Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Szosowy/przełajowy Z Lat '80 Czy Warto Inwestować Pieniądze.. Pomocy

80 Centurion Przełaj 84 Lekki

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil22474

kamil22474
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 17:30

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o zrozumienie :D

Posiadam rower z połowy lat 80, kupił mi go ojciec jakiejś 7 lat temu na giełdzie za 200 zł.

Mam takie pytanie... czy warto w niego więcej inwestować? malować zmieniać korby? Pomocy! :D czekam na propozycje ulepszenia mego roweru! Dodam jeszcze że lubię bardzo przy nim grzebać, jestem  domorosłym majsterkowiczem i nie straszne mi godziny w garażu :) Pozdrawiam serdecznie :) mile widziane propozycje malowania :D

 

Załączone pliki



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 30 czerwiec 2015 - 17:57

wyglada ok, zaloz mu tylny hamulec (vbrake najlepiej) i śmigaj

nie inwestuj za dużo, jak chcesz szose to sprzedaj i dołóż do czegos lepszego

 



#3 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2015 - 18:14

Pewnie, że warto.

Sama stalowa rama z rurek Tange Infinity i widelcem tego producenta to niezła http://www.equusbicy...d-tubing-II.jpg

W zależności od tego, w jakim kierunku chcesz iść (szosa, turystyka czy teren), korby warto zmienić albo na trekkingowe (48/38/28), albo mtb (44/32/22) czy nawet szosowe dwurzędowe. Jakieś manetki indeksowane (bo masz chyba płynne), lepsze koła, opony itd.

Aha, broń Boże nie malować. Takie stare ramy moim zdaniem najlepiej wyglądają w oryginale. Solidnie wypoleruj lakier i wystarczy. 

 

 

 



#4 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 18:14

Ja bym go przerobił na przełajówkę :) Korba 2 lub 3 rzędowa, z tyłu kaseta 8 rzędowa, klamkomanetki 105, baranek. Jaki to rozmiar? Może kupie od Ciebie ramę ;)



#5 kamil22474

kamil22474
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 18:55

Chyba będę musiał jednak malować :/ (stare malowanie mi sie podoba) lecz poprostu ma duże braki niewidoczne na zdjęciach i brzydko to wygląda



Dodaj odpowiedź