Skocz do zawartości


Zdjęcie

Riot!app - Aplikacja Społecznościowa, Wasze Wsparcie, Wasza Walka O Lepsze Jutro

rowery ścieżki rowerowe sport przyszłość młodego pokolenia wyścigi promocja

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chomic

Chomic
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:35

Cześć,

 

wiem, że temat nie związany z kolarstwem, choć przyszła aplikacja może być również wykorzystana do celów społecznościowych związanych z tematyka rowerową (np. walka o budowę ścieżek rowerowych, infrastrukturę sportową zamiast kolejnych supermarketów, etc.) proszę Was kolarzy, o zapoznanie się z poniższym opisem i rozpowszechnienie wśród swoich znajomych tematyki związanej z aplikacją Riot!App. Na razie temat promujemy poprzez KickStartera:

 

https://www.kickstar...?ref=nav_search

 

ale już niebawem ruszamy na www.PolakPotrafi.pl  (przygotowujemy się do promocji app'ki).

Oczywiście jako kolarz-amator myślę już, jak zarazić Was kolarzy poniższą tematyką.

 

 

W roku 2011 Zespół Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, na czele z ministrem Michałem Bonim opracował raport "Młodzi 2011". My, pokolenie 18-30latków, zostalismy według raportu określeni jako nowa siła napędowa nie tylko gospodarki, ale i diametralnych zmian społecznych. Kiedy już zaspokoimy własne, podstawowe cele konsumpcyjne, mamy zacząć inwestować we wspólnotę, w cele pozakonsumpcyjne, w "być", a nie "mieć". 
 
Mimo, iż od ukazania się raportu minęło kilka lat, nie ujawniła się żadna większa inicjatywa, protest, nie pojawił się żaden ważniejszy ruch społeczny Młodych. Specyficznym wyjątkiem był Ruch "Nie dla ACTA", kiedy Młodzi wyszli na ulicę nie w obronie kwestii dotyczących pracy czy płacy, ale w imię wolności Internetu.
Niestety, współczesny obraz nas, Młodych Polaków to obraz skrajnej apatii. Nie uczestniczymy w życiu społecznym, nie przynależymy do żadnych organizacji. Interesuje nas jedynie szansa na kredyt mieszkaniowy (byle nie we frankach), szczytem marzeń jest wygodna praca w korporacji. Sam Raport Boniego stwierdza: "dzisiejsza młodzież to nie jest pokolenie, które chce zasadniczo zmienić świat, raczej chce się do niego zaadoptować", "nie ma w nas potencjału buntu lub nawet organicznej chęci zmiany rzeczywistości".
 
Ale gdyby pojawiło się narzędzie, którego my, Młodzi, chcielibyśmy używać ?Narzędzie, które byłoby na tyle proste i funkcjonalne, że podpisanie petycji czy wsparcie lokalnej inicjatywy byłoby czystą przyjemnością ?
Każdy z nas, Młodych, nosi w kieszeni/torebce niezwykle potężne narzędzie obywatelskiego nieposłuszeństwa - telefon komórkowy !
To dzięki niemu i serwisom społecznościowym (Facebook, Twitter) powstały ruchy Occupy Wall Street i Indignados, to dzięki niemu Młodzi wyszli na place i ulice Tunezji, Egiptu, Hiszpanii czy Islandii. 
 
Narzędziem, które pozwoli nam, Młodym na wspólne wpływanie na rzeczywistość społeczną, polityczną i gospodarczą będzie aplikacja mobilna Riot! (wsparta serwisem www).
Aplikacja Riot! nie będzie zwykłym serwisem społecznościowym (jak Facebook), ani serwisem błyskawicznej wymiany informacji (jak Twitter). Będzie przyjazną i funkcjonalną platformą organizującą inicjatywy Młodych (i tych starszych). To w końcu my, Młodzi, będziemy aktorem i współuczestnikiem wydarzeń społecznych !
Darmowa aplikacja Riot! będzie dostępna pod polską domeną riotapp.pl, a w miarę rozwoju także pod domeną europejską riotapp.eu oraz międzynarodową riotapp.org. Będzie ją także mozna pobrać w Appstore , Google Play i innych serwisach udostępniających aplikacje WEB, iOS i Android.
Użytkownik aplikacji (i serwisu www) rejestrując się (jako osoba prywatna, organizacja, firma) będzie wybierał obszary, które go interesują (sprawy społeczne, polityka, gospodarka, ochrona środowiska, prawa zwierząt itd.). Na tej podstawie będzie otrzymywał bieżące powiadomienia dot. inicjatyw związanych z daną dziedziną. Dzięki geolokalizacji otrzyma informację, jakie wydarzenie odbędzie się w pobliżu miejsca, w którym aktualnie się znajduje.
Użytkownik utworzy grupę znajomych zainteresowanych tym samym obszarem działań, utworzy wydarzenie (petycję, protest, zbiórkę pieniędzy itd.). Informację na temat wydarzenia otrzymają osoby znajdujące się w pobliżu lub firmy/organizacje/osoby deklarujące wsparcie inicjatyw z danej dziedziny.
Użytkownik będzie miał do dyspozycji chat i tablicę aby na bieżąco informować o konkretnym wydarzeniu.
Jedną z funkcjonalności aplikacji Riot! będzie "skarbonka", a więc narzędzie pozwalające na szybkie wsparcie finansowe danej inicjatywy za pomocą płatności sms premium.
Petycje podpisane dzięki aplikacji Riot! zostaną automatycznie (po osiągnięciu wymaganej liczby podpisów) przesłane do odpowiedniej instytucji/organizacji.
Informacje o ważniejszych wydarzeniach zostaną automatycznie przesłane mediom.
Wszystko to podane zostanie w przyjaznej i funkcjonalnej oprawie.
 
 
Jeśli będą pytania - zapraszam do dyskusji. Liczę na wsparcie naszego kolarskiego świata :)
Oczywiście jeśli również macie pomysł na rowerowe stroje związane z Riot! zapraszam do współpracy!
 
Pozdrawiam,
Grzesiek
 
 


#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:19

Cieszę się, że mam już ponad 30 lat, bo nie muszę sobie zawracać głowy zmienianiem świata przy pomocy androidowej aplikacji.
  • Prozor, Kekacz i Koniunl lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 Chomic

Chomic
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:10

Też się cieszę, że nie musisz sobie zawracać głowy zmienianiem świata. Akceptuj go.

Teraz już tylko z górki ;)

 

Mam nadzieję, że będzie tyle samo przeciwników co i zwolenników naszego projektu.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 



#4 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:58

      Riot kojarzy mi się z zamieszkami w UK.


  • Prozor lubi to

#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 kwiecień 2015 - 22:27

Przepraszam, ale to forum o kolarstwie a nie jakiś wykop!
  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 kwiecień 2015 - 08:24

A mi się kojarzy z Pussy Riot.

A zresztą, czy to ważne jaki bunt, cipek czy nie, to ogłoszenie powinno znaleźć się w Offtopic, a nie w Ogólne.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 09:47

Jak ja nie znoszę ścieżek rowerowych. Zmuszają mnie do jazdy po krzywym asfalcie, wijącym się jak węgorz w okolicach przejść dla pieszych, przystanków i innych rzeczy tym podobnych, poprzecinanym gęsto bocznymi uliczkami, dojazdami do posesji, upstrzone studzienkami kanalizacyjnymi i telefonicznymi. A wszystko doprawione pieszymi, którzy dzięki 25-leciu wolności mają wszystkich innych w duuuużej pogardzie i człapią całą szerokością. Na koniec szczypta kierowców parkujących swe bolidy gdzie i jak popadnie. Miałbym jeszcze popierać ich budowę, po to by policjanci chcąc wyrobić statystyki mogli mnie łapać, kiedy tylko postanowię z nich nie korzystać?

Riot ma znaczenie mocno pejoratywne. Może nie w Polsce, gdzie znajomość języka angielskiego jest ograniczona, a naród łyka wszystko co obcobrzmiące. Na użycie nazwy "ZamieszkiApp" nie starczyło odwagi? Zalatuje mi anarchistami, a z nawet bezrefleksyjnego słuchania "The Exploited" i "Smar SW" w zeszłym wieku już wyrosłem.

Wspieranie inicjatyw nieposłuszeństwa obywatelskiego SMSami premium? "Ne ma glupaka" jak powiedział marynarz w knajpie w "Jak rozpętałem II wojnę światową". Za moje pieniądze mogą pić tylko osoby, które znam osobiście.
  • Prozor, haligówka i RoadBikeRider lubią to

Trzepak 

"MAMIL"


#8 Chomic

Chomic
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 18:10

Panowie,

 

jeśli kogoś tak mocno uraził temat w kategorii Ogólne to proszę moda o przeniesienie tematu do Offtopic (mea culpa!)

 

Riot!App to nie tylko bunt, ale w głównej mierze app'ka służąca inicjatywom obywatelskim. W naszym projekcie Riot! to nie Zamieszki ale bunt.

 

Kolego Kekacz, do czego miało starczyć nam odwagi ? Jak sam piszesz "...znajomość języka angielskiego jest ograniczona, a naród łyka wszystko co obcobrzmiące". Poza tym app'ka ma być międzynarodowa a nie tylko polska, więc nazwa w języku używanym na całym świecie. 

 

"Wspieranie inicjatyw nieposłuszeństwa obywatelskiego SMSami premium?" Czytasz bez zrozumienia, skarbonka ma nie służyć do wspierania nieposłuszeństwa obywatelskiego, ale służyć do wspierania inicjatyw społecznych.

 

Pozdrawiam i dzięki za komentarze :)

 

P.S. Jako kolarz jesteś przeciwnikiem ścieżek rowerowych? Pozazdrościć takiej postawy prawdziwego rowerzysty! ;)



#9 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 17 kwiecień 2015 - 19:18

No i tu wychodzi jak bardzo nie wiesz do jakiej grupy ludzi się zwracasz. Każdy zdrowo myślący użytkownik roweru szosowego będzie przeciwny ścieżkom rowerowym, albo raczej zapisanemu w prawie przymusowi jazdy po niej, bo dla takich rowerów jest to obiekt zwyczajnie niebezpieczny. Ścieżki to świetny pomysł na wycieczki z kocem i ciastkami na majówkę, albo żeby pojechać na zakupy, ale już nie na jazdę z prędkościami rzędu 35-40km/h, co jest domeną rowerów szosowych. Jak jadę trekkingiem cieszę się ze ścieżek, jak tnę na szosie, przeklinam je. Proponuję zaznajomić się ze środowiskiem kolarskim, które nieco różni się od ogółu rowerzystów i dopiero później kierować oferty. Nie wesprę tej inicjatywy. Mój młodzieńczy bunt przeciw wszystkiemu dookoła zastąpiła postawa "A dajcie mi święty spokój. Bo w ryj".
  • Kekacz i mikroos lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rowery, ścieżki rowerowe, sport, przyszłość młodego pokolenia, wyścigi, promocja