Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta Do Pracy Magisterskiej


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 12:32

Witam, jestem studentem piątego roku fizjoterapii. Bardzo Was proszę o wypełnienie ankiety, którą będę potrzebował do pracy magisterskiej.

Temat ankiety to: "Ocena porównawcza dolegliwości bólowych kręgosłupa u osób uprawiających kolarstwo zjazdowe i szosowe." Chcę porównać jak to wygląda w świecie downhillu i szosy :)

Ankieta składa się z 30 prostych pytań, jest całkowicie anonimowa, a informacje w ten sposób uzyskane będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety nie zajmie więcej niż 3-5min.


Z góry dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety;) Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Link do ankiety:
http://www.ankieter....kiete/id/15558/

Pozdrawiam.



#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 marzec 2015 - 12:48

Źle zrobiona ankieta, sugerująca, że każdy ma dolegliwości bólowe.

Na pytanie "Czy występują u Pana/Pani dolegliwości bólowe kręgosłupa?" odpowiedziałem NIE. A mimo wszystko ankieta żąda wypełnienia pół: gdzie mnie boli, ile czasu i z jakiego powodu itd.

Trzepak 

"MAMIL"


#3 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 13:08

W prawdzie ankieta dotyczy osób, u których takie dolegliwości występują lub występowały - chcę porównać charakter bólów kręgosłupa u obu grup. To pytanie jest może troche nie właściwe, gdyż z góry założyłem, że takie dolegliwości wystepują u osoby wypełniającej ankiete.



#4 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 19 marzec 2015 - 14:20

Gdzie studiujesz, dziennie, zaocznie ?

 



#5 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 14:23

Studiuję dziennie na Uniwersytecie Jagiellońskim.



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 marzec 2015 - 14:37

To pytanie jest może troche niewłaściwe

Konsultowałeś ankietę z promotorem przed opublikowaniem ankiety? Znam przypadki, kiedy ludzie zbierali po 200 ankiet, a potem wszystko szło do śmietnika, bo ankieta miała wady.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 14:45

Tak jest, ankieta została zaakceptowana.



#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 marzec 2015 - 14:58

Ja bym nie zaakceptował. Największe zarzuty mam do:

  1. Wiek - dzielenie ludzi na tych do 41 i powyżej - widać z góry założone, że od 41 to starość ma prawo napierniczać w krzyżu
  2. Charakter sportu - chyba brakuje rekreacyjnego.
  3. Jak długo Pan/Pani jeździ jednorazowo na rowerze? - a jeśli jednorazowo jest różnie od godziny do kilku?
  4. Czy uprawiana dyscyplina sportu ma wpływ na aktualny stan Pana/Pani zdrowia? - coś mi wygląda, że zakłada się negatywny, a nie pozytywny wpływ na stan zdrowia.
  5. Co Pana/Pani zdaniem było przyczyną pojawienia się dolegliwości bólowych? -  krzywica kręgosłupa z dzieciństwa, no i co zaznaczyć?
  6. Jak często występuje ból? - Tylko jak za długo nie jeżdżę na rowerze!

Reszta pytań może być bez większych uwag ;-)


  • mikroos lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 marzec 2015 - 15:07

Oraz

- Czy w obrębie kończyn górnych lub dolnych występuje (można udzielić wielu odpowiedzi):
Brak możliwości wybrania "żadne z powyższych" lub podobnego, a wypełnienie obowiązkowe.

- Czy w trakcie występowania bólu korzysta Pan/Pani z pomocy specjalistów?
nie korzystam, nie leczę :)

Link do ankiety już zapewne pojawił się na innych forach tematycznych, więc na zmiany trochę za późno, ale tak postawione pytania będą wprowadzać w błąd przy wyciąganiu wniosków.
Z pracy wyjdzie, że 100% szosowców i zjazdowców odczuwa bóle w różnych częściach kręgosłupa mimo, że 30% nie odczuwa żadnych, ale leczą się wszyscy.

Trzepak 

"MAMIL"


#10 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 15:23

Dzięki za rady i uwagi, jak to wygląda z Waszej perspektywy;) Skonsultowałem i skorygowałem niektóre pytania - także w dalszym ciągu liczę na Waszą pomoc.



#11 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 16:24

Źle zrobiona ankieta, sugerująca, że każdy ma dolegliwości bólowe.

Na pytanie "Czy występują u Pana/Pani dolegliwości bólowe kręgosłupa?" odpowiedziałem NIE. A mimo wszystko ankieta żąda wypełnienia pół: gdzie mnie boli, ile czasu i z jakiego powodu itd.

 

Poprawiłem to - trochę też zmieniłem swoją koncepcje badania, tak więc zachęcam wszystkich chętnych do wypełnienia ankiety;)



#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 marzec 2015 - 16:36

Sekunda, jak to POPRAWIŁEŚ? Jednych przepytałeś przy użyciu jednej ankiety, a drugim zaserwujesz inną?

Kto w ogóle nadzoruje metodykę tej pracy? Uciekaj od promotora, który pozwala Tobie na coś takiego!

Zaznaczam: to nie jest atak na Ciebie, masz prawo nie wiedzieć. Ale takie badanie nie spełnia podstawowych kryteriów - a odpowiedzialność za metodykę w znacznej części spoczywa na promotorze.
  • patolog lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 16:38

Oczywiście zbieram wyniki od nowa.



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 marzec 2015 - 16:44

To może zrób to po bożemu i skonsultuj raz jeszcze cały kwestionariusz, skoro jest w nim tyle błędów? Przyciśnij promotora, łaski Tobie nie robi.

Koniec końców, na każdym forum będą Ciebie mieli dość, bo nie będą nawet wiedzieli, czy wysiłek włożony w pomoc Tobie przyniesie jakikolwiek efekt, czy też ankieta trafi na śmietnik.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 17:24

Po konsultacji, to już jest ostateczna wersja ankiety - przepraszam za zaistniałe zamieszanie, ale też dziękuję za rady.



#16 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2015 - 19:35

To nie do mnie pytania, bo po przeczącej odpowiedzi na pytanie 13 chyba nie ma sensu robić dalej. Ale z ciekawości zapytam, jakie znaczenie dla bólów związanych z jazdą na rowerze ma miejsce zamieszkania i wykształcenie? Czy po prostu w każdej, jaką widziałeś były o to pytania?



#17 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 19:49

To są elementy tak zwanej "metryczki", przydatne do późnejszej analizy wyników. Dzięki temu można porównać jak to się kształtuje w zależności od miejsca zamieszkania. Natomiast wykształcenie jest zmienną, od której też w pewnym sensie może zależeć wiedza na temat takich dolegliwości i także ich ewentualne wystąpienie (prewencja, przygotowanie do sezonu itp.)



#18 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 marzec 2015 - 20:11

Wypełnione. Teraz to niebo a ziemia

Trzepak 

"MAMIL"


#19 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 marzec 2015 - 22:22

Zrobione. Liczę na przedstawienie wyników ankiety :)

#20 Biker123

Biker123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 22:39

Nie ma sprawy;) Z chęcią przedstawię wyniki wraz z opracowaniem.





Dodaj odpowiedź