Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witamina K2


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marzec 2015 - 18:44

Ostatnio szukając informacji na temat cukrzycy.. natknąłem się na normalnie cudowną witaminę. Witaminę K2.

Wzmocnienie mięśni, poprawa stanu stawów, wzmocnienie kości, podwyższenie stopnia przemian energetycznych. W połączeniu z D3 mamy "tani" dopalacz na rozwój siły i ogólnej wydolności (wzrost testosteronu..) Z Omega3 super środek odchudzający i likwidujący złogi miażdżycowe.

W kontekście kolarstwa wydaje się ona panaceum na wszystko. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą witaminą?

Czy może kolejne cudowne artykuły (wujek Google znajduje ich masę, również po polsku) są "materiałami sponsorowanymi", a ich wyniki należy dzielić na 10 albo i więcej?

#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 marzec 2015 - 19:45

Ja miałem.

 

Będąc we wojsku (jakieś 27 lat temu) była tylko jedna witamina K. Otóż na początku dostawaliśmy niezły wycisk, tak że człowiek momentalnie zjeżdżał z wagi, ciągle był słaby, apatyczny, - typowe przetrenowanie. Po pierwszej przepustce, jeden z kolegów, którego mama była pielęgniarką, zaczął przywozić zapasy właśnie witaminy K. 

 

Efekt - lepsza regeneracja, więcej energii, ale .... po tej witamince każdy, kto ją brał (była tania i sami ją później kupowaliśmy), mógłby w każdym momencie zjeść konia z kopytami. Chyba podkręcała przemianę materii i cały czas byłem głodny. Dochodziło do tego, że na stołówce napychało się kieszenie chlebem (tego było pod dostatkiem) i podjadałem pomiędzy posiłkami. Bez tego byłoby ciężko przetrwać np. od śniadania do obiadu, bo po 1,5 godz. po posiłku czułem straszne ssanie w żołądku, choć jadłem jak to mówią "do oporu".. 

 

Bardzo dobrze to pamiętam.

 

Takie są moje doświadczenia z witaminą K - pomogła mi i kumplom, którzy też ją brali, przetrwać ciężkie ściganie w pierwszym okresie służby.

 

Obserwacji prozdrowotnego działania witaminy K oczywiście nie prowadziłem.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 19:46

Polecam zainteresować się wywiadami z Jerzym Ziębą, na YT są. Sporo mówi o prawidłowej suplementacji. Wydał też książkę w której sporo wyjaśnia.

 

Pozdrawiam



#4 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 13:15

Polecam zainteresować się wywiadami z Jerzym Ziębą, na YT są. Sporo mówi o prawidłowej suplementacji. Wydał też książkę w której sporo wyjaśnia.

 

Pozdrawiam

Miałem też o nim pisać. Żona z racji wykształcenia/zaintresowania (jeżdżąc na orbitreku) słuchała jego opowieści na YT, a ja przy okazji.



#5 michal_lisu

michal_lisu
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądWawa

Napisano 02 listopad 2015 - 11:26

Dokładnie, Zięba - facet ma po prostu słuszne intencje :)



#6 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 16:16

Dokładnie, Zięba - facet ma po prostu słuszne intencje :)

Tylko słuchając go odechciewa się chodzić do "konowałów" lekarzy.



#7 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 03 listopad 2015 - 06:52

Tu też jest sporo o różnych witaminkach http://www.akademiawitalnosci.pl/. Cukrzycę podobno można wyleczyć tą dietą http://www.poradnikz...iej_41939.html. Mi cukier po tej diecie spadł ze stu kilkudziesięciu na czczo do 90 więc chyba działa.



#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2015 - 14:17

Cukrzycy żadnego typu nie da się wyleczyć, ponieważ dieta nie leczy komórek odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Można jedynie zmniejszyć ich obciążenie w przypadku cukrzycy typu 2.
  • Prozor lubi to

#9 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 03 listopad 2015 - 18:47

_____Tak na marginesie. Min. insulina do wstrzyknięc jest urzywana przez ludzi, którzy nie są chorzy, a upprawiaja ciężką atletyke, bodybulding, w celu poprawy osiągów.



#10 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 04 listopad 2015 - 09:04

Cukrzycy żadnego typu nie da się wyleczyć, ponieważ dieta nie leczy komórek odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Można jedynie zmniejszyć ich obciążenie w przypadku cukrzycy typu 2.

Całe szczęście, że o tym nie wiedziałem bo pewnie bym nie spróbował.



#11 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 listopad 2015 - 10:15

A co ma witamina K do nielegalnego szprycowania się insuliną w celu uzyskania przyrostów masy mięśniowej?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#12 klaksonik

klaksonik
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 marzec 2016 - 10:48

Używacie suplementów z witaminą K2 czy samą suplementujecie?


  • Zurek lubi to



Dodaj odpowiedź