Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co Wlać Do Bidonu ? Ranking Suplementów


72 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kornel24

Kornel24
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 02 maj 2015 - 13:22

Witam wszystkich ,którzy poszukują suplementów do bidonu, przygotowałem porównanie 5 suplementów popularnych wśród kolarzy http://co.larstwo.pl/?p=27  zapraszam również wszystkich do odwiedzania mojej strony, pojawi się tam więcej tego typu testow, porównań, poradników.



#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 maj 2015 - 12:41

Piszesz, że dobry skład bo 40g węglowodanów. 40 na 100, 40 na 50 czy jak? Jak na podstawie zawartości % węglowodanów można oceniać skład, skoro wszystkie produkty na rynku mają 90-95g węgli na 100g proszku?

 

Zawsze się zastanawiałem co jest tego magicznego w drogich izotonikach kosztujących ~100zł za kg, co daje im przewagę, że nie kosztują 20zł/kg jak zwykłe carborade, które ja stosuję. %węgli ten sam, też są minerały. Podobnie jak z batonikami - w Lidlu taki kosztuje pewnie 1zł, a te pro co najmniej 5zł.



#3 piotrek_poz

piotrek_poz
  • Użytkownik
  • 130 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 maj 2015 - 13:00

Ja od niedawna, wlewam do bidonu VITALMAX Ionto Drink Vitamin :). Jest dużo smaków i mój ulubiony jeśli chodzi o napoje wiśniowy. Cena jest też odpowiednia bo litr kosztuje 33 zł, a starcza na 60 L. Smak też jest dobry, nie zakleja buzi. Wcześniej miałem kilka saszetek Activlabu ISOdrink, też był Ok. Lecz Vitalmax ma lepszą cenę. Może skład gorszy, ale nie ma co cudować przy amatorce. Artykuł ciekawy zawsze przyda się w wyborze izotonika.



#4 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 maj 2015 - 18:44

https://www.youtube....h?v=Pczt3JFR1mQ

 

Bardzo lubię jego  filmiki, gość ma duże doświadczenie praktyczne - może nie z treningów, a z dalekich wypraw rowerowych, ale na pewno wie o co chodzi. 

 

Sorry - już poprawiłem


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#5 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 03 maj 2015 - 18:45

@robo - popraw link. Ten kieruje na główną stronę YT.



#6 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 maj 2015 - 18:48

 

Teraz lepiej  ;-)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 maj 2015 - 16:30

Inoto może ma i lepszą cenę, może i starcza na 60 litrów, ale przeanalizuj skład, tak na prawdę w tych 60 litrach będziesz miał wodę z aspartanem, sztucznym aromatem i śladową iloscią innych substancji. NIE polecam!

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 445 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 04 maj 2015 - 19:32

A co polecasz?

#9 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 04 maj 2015 - 21:38

Przyznam że nie rozumiem co złego jest w wodzie takiej czystej, od początku sezonu jeżdzę na czystej i po pierwsze nie czuje żebym był odwodniony po prostu pije często regularnie ale małe łyki i jest super, po drugie jak skończy mi się bidon to wystarczy hydrant i spowrotem mam picie pod korek, po trzecie przekonałem się że szczególnie w gorące dni izotoniki z proszku nie są dobre gdyż zasłodziłem się do tego stopnia że organizm się zbuntował i usunął izotonik w postaci srogiego pawia. Jesli chodzi o węglowodany w piciu stosuje glukoze sprzedawaną w 75g opakowaniach, takie opakowanie rozrabiam na ok 0.5l wody i to jest mój zapasowy power, a jak ktoś serio chce izotonik to proponuje coś naturalnego czyli; woda 0.5l+szczypta soli+ łyżka miodu+ pół wyciśniętej cytryny, dobre, bez chemii, nawadnia i smakuje.



#10 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 04 maj 2015 - 22:12

I jeśli na tym masz zamiar pogonić przy plus 25 ostre kilka godzin treningu to albo masz mega organizm i marnujesz się jako amator albo uprzedź wcześniej rodzinę jaką trasą jedziesz co by Cię znaleźli jak padniesz. Woda z miodem i cytryną mogą być na spokojne i średnio mocne treningi ale przy mocnych treningach szczególnie przy upalnej pogodzie lepiej dobrze się nawadniać porządnym izotonikiem.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka


  • mess i Prozor lubią to

#11 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 04 maj 2015 - 22:15

Przyznam że nie rozumiem co złego jest w wodzie takiej czystej,

..........

a jak ktoś serio chce izotonik to proponuje coś naturalnego czyli; woda 0.5l+szczypta soli+ łyżka miodu+ pół wyciśniętej cytryny, dobre, bez chemii, nawadnia i smakuje.

Nie ma nic złego - jakoś tam nawadnia, ale nie dostarcza w odpowiednim tempie traconych elektrolitów, no i węglowodanów.

 

......

 

Każdy może sobie zrobić napój, no właśnie, ale czy to będzie izotonik ? - żeby wyszedł, to trzeba trafić ze składem. Jak będzie cieniutki (za mało dodatków) to będzie hipotonikiem, czyli tak jak woda - nawadnia, ale nie dostarcza elektrolitów i węglowodanów, a jak się przedobrzy, to będzie hipertonikiem, który wręcz odwadnia, choć dostarcza i elektrolity i węglowodany, czyli daję energię. Dodatkowo hipertonik zalega w żołądku podczas wysiłku i może powodować sensacje żołądkowe, o czym niektórzy mogli się przekonać biorąc carbo do bidonu na trening.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#12 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 maj 2015 - 20:53

czy używał ktoś może napojów, batonów, żeli z decathlona http://www.decathlon...napoje-witaminy

chodzi mi głównie o ich markę Aptonia



#13 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 maj 2015 - 21:40

Ja miałem izotonika w proszku w tej puszce, zakręcanym jakby "bidonie".

Działał dobrze, nie widzę różnicy pomiędzy nim, a Olimpem IZOplus, skład moim zdaniem też OK. Rozcieńczany wg etykiety całkiem wydajny.

W smaku dobry, żadnych "rewolucji" żołądkowych.



#14 MiroPL

MiroPL
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 21 maj 2015 - 12:10

Przeważnie robiłem wodę z miodem i cytryną ale jestem ciekawe, czy opłaca się kupować Oshee lub Powerade? 


Mój rower: Trek Madone 2.1 2014 


#15 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 21 maj 2015 - 12:22

Nie opłaca się. Lepiej, zdrowiej i taniej wychodzi w proszku.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#16 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 21 maj 2015 - 12:47

czy używał ktoś może napojów, batonów, żeli z decathlona http://www.decathlon...napoje-witaminy
chodzi mi głównie o ich markę Aptonia

Używam izotoniku ISO w płynnym koncentracie, kupiłem głównie ze względu na promocję, bo za opakowanie na 18 l napoju zapłaciłem 15 zł, ogólnie jest spoko, ale jeżdżę raczej amatorsko. ISO Plus ma dużo lepszy skład (więcej witamin i minerałów).

#17 litespeed

litespeed
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 21 maj 2015 - 16:16

 czy opłaca się kupować Oshee lub Powerade? 

Koncernowe przereklamowane siuśki. Ja używam tego do mycia opon (jak dostanę gdzieś butelkę na wyścigu) :D



#18 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 22 maj 2015 - 08:53

Jak ktoś lubi aspartam to może pić powerade i oshee :) Sam kiedyś piłem Oshee, ale zobaczyłem skład i podziękowałem. Zastanawiałem się kiedyś nad izotonikiem Nutrend'a, ale w składzie za duzo sztucznych słodzików w tym aspartam.

Zostaję przy Isostarze mimo że tani nie jest.



#19 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 22 maj 2015 - 11:08

SIS albo High5

 

żadne carbo, izoplusy i izostary nie mają porównania


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#20 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 maj 2015 - 11:35

A w czym konkretnie są lepsze?





Dodaj odpowiedź