Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Sl 1000

trek sora tiagra 105

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 orzech5991

orzech5991
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 czerwiec 2015 - 20:20

Witam.
Na forum zarejestrowałem się już jakiś czas temu, ale jednak nie udzielałem się gdyż wszystkie potrzebne informacje znajdowałem. Także chciałbym dzisiaj się przywitać przedstawić swoją szosę ;)

Nazwa: Trek sl 1000

Widelec: Bontrager karbonowy

Klamkomanetki: Sora 2x8

Przerzutka tył: Tiagra
Przerzutka przód: 105

Kaseta: sunrace 11-25
Korba: 105 HT2 FC-5600 52/39

Suport: HT2 Ultegra

Hamulce: Tiagra

Koła: na obręczach chrina rigida, piasty bez nazwy

Opony: Zafiro Rubino 25mm

Waga: Niestety nie znam, a stara domowa waga nie pomaga bo wyniki wahają się z każdym pomiarem 9-9,5kg

Rower (trzecia szosa po romecie któy odrazu się rozpadł i stalowym  MBK na 105) kupiłem w kwietniu 2014 roku za 1400zł dostając jeszcze drugie siodełko i sztycę którą już sprzedałem. Można więc powiedzieć, że rower nabyłem za 1300. Odrazu zmieniłem hamulce z no-name na tiagrę oraz opony. Dokończyłem żywota kasety, zakupiłem niedawno taką jaka napisana jest powyżej, łańcuch, a międzyczasie udało mi się dorawać tanio korbę 105-tki i nie mogłem się oprzeć kupić.

Początkowo nie miałem wielkich wymagań, planowałem dokupić klamkomanetki i napęd na 10 tiagry, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i staram się opierać chorobie kupowania coraz lepszego sprzętu. Rozważam poważnie zacząć odkładać na Scotta speedstera 20 lub B'twina alur'a 700, a treka oddać dziewczynie. Tak mówi rozsądek i kieszeń, jednak co innego ciągnie mnie do rowerów specialized ;)

c9a416f07611.jpg

c9a416f07611.jpg

 

 



#2 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 30 czerwiec 2015 - 19:51

Hej, gratulacje szoski:)
Miałem 2 takie treki i musze Ci powiedzieć, że są to solidne konstrukcje. Nie śmigałem na nich zbyt długo,geometria raczej zachęcała do treningu niż do wyścigów :)
Na pewno długo Tobie albo dziewczynie posłuży.

Przy okazji mostek wygląda na dość krótki -max 80 mm?

#3 orzech5991

orzech5991
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:14

Tak, mostek jest 80mm. Eksperymentowałem z ustawieniami i na mostku 100mm bolały mnie plecy po dłuższej jeździe. Siodełko ustawiałem według przepisów UCI. Teraz na mniejszym mostku jest mi wygodniej.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trek, sora, tiagra, 105