl/2...la-rowerzystow/



#2 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2015 - 15:41

Z tym ostatnim już się tu rozprawialiśmy: http://szosa.org/top...ru/?hl=mysafety

 

Nie chce mi się sprawdzać, czy coś się zmieniło, ale radzę -w każdym przypadku- wnikliwie przeczytać OWU i wszelkie nieścisłości interpretować, jako w razie "W",  korzystne dla ubezpieczyciela.

 

A w ogóle to jest kilka wątków o ubezpieczeniach, po co więc zaczynać kolejny?



#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 12 marzec 2015 - 15:54

Sprawa prosta. Jeśli temat się nikomu nie przyda to admin zawsze może go zamknąć lub usunąć i po problemie. Fakt jest kilka wątków, rozwalonych po kilku działach. Bardziej myślałem, że przyda się to ludziom, którzy zaczynają dopiero zaglądać na forum.

 

Jeśli można to prosze admina o przeniesienie tematu lub podpięcie go pod odpowiedni wątek.



#4 oppona

oppona
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 16:19

Czy ktoś sie orientuje czy karta Euro26 Sport World obejmuje swoim OC zakres udziału w zawodach sportowych ?



#5 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:56

Dziś zrobiłem zakup pakiet bezpieczny rowerzysta w PZU, OC + NW za 29zł, odpowiednio kwoty do 10tys. zł i do 5tys. zł włączając jazdę za granicą.

Dla zainteresowanych - OC 10tys. + NW 10 tys. - koszt 44zł, OC 20tys. + NW 10tys. - koszt 58zł, OC 20tys. + NW 5tys. - koszt 43zł. Wszystkie te kwoty ubezpieczeń obejmują jazdę po Europie.

Jeśli masz mieszkanie ubezpieczone - obojętnie gdzie - to praktycznie też jesteś ubezpieczony w OC jako rowerzysta lub pieszy, Twoje dziecko jest ubezpieczone, jako narciarz chyba też ale nie pytałem o to. Warto chyba wziąć wówczas te NW nawet na najmniejszą kwotę bo na rowerze łatwo o kontuzję.



#6 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:32

Trochę wykopalisko, ale czy ktoś się może ostatnio ubezpieczał, możecie coś polecić?

#7 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maj 2018 - 21:24

Nie mogę polecić ale może przestrzec - wszystkim zainteresowanym ubezpieczeniem roweru w PZU - szczerze nie polecam. Wlasnie moj wniosek zostal odrzucony poniewaz, wg ubezpieczyciela nie spelnilem wymogow:

"W myśl § 2 pkt 2 poprzez wypadek rozumie się zderzenie się ubezpieczonego podczas jazdy rowerem z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami, przedmiotami, a także wywrócenie się rowerzysty w czasie jazdy"

Nie spelnilem poniewaz krawedz asfaltu w wyrwie w jezdni, uwaga, nie jest przedmiotem (przedmiot wg SJP to element świata materialnego) :D czyli krawedz asfaltu nie jest elementem swiata materialnego - jak to pokrzywilo moje kolo to chyba juz jakas wyzsza fizyka.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#8 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 09 maj 2018 - 05:12

Czyli mogłeś nie pisać, że wywróciłeś się przez wyrwe w jezdni tylko jako powód wpisać, że tak sam z siebie zaliczyłeś glebe? :) Właśnie mi się skończył okres ubezpieczenie, ale widzę że nie ma sensu przedłużać....na szczęście nie miałem okazji "skorzystać" z oferty w trakcie trwania umowy.



#9 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maj 2018 - 05:16

Cały problem polega na tym że się nie wywróciłem :) jeśli się wywróce to jest ok...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#10 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 09 maj 2018 - 08:46

To nie rozumiem co się stało. Miałeś oc, AC, nnw, czy co? Jak wyglądał twój wypadek/zdarzenie?

#11 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maj 2018 - 08:51

Miałem casco - zaliczyłem dziurę na rowerze - cudem ustalem i obyło się bez szlifu ale obręcz wygięta - ubezpieczyciel uznał że nie dostanę odszkodowania ponieważ ani się nie wywróciłem ani nie uderzyłem w żaden przedmiot - asfalt nie spełnia ich definicji przedmiotu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#12 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 maj 2018 - 16:49

Spróbuj napisać do zarządcy drogi. Słyszałem, że jak rozwalisz sobie coś w samochodzie na dziurach to należy się odszkodowanie. Może z rowerem też przejdzie.



#13 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 10 maj 2018 - 09:36

"W myśl § 2 pkt 2 poprzez wypadek rozumie się zderzenie się ubezpieczonego podczas jazdy rowerem z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami, przedmiotami, a także wywrócenie się rowerzysty w czasie jazdy"

 

Ale do wypadku nie doszło, jedynie do uszkodzenia obręczy. Pomijając jak miałeś zrobione koła, to krater w asfalcie tak czy siak nie jest przedmiotem. Pozostaje jedynie akcja do zarządcy tej drogi, który to może co najwyżej systemem szwedzkim załata dziurę na  następną wiosnę.


CykloOpole !!! :)


#14 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2018 - 09:37

A czym jest jak nie przedmiotem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#15 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 10 maj 2018 - 09:45

Dziura - ubytkiem w drodze, można sobie takową wykupić, ale zabrać ze sobą, schować do kieszeni,  wyrzucić w krzaki, lub położyć pod choinką  już nie :). Przedmiot to słupek, taczka, wiadro z gnojem, widły, łopata inny rozbity rower. Dziura - sprawa widoczna, ale już nie materialna w sensie rozumowania jako stricte przedmiot. Od takich spraw jest NNW.


CykloOpole !!! :)


#16 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 10 maj 2018 - 11:37

Jak dzielimy już włos na czworo. To on tej obręczy nie rozwalił w nie materialnej dziurze, tylko o krawędź materialnego asfaltu, wpadajac, bądź wpadajac z tej dziury 😀
  • Szymon89 lubi to

#17 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 10 maj 2018 - 13:10

To co dla nas jest oczywiste i niejednokrotnie dla naszego punktu widzenia, nie jest dla innych. Przedstawiciel ubezpieczyciela idzie za zapisem gdzie jasno wychodzi że dziura nie jest przedmiotem i d..a ( powyższe opisałem ich oczyma).  Nie wiem czy nie rozsądniej było wziąć bezpiecznego rowerzystę (OC +NNW) i wtedy  wyglądało by to zupełnie inaczej.


CykloOpole !!! :)


#18 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2018 - 13:12

Tylko bezpieczny rowerzysta OC + NNW nie zadziała w przypadku tylko uszkodzenia roweru. Wyrwa nie spowodowała utraty równowagi - tylko uszkodzenie koła.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#19 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 11 maj 2018 - 09:09

NNW - Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i często nie dotyczy to samego roweru. Trzeba by przeczytać co PZU w tym zakresie oferuje. W Hestii jak by mi ktoś usiadł na głupie  okulary to mam odszkodowanie, podobnie jak bym rop..ł koło na jakiejś dziurze itd. Gadania i kombionowania by zbędnego nie było, telefon do przedstawiciela, jest szkoda, bo był wypadek, uszkodzony sprzęt na dziurze. Z tym że zgłaszałbym to gdybym uszkodził np obręcz ( peknięcie), bo w innym przypadku bym sobie to z marszu naprawił zamiast się bawić w ciuciubabki.


CykloOpole !!! :)


#20 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2018 - 09:35

Właśnie mam uszkodzona obręcz - wgniotka na powierzchni hamujacej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź