Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Kupić Opony?


4760 odpowiedzi w tym temacie

#4221 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 06 grudzień 2019 - 12:18

A co myślicie o 5000 Conti na szosę, z systemem dętkowym oczywiście ?

https://szosa.org/to...rand-prix-5000/


  • dmxzor lubi to

#4222 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 21:09

Na kolejny sezon jednak pójdę w Schwalbe One zamiast obecnych Conti GP4000. I tak wertuję teraz neta i jest sporo tych modeli i nie mogę się odnaleźć. Możecie podać proszę kontretny model 700x25C w systemie dętkowym? 

 

 

Coś takiego będzie ok? 

https://www.rowertou...zmiar-700-x-25c

Tylko nie mogę znaleźć jaki tu jest wentyl. Potrzebuję Preste 60 mm. 



#4223 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 grudzień 2019 - 21:30

Skoro opona, to przecież dętkę kupujesz osobno, więc gdzie chcesz szukać informacji o wentylu? ;) Poza tym piszesz o One, a wklejasz link do Pro One ;)
 
Dętkową One znajdziesz tu: Schwalbe One, z kolei tu Pro One: Schwalbe Pro One
  • Bzyk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4224 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 22:01

Maskara z tym wentylem. Chyba już późna godzina i sam nie ogarnąłem co piszę 😂
Co do oponki, to mogę wrzucić Pro One na dętce? Jakoś boję się pójść w TL, że potem kupa roboty z tym będzie. Pewnie niepotrzebnie?

#4225 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 grudzień 2019 - 22:12

Tak, możesz Pro One używać z dętką, każdego tubelessa również.


  • Bzyk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4226 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 22:36

Ok, dziękuję bardzo. Jeszcze powalczę ze sobą w międzyczasie czy nie przejść na TL. W sumie lubię testować nowości :)

#4227 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 00:13



Jeszcze powalczę ze sobą w międzyczasie czy nie przejść na TL. W sumie lubię testować nowości :)

Przechodź Na wiosnę zalewam mlekiem te właśnie opony ichniejszym uszczelniaczem Doc Blue. Ciekawe czy nasze doświadczenia by się pokryły

#4228 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 04:31

Co jeszcze potrzebuję prócz uszczelniacza? Wentyle i taśmę? Coś konkretnego kupować czy byle co?

#4229 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 06:41

Ok, dziękuję bardzo. Jeszcze powalczę ze sobą w międzyczasie czy nie przejść na TL. W sumie lubię testować nowości :)


Ja przeszedlem na Conti 5000TL i juz nie zaloze detek :) bezawaryjne rozwiazanie
  • Bzyk lubi to

#4230 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 07:11



Co jeszcze potrzebuję prócz uszczelniacza? Wentyle i taśmę? Coś konkretnego kupować czy byle co?


Wentyle, taśmę i opony Jeśli chodzi o taśmę to w mtb dobrze się sprawdziła u mnie GorillaTape (pamiętaj tylko o odpowiedniej szerokości), a wentyle kupiłem najtańsze Rubena i też się sprawdziły. Do szosy jednak kupiłbym ze względu na wyższe ciśnienia coś solidniejszego.
  • Bzyk lubi to

#4231 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 07:24

Dobra, przekonaliście mnie 😀. Teraz mam sporo urlopu, to w tym czasie postaram się przekonwertować. 

Dzięki Wam. 



#4232 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 19 grudzień 2019 - 07:36

Jeśli nie masz zamiaru jeździć do wiosny na szosie, to polecam wstrzymać się z zalewaniem mlekiem.


  • Prozor lubi to

#4233 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 07:41

Dobra, przekonaliście mnie 😀. Teraz mam sporo urlopu, to w tym czasie postaram się przekonwertować.
Dzięki Wam.


Jakie masz kola? Wiekszosc nowych opon Tubeless wymaga felg z „hakiem” czyli hooked, na rynku jest sporo kol bez haka tzw hookless. Hooked jest lepsza opcja do szosy gdzie cisnienie jest wyzsze.

#4234 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 07:54

Chikoshou, latam cały czas. Tylko zastanawiam się czy nie będzie mi szkoda nowych opon na takie waruny.

KMQ, mam No Limited Race 50. Na szybko szukałem czy są TL i nie znalazłem info. Aczkolwiek przy zamawianiu pytał mnie gość czy taśmę pod dętki czy TL założyć, więc chyba nie będzie z tym problemu.

#4235 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:12

Chikoshou, latam cały czas. Tylko zastanawiam się czy nie będzie mi szkoda nowych opon na takie waruny.

KMQ, mam No Limited Race 50. Na szybko szukałem czy są TL i nie znalazłem info. Aczkolwiek przy zamawianiu pytał mnie gość czy taśmę pod dętki czy TL założyć, więc chyba nie będzie z tym problemu.


Chodzi o boczna scianke wewnetrzna. Sprawdzisz to palcem, czy jest tam haczyk skierowany w kierunku piasty po obu stronach obreczy czy jest gladkie/proste

#4236 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:19

Ok, dzięki. To w domu ogarnę. Ale jak dobrze pamiętam, to są haczyki. Zresztą przy pompowaniu słychać jak opona "wstrzeliwuje", a przy gładkich chyba tak by nie było.

#4237 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:22

Ja przeszedlem na Conti 5000TL i juz nie zaloze detek :) bezawaryjne rozwiazanie

Zobaczysz czy to takie ''bezawaryjne'' jak przyjdą upały + hamowania na długich /stromych zjazdach kiedy rawka dostaje temperature

( ja po 2 latach ciapkania się wróciłem do dętek)



#4238 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:29

Zobaczysz czy to takie ''bezawaryjne'' jak przyjdą upały + hamowania na długich /stromych zjazdach kiedy rawka dostaje temperature

Możesz to rozwinąć, co Ci się dokładnie działo?? Nie trzymały ciśnienia, czy o co chodzi??



#4239 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:32

Ja do TL też nie mogę się przekonać. Na trasie wymiana dętki, szybkie pompowanie z naboju i jadę dalej, a nie je*anie z mlekiem.



#4240 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:42

Zobaczysz czy to takie ''bezawaryjne'' jak przyjdą upały + hamowania na długich /stromych zjazdach kiedy rawka dostaje temperature
( ja po 2 latach ciapkania się wróciłem do dętek)


Przejezdzilem na nich w tym roku najwieksze upaly, wypady w Czechy, sporo po gorach. Mam obecnie juz 2 kpl, w pierwszym mleko nie zdazylo do konca wyschnac a nalalem tylko po 30ml do kazdej. Pare razy widzialem ze mleko „musialo zainterweniowac” ale nawet nie wiedzialem kiedy to bylo :) nizsze cisnienie, wygodniej. Jezdzilem na roznego rodzAju asfaltach, czesciej gorsze niz lepsze, sporo dziur a w Czechach pare razy zdarzylo sie jechac po szutrach kilka km. Pierwszy komplet zmienilem po okolo 6000km gdy juz opona byla mocno plaska na styku z asfaltem i znacziki glebokosvi byly juz malo widoczne.



Dodaj odpowiedź