Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opony Na Przełaj Rozmiar 35C


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 michtxt

michtxt
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipiec 2015 - 16:43

Co byście brali z tych dwóch:

 

http://allegro.pl/co...5454293309.html

 

http://allegro.pl/co...5454298514.html

 

Czy ta pierwsza, to taka hmmm do miasta na chodnik? :)

 

Może macie jakieś inne ciekawe propozycje, nie obrażę się :)



#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 lipiec 2015 - 20:49

A na co się nastawiasz - chodzi o warunki.

 

Jakieś tam doświadczenia mam z siostrzaną oponą tej drugiej, czyli z Race King Continentala w rozmiarze 26x2,2.

Opona bardzo szybka na twardych nawierzchniach, czyli na szutrach, lekkim piachu, ubitych ścieżkach. Małe opory na asfalcie. Natomiast marnie radzi sobie w mokrych warunkach, wystarczy przejechać przez zamuloną kałużę, a momentalnie zalepia się błotem i słabo oczyszcza. Podobnie mokra trawa itp. stwarza ryzyko uślizgów. 

 

Podejrzewam, że ta pierwsza może być nawet lepsza na szutrach, na asfalcie - nie wiem, ten wzór bieżnika może dawać spore opory, ale po prostu nie miałem ani tej, ani podobnych opon. 

 

Sam chciałbym zmienić opony w jednym rowerku, tylko nie wiem w którą stronę pójdę - czy bardziej szosową, i założyć np. Schwalbe Kojak, czy może którąś z tych co zaproponowałeś. 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 michtxt

michtxt
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipiec 2015 - 22:03

Najlepiej jakby była dobra na warunki zmienne ;), ale przyszłościowo to raczej przyda się na jesień, a deszczu my się nie boimy :)



#4 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:30

Semi slick wydaje mi się w przełaju mało praktyczny, łatwo o przebicie a zyski mizerne. Race lepsza, Robo bardzo dobrze ją podsumował.

 

Jak nie jeździsz typowo po błocie to rozważ Schwalbe Racing Ralph, najlepiej z lepszej gumy (Evolution line). W lekkim terenie całkiem dobrze radzi sobie latem i zimą (po śniegu nie jeżdżę), po asfalcie bardziej przeszkadza aerodynamiką niż oporem toczenia, ale to tak od 32-33km/h.



#5 michtxt

michtxt
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:34

Semi slick wydaje mi się w przełaju mało praktyczny, łatwo o przebicie a zyski mizerne. Race lepsza, Robo bardzo dobrze ją podsumował.

 

Jak nie jeździsz typowo po błocie to rozważ Schwalbe Racing Ralph, najlepiej z lepszej gumy (Evolution line). W lekkim terenie całkiem dobrze radzi sobie latem i zimą (po śniegu nie jeżdżę), po asfalcie bardziej przeszkadza aerodynamiką niż oporem toczenia, ale to tak od 32-33km/h.

 

Dzięki, ale obręcz jest 15C, wg tabel opona wchodzi do 32, 35 nie będzie za duża? :)



#6 michtxt

michtxt
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:38

To szwalbe chyba nie na moją obręcz. Myślałem jeszcze nad schwalbe cx pro 700x30.



#7 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:47

Teoretycznie to masz rację, sprawdziłem rozmiar moich obręczy, też mam 15C, czyli przez kilka lat żyłem w grzechu ;P  Było mi z tym bardzo dobrze i nadal tak zamierzam.



#8 michtxt

michtxt
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:48

Haha ok :)



#9 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2015 - 20:48

Tu masz porównanie tych dwóch opon z Twojego pierwszego zapytania (tyle, że w lżejszych wersjach zwijanych):  http://www.gearteste...e-tires-review/

Szerokością obręczy się nie przejmuj. Ja na obręcz Rigida Chrina (chyba jeszcze węższa) zakładałem oponę Racing Ralph 2.1 - żadnych niepokojących zjawisk nie było, choć jej założenie  było dosyć trudne (może dlatego, że to była wersja Tubeless Ready). 

robo porównywał Cyclocross Race do Race Kingów, ale jednak te crossowe mają chyba rzadszy bieżnik (większe odstępy między klockami), co powinno im wróżyć nieco lepsze zachowanie w błocie (gdzie Race Kingi są faktycznie słabiutkie i momentalnie się zalepiają), ale zapewne kosztem trochę większych oporów na asfalcie. 



#10 michtxt

michtxt
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2015 - 07:42

Super porównanie. Wielkie dzięki, chyba dla mnie najlepsze będą CX speed, choć cały czas zerkam na schwalbe cx pro 700x30 ;)





Dodaj odpowiedź