Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stary Rower Jako Lokata Kapitału


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 21:19

Niektóre stare samochody to doskonała lokata, jednak trzymanie ich to spore koszty - jak to się ma do starych rowerów?

Dzięki

#2 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 22:26

Tutaj podobnie jak z każdym przedmiotem będacym celem uwagi ludzi którzy nastawieni są takowe zbierać, czy chociazby interesować, jednak należy pamiętać, że rowery to dziedzina dość obszerna, napewno przybierać na wartości będą rowery historyczne( np wojskowe), rowery związane z historią danego okresu i rowery majace swoją udokumentowaną historię, oraz produkty z tzw wyzszej półki. Mowa tu oczywiście o stanach jak najlepszych i oryginalnych( takie jak wyszły z fabruki) - oczywiście sa wyjątki od normy, ale to już sa szcegóły kótre sie poznaje wraz z wtajemniczeniem w daną tematykę.


CykloOpole !!! :)


#3 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 05:15

Dziękuję za informację trochę trudny temat jednak na auta znacznie większy rynek a szkoda

#4 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwiecień 2015 - 20:02

Np. takie ramy Cinelli Laser są sprzedawane na zachodnich portalach aukcyjnych za bardzo duże kwoty. I raczej nikt na nich nie jeździ lecz raczej wiesza na ścianie.



#5 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 20:46

Podobnie jak niektóre produkcje Panów Rychtarskiego i Orłowskiego



#6 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 03 kwiecień 2015 - 07:53

Np. takie ramy Cinelli Laser są sprzedawane na zachodnich portalach aukcyjnych za bardzo duże kwoty. I raczej nikt na nich nie jeździ lecz raczej wiesza na ścianie.

 

                                Przyczyna tego jest nie tylko marka, ale także materiały z których są wykonane, czyli stal, rurki najwyższej jakości, no i tytan którego ceny (rowerów używanych) trzymają się w dość dobrej kondycji.



#7 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 03 kwiecień 2015 - 14:39

Niektóre stare samochody to doskonała lokata, jednak trzymanie ich to spore koszty - jak to się ma do starych rowerów?

Dzięki

 

Zastanów się jaka może być lokata w przedmiot produkowany w tysiacach egzemplarzy? Stoi to to potem na allegro  w cenach po kilkaset zł. Przedmiot kolekcjonerski  cechuje się kilkoma wyróznikami . nie chce mi się juz wykładu robić na ten temat ale w przypadku rowerów to jeśłi myśleć o kolekcji to tylko rowery po znanych zawodnikach (najlepiej z cerytfikatem), poszczególne limitowane serie i generalnie rowery związane z jakimiś przełomowymi wydarzeniami. Resztą nie warto zawracać sobie głowy bo rynek kolekcjonerski właściwie nie istnieje  a jeśli już to stopa zwrotu z np 20 lat jest porównywalna do  lokaty bankowej. Nikt ci nie kupi seryjnego roweru za dużą kase tylko dlatego ze jest drogi i dobrze zachowany. Jeśłi nie ma wartosci dodanej to bedzie to zwykły przemiot użytkowy



#8 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 17:26

Oj, mało wiesz kolego. 



#9 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 18:23

dziękuje za odpowiedzi ale zgadam się ze zdaniem kol. wunderfaust

i w mojej ocenie temat został wyczerpany

nie ważne co nam się wydaje ale ważnie jakie są realia rynku śledząc pewną markę samochody lata prod 1984-1991 niektóre modele zyskały na wartości ponad 100% jest ich coraz mniej na allegro a na mobile są coraz droższe a zakup "uszanowanego" egzemplarza staje się coraz trudniejsze w przypadku rowerów wydaje mi się że nie ma aż tak dużego popytu ani podaży

 

nie namawiał bym na weryfikowanie moich obserwacji na temat owych samochodów ale oczywiście potrafię to udokumentować jeśli kogoś to interesuje aby nie zaśmiecać wątku proponuję wyjaśnić to na p.w.

 

jeśli macie konkretne przykłady ofert sprzedaży rowerów które mogą być ową lokatą kapitału chętnie poproszę linki takich ogłoszeń,

ew. możemy prześledzić rynek osób poszukujących takich ofert kupna



#10 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:26

Cinelli Laser - wersja współczesna - za naście lat będzie warta znacznie więcej niż obecnie, magia linii modelowej. Starsze wersje, na stali osiągają pułap cenowy zabytkowych aut

http://www.ebay.com/...=item2344108d77

 

Trochę Colnago:

http://www.ebay.com/...=item463767562a

http://www.ebay.com/...sd=221714037065

http://www.ebay.com/...sd=221714037065

 

nawet z Polski

http://www.ebay.com/...=item19fd7e7b07

 

Reszta na ebayu. Cinelli, Colnago, De Rosa, Klein itp.. Patrzeć na allegro nie ma sensu, polski rynek, a raczej stodoły byłych trenerów, magazyny upadłych klubów zostały już praktycznie wyprzątnięte z co ciekawszych smaczków. Część została u pasjonatów, większość, raz dwa ze sporym zyskiem została sprzedana najczęściej na zachód. Polecam popatrzeć na to co czasem sprzedawał Bicicletta. Kiedyś udało mi się wyciągnąć od lokalnego trenera kilka torowych ram, dwie były w stanie NOS - Romety Super. Stopa zwrotu inwestycji była spora. Nie jest to łatwy temat, bez znajomości historii sprzętu rowerowego wykraczającej daleko poza sprzęt komercyjny i przede wszystkim znajomości odpowiednich ludzi - nie da rady działać na dłuższą metę.

Czasem trafiają się zabawne historie wynikające z nieświadomości sprzedających. Niedawno na olx.pl pojawił się komplet szczęk hamulcowych Campagnolo Delta, poszły za 200 zł, choć są warte spokojnie 5-6 razy więcej.

http://olx.pl/oferta...html#e01637a24c


  • kaido2 lubi to

#11 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:58

ciekawe sprzęty

 

dziękuję



#12 bartglod

bartglod
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 kwiecień 2015 - 12:19

Z. Mojego skromnego doświadczenia mogę dodać, ze w Polsce póki co rynek zabytkowych rowerów prawie nie istnieje. Nie ma - póki co - tradycji rowerowych jak w Francji, Italii czy Holandii. Mało ludzi zna wielkie marki z zachodu. U nas była i jest moda np. na Colnago. Pewnie tylko dlatego że na nich jeździła polska kadra. I każde Colnago zawsze się sprzeda. Mam nadzieje, że za sprawą sukcesów naszych kolarzy, wróci moda na ten sport i co za tym idzie zrobi się rynek na stare sprzęty. Popatrzcie na ebay tam handel kwitnie. Sam mam w swojej kolekcji kilka okazów które czekają na renowację. Kupione na olx, allegro za grosze bo nikt nie zna takich marek jak Mercier, Allegro czy opisywany przeze mnie Zieleman.

#13 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 05 kwiecień 2015 - 13:04

Akurat z Łodzi jest kilka osób, które mają świetne kolekcje, choćby wszelkie wersje Rometa Super.



#14 bartglod

bartglod
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 kwiecień 2015 - 13:35

Masz rację. Generalnie w całej Polsce są takie kolekcje. Szkoda tylko że stoją w domach i garażach. Fajnie gdyby były jakieś wystawy, wyścigi retro gdzie można by się pokazać. Przynajmniej w łodzi tego nie ma.

#15 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 05 kwiecień 2015 - 17:08

Zorganizuj coś takiego, nie licz na innych.



#16 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 05 kwiecień 2015 - 17:46

Gdzieś widziałem na forum serwis w Częstochowie który składa takie niestandardowe projekty, kojarzycie go?

Ew. Poleccie jakieś materiały abym mógł zdobyć trochę wiedzy
Chodzi mi po głowie taki retro projekt

#17 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 05 kwiecień 2015 - 18:46

http://www.rowery-se...wa.pl/page1.php



#18 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:25

Dzięki fajne tam mają sprzęty



Dodaj odpowiedź