Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Scultura 909 - Prosze O Rade I Pomoc.

Merida Carbon Scultura 909 szosówka kolarka kolarzówka

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 01 lipiec 2015 - 17:54

Cześć, chciałem się przywitać wcześniej, ale nie widze odpowiedniego działu na forum,
Michał lat 28 Będzin dopiero zaczynam zacząć przygode z kolarką.... wcześniej jak to pewnie każdy z nas... Rower z CH REAL :)

 

do rzeczy, lepiej kupić nowy rower za 2200-4000

Czy coś takiego używanego jak w linku poniżej, taki model z tego roku kosztuje 14,000

 

 

http://allegro.pl/me...5471925038.html

 

Z nowych zamiast tego to myśle o B"twin

https://www.decathlo...id_8322663.html

 

albo iśc na całość i:

http://www.decathlon...id_8324331.html


prosze o sensowne posty z argumentami czy lepiej taka Merida używka czy kilka półek niżej, ale nowe to nowe.

 



#2 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 01 lipiec 2015 - 22:40

up, ponad 80 wyswietlen i zero wypowiedzi, hmmm może to i lepiej jak sie ktoś wcale nei wypowie zamiast pisać 3 po 3 jak na niektorych forach, ale szkoda bo mam do goscia ponad 300km i mialem jutro kolo 6;00 wyjechac jakby co, a teraz nie wiem co robic :/


No nic podbijam temat jakby co może ktoś coś doradzi. Pozdrawiam.



#3 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 01 lipiec 2015 - 23:05

Cześć, tak na szybko to ciężko jednoznacznie doradzić bo podałeś niezły roztrzal zarówno sprzętowy jak i cenowy.
Merida 909-sprzęt ma swoje lata- jednak ta rama jest naprawdę mimo upływu lat niezła -miałem akurat ten przez model kilka tygodni-sztywna jak diabli,byłem zaskoczony bo bardzo fajnie się zbierała ,w moim odczuciu również bardzo komfortowa-tylne widelki flex stay.Osprzęt na lata DA 7800 jest ciągle rewelacyjną grupą, na początek kiepska ;)-jak kiedyś zmienisz na coś nowego ale niższego to zatesknisz za nią ;).Bez dwóch zdań:)
Tu spory rozmiar 60-nie napisałeś ile masz wzrostu ale zakładam,że powyżej 185 cm?Nie napisałeś też jakie masz ambicje-jazda dla przyjemności czy wyścigi?Bo tu i tu da radę.

Co do tych Btwinów to się nie wypowiadam bo ich nie miałem okazji dosiadać,ale na forum Decathlon nie raz już był omawiany.

Może lepiej się mimo wszystko wstrzymać i poszukać czegoś na spokojnie zamiast jutro kupować? Ktoś tu Ci na bank doradzi, opcji jest sporo, niekoniecznie musi być ta 1 z 3 które podałeś.

#4 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 01 lipiec 2015 - 23:56

No wzrost mam 186-187

przejechałem sie troche dzisiaj na B'TWIN alur 700 L i troche maławy....
Na tym B'TWIN TRIBAN 520 tez na 60 czyli XL czulem sie znacznie lepiej, czuc bylo ze duzy jest, ale mi to pasuje...
a hmmm MERIDA, no wlasnie z ceny juz telefonicznie urwalem i za 3000zl z nowych rowerow widze tez nie ma za bardzo w czym przebierac, a jak zaczne smigac to nie chce za rok znowu kupowac czegos nowego :/ a rower z górnej pułki pocieszy dłużej niż taki z dolnej..... tyle że MERIDA już swoje lata ma.... rocznik 2009, ale podobno kupiona w 2012 dopiero...

No nic ja ide spać bo caly dzien juz dzisiaj poswiecilem na ten temat, pozdro



#5 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 02 lipiec 2015 - 06:13

Przystaw się do tej Meridy i sam zobacz Czy Ci pasuje. Różnica między Tribanem powinna być ogromna. Na plus dla Meridy. Poza tym DA- sprzęt nie wygląda Na specjalnie zmęczony,nie przejmowałbym się ,że to 2009 r. Jestem wielkim fanem 7800, możesz natłuc nim dziesiątki tysięcy km a nadla będzie chodził leciutko i precyzyjnie.
Daj znać jakie wrazenie z jady

#6 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 02 lipiec 2015 - 06:13

Edyta:sorki 2 razy mi się wysłał.

#7 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 08:29

Sprzęt porządny ale jak patrzę na to wysunięcie sztycy to ciężko mi uwierzyć,że jeździła na tym osoba o wzroście 180 cm ;)



#8 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 02 lipiec 2015 - 08:50

Co do Sztycy no sporo wysunięta, ale jesli ktos powiedzmy o wzroscie 190 na tym jezdzil to tym lepiej sie nada dla 186 :D

 

widze ta merida dużą zębatke ma z przodu 54, a wszystkie inne praktycznie 50... wiec czy dla amatora 54 nie będzie za ciężko.... no i ponad 300km, za to 30km od siebie znalazlem takie cos jeszcze. Również CARBON.

 


http://allegro.pl/ro...5506063657.html



#9 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 02 lipiec 2015 - 09:37

Dasz sobie radę. 

Ten felt też ciekawy moim zdaniem, szczególnie, że masz go pod nosem.


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#10 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 04 lipiec 2015 - 13:04

Jak tam? Na czym stanęło? Bo ten felt był zdaje się mały na Ciebie?



#11 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 04 lipiec 2015 - 14:45

No wlasnie raz jeszcze chyba pojade sie na nim przejechac....
Bylem w sklepie WELTOUR w Dąbrowie Górniczej... polecam kazdemu goscie tam są co sami jezdza w klubie jakims podobno i powiem tak duza wiedza fachowa porada... gosc mojego wzrostu albo ciut wyzszy i jezdzi na 58.... wiadomo ze 60 wygodniejsza, ale jesli chodzi o jazde na kolarce ma byc rower maly zwarty mam kopnąć w korbe i ma jechac... jego slowa to sa... ta merida scultura 909 rozmiar 60 mowi zebym odpuscil bo tj podobno dlugi rower nawet w roz.58 a 60 to juz wogole, wiec odpuszczam... zostaje przy nowym ALUR700 albo Felt f5c uzywka albo on mi jeszcze jakiegos TREKA proponowal... musze pomyslec



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Merida, Carbon, Scultura 909, szosówka, kolarka, kolarzówka