Skocz do zawartości


Zdjęcie

Solmopol, Wisła - Ciekawe Trasy


38 odpowiedzi w tym temacie

#21 bynon

bynon
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKraków, Bielsko-B.

Napisano 30 czerwiec 2015 - 11:15

 

Na Przegibku dobry asfalt jest od strony Bielska, od Miedzybrodzia bardzo kiepski, warto wzi±æ to pod uwage przy ewentualnym planowaniu kierunku przejazdu



#22 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 30 czerwiec 2015 - 15:05

Na Przegibku dobry asfalt jest od strony Bielska, od Miedzybrodzia bardzo kiepski, warto wzi±æ to pod uwage przy ewentualnym planowaniu kierunku przejazdu


Kiepski to chyba pojęcie względne. Ja akurat nie zauważyłem a jeżdżę na oponach 23.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#23 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 30 czerwiec 2015 - 15:12

Dziury są takie że nawet na MTB nie da się niezauważyć ;-)

#24 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 30 czerwiec 2015 - 15:35

Wy tam rozpieszczeni w tym Bielsku jesteście ;)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#25 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Skądśląsk

Napisano 30 czerwiec 2015 - 18:30

Akurat teraz nie polecam, bo cała droga jest rozkopana i roboty drogowe.

Inne wymienione przełęcze jak najbardziej. Przegibek,Kubalonka,Salmopol,Kocierska,Żar. Można wyznaczyć, bardzo ciekawe pętle z Wisły. Na "rozluźnienie" coś w drugą stronę np. dookoła j.Goczałkowickiego, powrót przez zaporę, albo Pszczynę i dalej Mazańcowice, Jaworze, Skoczów.

Na Chrobaczą to raczej na przełaju ;)

Słowacja to np. Łysa Góra, Javorowy.

Lysa Hora i Javorovy to już Czechy :) Ale podjazdy ciekawe, może na Javorovy trochę gorszy asfalt, ale da radę wjechać i zjechać. Lysa Hora to już trochę dłuższa wyprawa z Wisły.



#26 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 18 sierpień 2018 - 12:13

Koledzy wybieram się w przyszłym tygodniu przejechać małą pętlę beskidzką. Czy jest różnica w którym kierunku jest lepiej jechać? Czy Salmopol podjeżdżać od strony Wisły czy Szczyrku? Nie chciałbym też władować się np. w podjeżdżanie świetnymi asfaltami a zjazdy robić po jakimś dziadostwie. Jeśli ktoś z Was orientuje się jak wyglądają aktualne warunki drogowe to proszę o info.



#27 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpień 2018 - 13:26

Zdecydowanie lepszy asfalt jest z przełęczy Salmopolskiej do Wisły niż do Szczyrku.

 

Moje ulubione pętle ze Szczyrku, może coś Ci podpasuje:

https://www.strava.c...ties/1138178151

https://www.strava.c...ties/1134788527



#28 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 14:19

Salmopol lepiej podjeżdżać od Szczyrku, bo do Wisły jest nie najlepszy asfalt. Ale tak naprawdę ten podjazd jest lepszy od Wisły :)

Osobiście polecałbym coś takiego: https://www.strava.com/routes/15014985dużo bocznych asfaltów + mało znany ale całkiem fajny podjazd pod Bahenec https://www.strava.com/segments/1404505 + super dynamiczna 'karuzela' https://www.strava.com/segments/13711330  



#29 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 18 sierpień 2018 - 20:06

Zdecydowanie lepszy asfalt jest z przełęczy Salmopolskiej do Wisły niż do Szczyrku.

 

 

 

Salmopol lepiej podjeżdżać od Szczyrku, bo do Wisły jest nie najlepszy asfalt. Ale tak naprawdę ten podjazd jest lepszy od Wisły :)

 

Kolega dywyn zrobił chyba literówkę? Chodzi o to co napisał Marcin321, że lepszy asfalt jest na zjeździe do Wisły = gorszy asfalt na podjeździe na Salmopol ze Szczyrku? Nic mnie tak nie dobija jak morderczy podjazd a później masakra na zjeździe. Tak to przynajmniej mam świadomość, że moje "cierpienia" zostaną wynagrodzone fajnym zjazdem.

Jeszcze nigdy nie woziłem szosy w samochodzie. Bywam w Szczyrku od dwóch lat bo zaraziłem się jazdą MTB po górach. I jak jadę z Buczkowic powolutku ciężkim fullem z ciężkim plecakiem w kierunku drogi skrzyczeńskiej to mijają/wyprzedzają mnie chłopaki na szosach, prawie zawsze pozdrawiając. I tak mi się powoli rodził plan, że kiedyś przyjadę do Szczyrku lub w inne miejsca gdzie przyjeżdżam "endurować" z szosą. No i zwichnąłem kciuk i nie dam rady śmigać na MTB więc jest okazja aby w końcu poszosować. Na początek chcę przejechać małą pętlę plus jakiś dodatkowy odcinek. Myślałem aby odwiedzić Zwardoń bo nie miałem okazji tam być. Ale wezmę też pod uwagę Wasze propozycje. Przez najbliższe kilka tygodni będę z szosą w górach pewnie kilka razy. Dziękuję za odzew na moje pytanie. Czyli najprawdopodobniej wystartuję z Lipowej z pod hotelu Zimnik w kierunku Szczyrku aby przed podjazdem na Salmopol być odpowiednio rozgrzanym. Kilka dni temu zmieniłem napęd i mam z tyłu kasetę 11-32 zamiast 11-28 będzie więc okazja aby potwierdzić słuszność tej zmiany.



#30 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 07:34

Myślę że z tym "lepszy podjazd jest od Wisły" zażartował, bo lubi podjeżdżać ;)

 

Od Szczyrku podjazd jest o wiele lżejszy.



#31 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 12:30

Lepszy = większe nachylenie i lepszy asfalt :) Moja ulubiona treningowa miejscówka.



#32 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 14:02

Lepszy jakościowo asfalt jest od Wisły. Podjazd też jest łagodniejszy.

Asfalt od Szczyrku jest o wiele gorszej kondycji.

Jak juz będziesz mozesz sobie wjechac i zjechac z obu stron.  Choc jak zalezy Ci na fajnym zjezdzie to wybierz zjazd do Wisły.

 

Swietny jakościowo asfalt do zjazdy masz tez na Kubalonce (mozesz wjechac tak samo albo Czarnej Wisełki i Stecówki albo od Zameczku (tu jest bardziej stromo)



#33 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 21 sierpień 2018 - 07:55

Byłem wczoraj, dobrze, że Was spytałem bo faktycznie asfalt w kierunku Szczyrku zdecydowanie zabrałby frajdę ze zjazdu. Natomiast zjazd do Wisły świetny, asfalt jakby tydzień temu położony. Osoba/osoby odpowiedzialna za namalowanie na asfalcie strzałek ostrzegających o trudnych zakrętach powinna dostać jakąś nagrodę od ministra zdrowia. Jechałem w miarę zachowawczo ale i tak niektóre zakręty mnie zaskoczyły. Gdyby nie te znaki to ułańska fantazja by mnie zgubiła.

Jeszcze raz dzięki za rady.



#34 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 08:54

Lepszy jakościowo asfalt jest od Wisły. Podjazd też jest łagodniejszy.

 

Łagodniej jest od Szczyrku. I to o wiele.



#35 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpień 2018 - 09:04

Oczywiście, że od Szczyrku łatwiej :)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#36 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 sierpień 2018 - 20:58

Hej,
9 dni temu też zaliczyłem Salmopol i organoleptycznie stwierdzam, że od Szczyrku przyjemniej. :-)
https://instagram.com/p/BmiGrtygLQD/
;-)


--
Marcin Trzaska /czach/

-- 

Marcin Trzaska


#37 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:54

Łagodniej jest od Szczyrku. I to o wiele.

 

 

Oczywiście, że od Szczyrku łatwiej :)

 

Od Szczyrku jest te 100m z ok 14% nachylenia, od wisly to jest ok 11%. Mnie się lepiej jedzie pod gorę od strony Wisły.



#38 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 07:48

Wziąłeś maksymalne nachylenie na 100m  i na jego podstawie oceniłeś cały podjazd ;)

 

Trochę liczb:

 

http://www.altimetr....almopolska.html

http://www.altimetr....lmopolska2.html

 

Od Wisły czasem myślę: "K..wa, daleko jeszcze?", od Szczyrku - zawsze mnie zaskakuje fakt że już jestem na miejscu ;)

 

 



#39 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:59

Wiesz, też go podjeżdżałem tak ze 20 razy z każdej strony :) i od Szczyrku jedzie się zdecydowanie trudniej.





Dodaj odpowiedź